Skocz do zawartości
TMK

[400] czarna czterysetka

Rekomendowane odpowiedzi

I ja dorzucę tutaj swoje amatorskie trzy grosze. Widziałem baniaczek dzisiaj na żywo i chciałem w tym miejscu bardzo pięknie podziękować za gościnę koleżankę TMK :)

Baniaczek jak na "świeży" zbiornik prezentuje się wspaniale. Te zielone tarasy z glonów na żywo robią jeszcze większe wrażenie. Ogólnie wszystkie glony jakie posiada koleżanka TMK są bardzo ładne. Nie wiedziałem, że glon może być tak ładny :)

Kolejną rzeczą jest ciemny żwir - nie sądziłem, że w akwarium morskim też może się ładnie prezentować. Ogólnie akwarium na wielki plus i będę śledzić rozwój baniaczka bo na prawdę jest na co popatrzeć :)

Życzę wielu sukcesów!

cherry_ukasz


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pochlebne oceny. Nie żebym się chwaliła, ale ogólne wrażenie jak na prawie trzy miesięczne akwarium jest jest naprawdę śweitne. Spokojnie można już pokazywać i wyglada ozdobnie.

Tylko jak się przyjrzeć dokładnie to własciwie nic w tym akwarium nie ma :)

Postaram się zrobić jakieś fotki,ale ciagle wychodzą mi nie te kolory co trzeba i na dodatek górne powierzchnie skał są przeswietlone :)

Więc wpierw lista a potem dodam opisy i szczególy

obsada moich 400 l

Ryby

Amphiprion ocellaris - parka

Chromis viridis 5 sztuk

Chromis atripectoralis 1szt

Skorupiaki

krewetki Debelius 2 sztuki

mitrax samiec i szamiczka

Korale twarde

montipora talerzowa pomarańczowa(wielkość dużego paznokcia)

seriatopora caliendrum intensywnie zielone polipki(2 szczepki wielkosci ok 2cm)

tubastrea- sun coral pomarańczowa

Korale miekkie

Lobophyton

Ricordea 3 kolory po kilka grzybków

Dictiosoma - niebieskie (teoretycznie)

Rhodactis -włochaty grzybek brązowo-pomarańczowy

malutka szczepka ksenii i pseudogorgonii

Ślimaki

6 ślimaków tectus nilloticus

2 ślimaki kopiące nassarius

ślimak podobny do Dolabelli

Plaga milimetrowych ślimaczków

Inne

Szorstnik pomarańczowy Cerianthus sp.

No i glony glony glony...

Halimeda

Padina

Neomeris

Dictyosphaeria cavernosa

Caulerpa racemosa

Caulerpa prolifera

Caulerpa serrulata

Halymenia

Enteromorpha

Rhodymenia? dwa gatunki

jakiś glon plechowy Kallymenia? Halymenia? szczepka

kilka niezidentyfikowanych glonów wyrastajacych ze skały

i tyle

teraz postaram się machnąć kilka czytelnych fotek


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś update akwarium :waving jestem bardzo ciekaw jak się prezentuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo , halo , Pani Moderators , może by tak jakieś aktualne fotki ? Myślę , że nie tylko ja je chętnie oglądnę :clapping


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyznaję,że trzeba coś pokazać. Problem jest taki, że własciwie to nie ma czego. Zmian jakoś nie widać

Niestety od kilku miesięcy walczę z wysokimi azotanami. Niestety bez skutku ciągle w okolicach 25.

Straty w akwarium to padł mitrax- nie wiem dlaczego, i dwie malutkie szczepki seriatopry caliendrum. Trzecia półcentymetrowa została i ma się (odpukać) dobrze. Straciłam Dollabelę w pompie :)

Ogólne zdjecie dzisiaj

30-baniak-25-10-2010.jpg

a tak wyglądał dwa tygodnie temu

30-baniak-10-10-2010.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego dużo glonów bo wysokie azotany ! ale ogólnie super naturalnie,lubie tak.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony glon wygląda oszałamiająco , charakteru nadaje .

Jak zobaczyłam Twój zbiornik , to odrazu namyśl mi przyszedł zbiornik Kiviego tylko w wersji red.

Bardzo naturalnie to wygląda:clapping


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glonowe to ma byc to

30-reefmax.jpg

ale póki co to nie likwiduje glonów bo pewnie azotany były by 300 a nie 23

z drugiej strony glony rosły równie dobrze, a może i ładniej przy azotamach równych 1-2


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał na dole po lewej... revelacja :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK , wiesz co , ten mniejszy zbiorniczek też wygląda oryginalnie i ma swój urok, coś jeszcze w nim będzie?

Tego czerwonego glonu w 400 L nie likwiduj , bo wygląda bajecznie, mało kto ma taki oryginał w domu:), niebieskie rybki na tle czerwieni , też się świetnie komponują.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony glon to wółaściwie trzy zupełnie różne gatunki z czego jednen jest chwastowaty i nieprzewidywalny- rozmnaża się płciowo i pojawia w wielu nieoczekiwanych miejscach np na pompie jak na zdjęciu

30-glonki.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka ostatnich dni chromisy zachowują się dziwnie. A właściwie tylko jeden. Mam ich 6 sztuk. Cztery wieksze i dwa mniejsze. Zawsze pływały mniej lub bardziej w stadku( tylko jak jeden był uszkodzony to chował się w skałkach).

A teraz jeden ciągle siedzi na piasku pod skałką.

U mnie jest tyle zakamarków, że nigdy chromisy nie chowały się na dnie.Ten 3 dzień siedzi na piasku pod skałką i nie wypływa do jedzenia. Wpierw zastanawiałam się czy to nie zachowanie godowe - ale powinien być wtedy ciemniejszy- a on zjaśniał jest prawie biały. Chociaż wyraźnie trzepoce płetwami- jakby natleniał ikrę

Dzisiaj pogonił go salarias i chromis siedział przy samej szybie. Obejrzałam przez lupę- wyglada zdrowo, czyściutko,oddycha prowidłowo nawet mozna powiedzieć jest ożywiony Teraz znalazł miejsce za drugą skałką-i to samo rusza się najwyżej o rybią długość do przodu i do tyłu i wachluje płetwami- nie jest agresywny ani do innych ryb ani krewetek- co najwyżej przesuwa się parę mmilimetrów.(a zoastał przegoniony skubnięciami w zupełnie inne miejsce).

Inne chromisy nie zmieniły ubarwienia ani zachowania.

i zastanawiam się o co chodzi???!!


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chromis nadal siedzi przy tylnej ścianie. Już tydzień nie je. I intensywnie rusza płetwami. Nie jest agresywny do innych ryb. oszalał? ikra urojona? został wykluczony ze stada? popełnia samobójstwo?

Chyba to ostatnie... :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chromiski też poświrowały. Od dwóch tygodni są wypłoszone, albo wiszą w kącie pod powierzchnią, albo czają się po dziurach. Reszta ryb zachowanie bez zmian. Dzisiaj dość bezceremonialnie przerzuciłem całe życie do nowego zbiornika, może tu się ogarną....choć chyba już musze na nich krzyżyk postawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może konikarium w tym mniejszy,? :)

czerwony glon jest boski :) jak będzie porcjowany to zaklepuję kolejkę :)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogher on jest porcjowany do smietnika :), ale jak chcesz na własną odpowiedzialność (bo to wyjatkowo zarastajacy chwast), to daj znać wpadnij.

Pozostałe dwa czewone bedę spezedawać jak trochę podrosną, te są bezpieczne bo same się nie mnożą.

Co do chromisów. Na pewno z wiekiem (wielkością) ich zachowania się zmieniają. Pprzez pierwsze miesiące pływało zwarte stadko (z błazenkiem). Sekundę po ostatecznym zgaszeniu światła były schowne w skale.

Potem już w czasie gaszenia (zmniejszania oswiettlenia wieczorem) było trochę pływania, przeganiania i konkurencji o lepsze miejsca. Czasem walczyły (charkterystycznie się całując)

Od jakiegoś miesiąca co jakiś czas podczas dnia wpływają miedzy skałki i konkurują o lepsze schowki. Jenen z nich ma czasem tak, że potrafi co chwila wracać do skałki i wypływa tylko na żarcie.

Teraz mają też trochę inne ubarwienie. Najczęściek pysk od góry jest ciemniejszy, a żuchwa jaśniejsza.Kiedyś wybarwiały sie tak tylko podczas przepychanek.Teraz te większe maja ok +/- 5cm.

Wracając do mojego biednego szalonego chromiska.

Wczoraj zauważyło go stadko. Podpłyneło i zaczeło się nim interesować. Dwa wieksze chromisy lekko sciemniały i zaczeły się prężyć, i poganiać biedaka. Ten nawet trochę się ruszył, a nastepnie zaczął pływać brzuchem po szybie- obok niego drugi chromis. Trwało to kilka sekund po czym tem drugi zaczą gonić mojego biedaka(-czkę?)

Szybkość i zwrotność była nie do ogarniecia wzrokoem!. Chyba we dwie wpadły do jakiejś dziury w skałce i przez kilka sekund widziałam drgający pysk chromisa do góry nogami. Czy był tam drugi nie wiem.

Mojej bidukce udało się uciec, a drugi chromis dołaczył do stada.

I stam jak poprzednieo. W tej dziurze raczej nie ma ikry- przynajmniej nie widać i nikt mie pilnuje tego miejsca.

Samiczka(?) nadal nie je, siedzi brzuchem na piasku i rusza intensywniw płetwami. Co ciekawe w nocy jest zupełnie biała, a chromisy zwykle ciemnieja i są w plamy jak śpią.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grzebałam w piasku usiłując namówić szorstniki do zamieszkania.

Jednego musiałam oskubać że śluzu, do chyba miał tam bombę. Pełno po prostu syfu- mieszkał w jakimś bagnie? A na wierzchu rury biały piasek- a ja mam czarny i mieszanie mi nie pasuje. Jakoś przeżył,ale skurczył,a własciwie zmniejszył się nieprawdobodobnie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.