Skocz do zawartości
TMK

[400] czarna czterysetka

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ niedługo moje nowe akwa będzie mieć trzy miesiące, to trzeba go pokazać

akwa-kwiecien-2010zm.jpg

Właściwie to nie wiem co npisać więcej. Jeszcze jest nieobudowane, światło trochę prowizoryczne T5 bez odbłysników i dwie świetlówki ledowe. Odpieniacz HS ,ale nie wiem jaki to model, pompa obiegowa Halilea, cyrkulacja 3 Tunze z multikontrolerem, Rowaphos. Automatyczna dolewka dr Witta.

Zywa skała 44 kg i jakieś 10 suchej.

Na razie nie wiem co dalej czyli w jakim kierunku będzie się rozwijać baniak


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak na 3 miesiące... to gratuluję :)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK powiedz lepiej na jaka komende chromisy sie tak ladnie do fotki ustawiaja :):):)

oczywiscie calosc super. Jak zwykle z reszta :)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... :) Wygląda super! PW napisałem, zanim zajrzałem na ten wątek, ale widzę że miałem rację :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromisy są już ponad tydzień, ale chyba jeszcze się nie zadomowiły bo bardzo często zbijają się w stadko. Ciągle głodne więc wystarczy tylko ruszyć palcem i stadko oczekuje żarcia. tylko jeden często zwiedza osobno akwarium.

Bardzo mi się podaoba ich zachowanie po zgaszeniu swiatła. pierwszego dnia miałam lekką panikę i poszukiwanie rybek na zewnatrz.Swiatło zgasło a one znikneły... śpia pochowane w róznych zakamarkach. Najmniejszy śpi między zębami grzebienia.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanataaastik:)

Bardzo mi sie podoba. Warto sie natrudzic ze skala. TMK mam nadzieje ze o regularnych aktualizacjach nie zapomniesz

ps...bez pospiechu

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK no super po prostu. Bardzo podoba mi się takie ułożenie skały i tu pytanie: jak łączyłaś poszczególne kawałki jeśli to nie tajemnica oczywiście? :)


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki były trudne. Wpierw był stelaż, straszył prawie dwa lata.

30-stelaz.jpg

potem akwarium -odstało prawie rok

30-plan-akwa.jpg

Az 31 stycznia nadeszła godzina zero,czyli włozenie skały. Skałka leżała sobie dwa tygodnie a, potem przez 10 dni było układanie puzli, i przy okazji szorowanie szczotka skały.

30-2010-02-09-001.jpg

30-2010-02-09-003.jpg

30-2010-03-08-039.jpg

Kazda skałka ma swój słupek.Jest ich 4. Podstawa słupka jest sklejona. (to są takie cienkie białe rurki do wody kupowane w castoramie) a poten przekładnie i układanie.

Ponieważ nie byłam pewna czy mi się spodoba i czy nie będą konieczne zmiany, wszystko jest klockowe. Spokojnie da się rozebrać, wyjąć, przestawić.... Wszelkie życie(to które nie wyrosło ze skały) też jest na osobnych skałkach i można przekładać


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. :)

Świetny patent z tym ułożeniem skały. Nie dość, że rewelacyjny efekt, to jeszcze możliwość łatwej zmiany aranżacji. Po prostu bomba!!!

:kapelusz

Poproszę o więcej fotek stanu aktualnego. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiornik się zapowiada:clapping.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent na układanie skały na słupkach wyzukałam własnie tu na forum.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo widać rękę grafika pięknie się zapowiada :)


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh ta kobieca dokładność :) TMK SUPER!

Mam pytanie: CO to za wiertło ?

30-2010-02-09-003.jpg


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka do ceramiki firmy Dedra do kupienia w Castoramie na dziale z wiertłami

wiercić pod wodą


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i od razu wierciłaś nią ? bez żadnego "pilota" ? Skała nie pękała ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254615 RA345 :

:):):) świetne,już mi się podoba,bardzo ładnie ułożona skała,mało korali ale jakoś tak ułożone że wszystko harmonizuje i jest efekt wypełnienia,widać od razu kobiecą rękę,jeszcze raz :):):)

(chyba muszę mniej patrzeć na moje bo mnie dobija)

Wiercenie skały i ustawianie to mąż- mnie to przerosło :) trzeba mieć umysł męski


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne. Można prosić o większą fotkę całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzele tak w ciemno:

jesli srednica odpieniacza ma 150 mm i wysokosc ok. 52 cm, pompa AquaBee, to jest to model H&S 150-F2001 :)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254803 SkoczekPL :

i od razu wierciłaś nią ? bez żadnego "pilota" ? Skała nie pękała ?

Jak pisałam wiercił moj mąż, a ja robiłam za podaj przynieś powycieraj;) to wiertło to właściwie taki wycinak jest puste w środku i wycina słupki ze skały. Miałam dwa rodzaje skały jedną suchą(moczyła się miesiac w RO) i ta była ciężka, twarda i bardziej przesttrzenna. Z niej są zrobione podstawy słupków. Natomiast żywa skała była miękka i płaska. Oczywiście rzeba wiercić spokojnie nić na siłę. Pękł tylko jeden kawałek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium PIEKNE! Skala tworzy bardzo lekka wizualnie konstrukcje - taka, jakie mnie podobaja sie najbardziej. Nie widac tej masy skaly. Az sie nie chce wierzyc, ze to 50 kg.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.