Skocz do zawartości
j@cek

Krzemiany problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się Jacku dobór membrany zalezy od wielkości zbiornika zmierz sobie kiedyś wodę na wyjściu z żywicy po 24 godzinach postoju TDS może Ci wskazac nawet 050 i więcej pomimo wymienionej co dopiero zywicy po chwilowym płukaniu zejdzie Ci do 0.

Moja osmoza włączas się co 8 min na dosłownie 10 sekund co powoduje, że filtry są przepłukiwane cały czas i nie ma zastanej wody w systemie filtracyjnym osmozy.


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc LUK i Nemezis życzę miłej lektury i zawsze służę pomocą.


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak @BIGBLUE z pewnością będziemy sie Ciebie jeszce nie raz radzić, jednak obstaje przy swoim i myślę że wielu z nas poprze to co napisałem... :)

Na początek proponuję jednak nauczyć się edycji postów można taka informacje znależć na forum tak jak i informacje dotyczące zalezności między wydajnościa membrany a stopniem oczyszczenia wody.

...allllle ja jestem uszczypliwy:waving


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256234 BIGBLUE :

Zgadza się Jacku dobór membrany zalezy od wielkości zbiornika zmierz sobie kiedyś wodę na wyjściu z żywicy po 24 godzinach postoju TDS może Ci wskazac nawet 050 i więcej pomimo wymienionej co dopiero zywicy po chwilowym płukaniu zejdzie Ci do 0.

Moja osmoza włączas się co 8 min na dosłownie 10 sekund co powoduje, że filtry są przepłukiwane cały czas i nie ma zastanej wody w systemie filtracyjnym osmozy.

mi steruje dolewką iks przez czujnik optyczny i nie dolewa mi się tak często, myślę że jak dam mniejszą membranę to będzie się dłużej dolewała i nie będzie takich przestoi.

A jakie wy macie membrany


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ja u siebie mam 75 i steruje popdobnie jak ty przez czujnik do IKS, dodadkwo gniazdo pod które włączony jest czujnik sterowane jest własnie w periodzie 8 min napięcia zanik i znowu napiecie po pojawieniu sie napięcia elektozawór włącza się na około 8 sekund powodujac przepływ i ruch wody w filtrach jak czujnik optyczny każe dolewac wodę to pracuje dalej jak poziom jest ok to wyłącza zawór elektromagnetyczny i to wszystko!


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to masz zrobione ale może to jest jakiś sposób,ale dziwi mnie jedno,dlaczego tds pokazuje 0


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256213 LUK4344 :

ja mam obsorber silikotów między filtrem RO a DI tylko taka opcja załatwia sprawę na 100% w ten sposób oszczędza się trochę żywicę bo normalnie nie wytrzymałaby nawet miesiąca

LUK a ile tych silikotów miau wyłapujesz:) to taka moja mała uszczypliwość:)

ale mimo wszystko pozdrawiam kolegę, każda dyskusja rozwija, postaram się znaleść wykres efektywności od wydajności:)


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zanim założyłem absorber Si TDS też pokazywał zero a krzemiany były poza skala testu


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIGBLUE zobacz tu http://reefkeeping.com/issues/2009-01/totm/index.php gościu ma RO/DI 25GPD membrane, dual DI resin :) 25GPD ciekawe dlaczego dał taką? :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie będę się sprzeczał,ale od paru osób słyszałem co serwisują baniaki ze mieli ten sam problem u klienta,po zmianie membrany na mniejsza problem znikł


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby BIGBLUE wiedział jak dziła membrana to by nie podważał tej teorii ...ale nie wie


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również empirycznie sprawdziłem, że im mniejsza wydajność tym lepszy wynik na TDS.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256285 Nemezis :

BIGBLUE zobacz tu http://reefkeeping.com/issues/2009-01/totm/index.php gościu ma RO/DI 25GPD membrane, dual DI resin :) 25GPD ciekawe dlaczego dał taką? :)

Bardzo prosta odpowiedz nemezis ma dopasowaną membrane do wielkości zbiornika 340 litrów - najważniejsze jest to, że ma podwójną żywicę!


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam większy filtr di na żywice 1 litr,nic mi to nie daje.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256289 LUK4344 :

gdyby BIGBLUE wiedział jak dziła membrana to by nie podważał tej teorii ...ale nie wie

LUK4344 powiem króko twoje pojęcie na temat odwróconej osmozy jest mierne ... coś tam wiesz, coś tam słyszałeś i coś tam Ci się wydaje ... kończę z Tobą tę polemikę. Szkoda mi czasu i energii.

Dodam tylko, że wydajność i efektywność systemu odwróconej osmozy zależy od jakości uzdatnianej wody, ciśnienia w instalacji wodociągowej oraz jakości stosowanych wkładów filtracyjnych. Informacja 25, 50, 75 GDP jest informacją o przpływie czyli ilości uzuskanych galonów wody na dzień - skrót z angielskiegoi Galons per day i nie informuje o skuteczności osmozy, która wacha się od 92-98%.

Polecam Ci jeszcze jedną literaturę, ale może ona być dla Ciebie za ciężka jak nie kończyłeś Inżynierii Środowiska Technologii Wody i Ścieków.

http://www.chem.ug.edu.pl/zis/c_7.pdf


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guliwer777 im mniejsza membrana w twoim przypadku tym częściej pracuje osmoza i złoże jest cały czas przepłukiwane i nie ma dłuższych przestoi i po DI TDS wskazuje 0 do momentu az złoże DI jest nasycone


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256342 BIGBLUE :

guliwer777 im mniejsza membrana w twoim przypadku tym częściej pracuje osmoza i złoże jest cały czas przepłukiwane i nie ma dłuższych przestoi i po DI TDS wskazuje 0 do momentu az złoże DI jest nasycone

Mam wrażenie że wszystkim próbujesz, wmusić swoje teorie.

Ja wiem co widzę, jak się woda leje cały czas przez wiele godzin do podmiany to na membranie o mniejszej wydajności mam lepszy wynik.

Poza tym to co piszesz o przestojach nie ma sensu, przy mniejszej wydajności membrany woda się po prostu dłużej dolewa a czas jaki minie do następnego uruchomienia zależy od parowania w zbiorniku a nie od membrany.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ... poddaje się, życzę powodzenia.

PS.to nie moja teoria


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mi sie wydaje, ze membrany o mniejszej przepustowosci maja tendencje do lepszego oczyszczania wody.

Mysle, ze odpowiednio duze DI zalatwia sprawe za kazda membrana (rowniez bez membrany).:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyrażenie swoich opinii.

Poz.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi nikt nie powie że nie ma różnicy pomiędzy membraną 50GPD a 100GPD.

Podzielę się moimi spostrzeżeniami co do membrany,ta sama żywica ta sama firma, membrany 100GPD miała miesiąc a 50GPD nowa

Test przeprowadzony bez żywicy.

Membrana RO Filmtec 100GPD krzemiany na wyjściu z membrany 3mg/l

Membrana RO Filmtec 50GPD krzemiany na wyjściu z membrany 0mg/l

Nie dziwota że żywica ni dawała rady,nawet jak była nowa.

Wniosek z tego taki że nie co duże znaczy lepsze.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoooo... gdybym wcześniej wiedział nie kupił bym membrany 100GOD...

Do sprzedania membrana 100GPD :clowning


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Warszawiak, oj wiedziałeś, tylko za późno poczytałeś

:clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie mi niedługo zmienić membranę i się zastanawiam czy nie kupie 25 GPD


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.