Skocz do zawartości
madziorm

Berghia na apitasie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie tak jak pewne wielu z Was mam w akwa apitasie, może kilka szt ale ciagle widze nowe i powoli zaczyna mnie to denerwować!!

Mam w UK dostęp do ślimaków Berghia, słyszałam ze są dobre...

Pytanko 1 czy ktoś z Was je miał i jak szybko dawał sobie radę z tym "dziadostwem"

Pytanko 2 czy starczy jeden osobnik czy trzeba kupić 2(na stronce firmy/osoby od której chce kupić jest informacja o tym że lepiej działają w grupie ale nie wiem czy to nie jest tylko chwyt marketingowy :) )

Pytanko 3 co sie dzieje jak zjedzą juz wszystkie apitasie czy to raczej niemożliwe i nie padna mi szybko te ślimaczki?

Pozdrawiam Magda


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ślimaki te szybko zjadają aiptazje, to ich jedyny pokarm.

2. Jeden wystarczy.

3. Jak zjedzą wszystkie ukwiałki to padną, niestety.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy gdzieś w Polsce można kupić te ślimaki?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda linka podaj :) a o smierc glodowa sie nie martw :) jesli nawet cud sie zdarzy i stado slimakow faktycznie wytepi wszystkie rozyczki to przywlec nowe okazy do akwa to dziecinne zadanie:)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka wysłałam na pw

co do ich ilości kupie 1 ale one są malutkie... maja ok 1 cm, jestem ciekawa jak szybko sobie poradzi ten maluch...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ale mnie tak troche zatrzeslo ;-) Zobacz ten temat :

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=206220#206220

W kibel poszly takie trzy :[ Ale faktycznie kurcze - apitasi w awkarium nie mialem ani jednej. A teraz, skala ta sama a rozyczek szklanych ulalala i ejszcze troche ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,Berghia mozna kupic u Mrutzka,jezeli w Polsce nie ma,tu jest link...http://www.shop-meeresaquaristik.de/advanced_search_result.php?XTCsid=mo3d5galded99j2uedcb1s0eu0&keywords=berghia&x=0&y=0


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wczoraj doleciały do mnie ślimaczki. Kupiłam je na ebay za 30f. Zapłaciłam za 2 jednego dostałam gratis ;) Co najlepsze są to dorosłe ślimaczki(mają ponad 2 cm)...

Musiałam cos zrobić, ponieważ z powodu zwiększonego karmienia koralików z kilku apitasji zaczęła mi się robić plaga :/

Za jakiś czas napiszę jak "działają". Pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem plagę szkła w swoim szkle to szukałem tych maleństw, ale tylko na ebay znalazłem. Teraz już mi nie potrzebny ale ciekaw jestem ich efektywności.

Tak czy inaczej życzę im smacznego ;>


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem, to prosiłbym linka do ebay`a gdzie można to kupić. Bo moje wunderwaffe, jedzą jakby chciały a nie mogły (czyli zjedzą w nocy powiedzmy 5, a w tym czasie wyrasta 35). I jak wygląda kwestia transportu tych zwierzaków?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ślimakami Berghia wcale nie jest tak różowo w większości typowych akwariów, stracimy je bardzo szybko. Chyba ze mamy maleńki zbiornik bez ciekawskich mieszkańców i pozabezpieczane pompy.

Na początku przy wpuszczaniu mogą je sprawdzać ryby i część po uszkadzać, potem część zmielą pompy. Najlepszym pomysłem jest namnożenie ich w osobnym małym zbiorniczku z siekaną aiptasią a potem bez stresowe wpuszczenie Berghia do akwarium.

Pozdrawiam

Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszkur a jest możliwość zdobycia ich w kraju? Mam tyle aiptasii, że nie martwię się o pokarm dla nich:strutin


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

kiedys tez pisalem o tym slimaku, mialem go kupic, ale nikt nie widzial co i jak, Madzia napisz z czasem jak sie slimaczki zachowuja, a tu link jakby ktos chcial: http://www.berghia-uk.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa oferta, ciekawe ile wyniesie koszt przesyłki do nas?

Ale wychodzi dużo taniej niż u Mrutzka. W UK 28f za 3szt, czyli jakieś 134pln, a w GER za 1szt chcą 18eur (jakieś 71pln) + koszty przesyłki


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłam z przesyłką na terenie uk 36f, jednego dostałam gratis( chodzą głównie po ok 15f/szt).

Co do transportu wątpie żeby przeżyły taką podróz :/


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu ;) relacjonuj na bierzaco czy te robale faktycznie zjadaja te apitasie przebrzydla ;) wszystkiego juz gotowy jestem sprobowac ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@madziorm jesli chodzi o transport to w amerykańskim sklepie jest wyraźnie napisane, że gwarantują żywą przesyłkę, a UK bliżej...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to probujcie ale z doswiadczenia wiem, ze to nie dziala... podstawowy problem jest taki, ze jesli w zbiorniku znajduja sie Aiptazje, to wiele z nich jest bardzo malych. I teraz jesli Berrghia zjedza te wszystkie duze to padną z głodu, a w tym czasie mamy w zbiorniku całe mnóstwo małych, ktore po pewnym czasie staną sie duze - a slimaczki juz padly z glodu. I tak w koło Macieju...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam i zobaczę, zastanawiam sie tylko czy im nie pomóc i nie usunąć tych większych okazów apitasji :/ co myślicie?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Ślimak długości 15mm nie zje małej aiptasii? U mnie aiptasia rośnie bardzo szybko. A do tego jeśli berghia złoży jajka, to będzie pełno małych ślimaków, które będą jadły małe aiptasie. Poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac "malych" aiptacji mam na mysli "bardzo male", niewidoczne gołym okiem. Aby jakas metoda biologiczna zadzialala, czynnik zjadający MUSI przezyc czasowy brak organizmow, ktorymi sie zywi. L. wurdemanii przezyje bez aiptazji, jednoczesnie zjadajac na biezaco te, ktore sie ciagle pojawiają.

I jeszcze jedno: niestety Berghia nie rozmnaza sie w akwarium....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berghię udaje się rozmnażać w akwarium... Potwierdził to gość od którego kupiłam ślimaki jak również art. znalezione na forum... Oczywiście nie 1000 szt za każdym razem i przez dłuższy czas ich nie widać ponieważ są bardzo małe ale da się. Głównym warunkiem tego jest posiadanie dorosłych osobników...

Pozdrawiam


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.