Skocz do zawartości
mlody_lukasz

jak rozpoznać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozpoznać czy woda jest destylowana czy też nie? W sensie czy nadaje się? Bo mam problem z filtrem w domu. Sam filtr który filtruje wodę jest do d*p* bo mam żółtą wodę i niby podłączyłem filtr do odwróconej osmozy ale żeby być w 100 % pewny czy to dobra woda, to co mam zrobić? Ta woda z filtra w domu jest żółta ale też nie aż tak, aczkolwiek widać, fachowiec też powiedział, że idealna nie jest. Proszę poradźcie co robić


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jedyną metodą jest pomiar przy uzyciu TDS-a.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo, możesz mieć membrane uszkodzoną. ( lub zasyfione filtry, i tak jak pisałem CI na PRV - dodaj żywicę na końcu )


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukałeś prefiltry (szczególnie węglowy) bez membrany? Jeśli nie - to jest powód fatalnego odczytu na początku. Dodaj żywicę MB20 na końcu i będzie 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie 001 :)

cały czas idzie w dół, płókałem, widocznie DI zbyt mało przefiltrował :)

Bardzo dziękuję za pomoc


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos to mniej więcej ile g soli na l? Wiem, że będę musiał dosypać ale czy 35 g/l to dobre?


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz upewnij sie ze masz zywice dobrze ubita we wkladze DI. I pamietaj o regularnej wymianie prefiltrow. Wklady (prefiltry) to najtansza czesc calego filtra. Im sprawniejsze ich dzialanie tym dluzsza zywotnosc membrany i nizszy wynik na TDS. Im nizszy wynik na TDS tym rzadsza wymiana zywicy. W efekcie koncowym wiecej kaski na rybki i mniejsze ryzyko pojawienia sie plagi w akwarium.

Jezli nie produkujesz duzo wody a w swoim filtrze masz opcje plukania membrany, odkrecaj zaworek na kilka minu przed lapaniem wody:goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu bardzo dziękuję za komentarze. Przydzą się bardzo. TDS wskazuje 000 już u 20l wody :)

Ciesząca wiadomość. Żywice ubiłem sam bardzo mocno. Jak czesto poponujesz wymianę prefiltra?


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.