Skocz do zawartości
SkoczekPL

Morszczyzna dla zaawansowanych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, przedstawiam reklamę pewnego sklepu parającego się sprzedażą morszczyzny.

Troszkę powycinałem (adres, telefon)

(...)

Przedmiotem aukcji jest MARTWA RAFA,idealna do awarii MORSKICH ,MALAWI,TANGANIKI.Lekka ,porowata,bardzo ciekawe kształty,idealna do budowy konstrukcji skalnych,stabilizuje parametry wody w akwariach z biotopem Malawi,Tanganika.Różnorodność kształtów Sprawi iż każde akwarium będzie miało nie powtarzalny WYGLĄD!!!!!!!!!!!!.W Akwariach Morskich w naszym sklepie w 90%,została użyta do budowy MARTWA RAFA,po niżej na zdjęciach przykładowe kawałki RAFY.

CENA DOTYCZY 1 KG,Wysyłka możliwa ,po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym,ZANIM ZALICYTUJESZ ZADZWOŃ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ODBIÓR OSOBISTY (tu była nazwa sklepu) ,1p PRZY AUKCJI FALOWNIKI 3000L/H I 5000L/G $$$$$$ PONIŻEJ ZDJĘCIA AKWARIUM PRACUJĄCEGO W 100% na martwej RAFIE,akwarium to ma już,prawie dwa lata,pracuje na filtrze zewnętrznym,najtańszym odpieniaczu kostkowym,oświetlane jest DWOMA ŚWIETLÓWKAMI 30w T8,nie rosną żadne nie pożądane glony,TYLKO WAPIENNE i HALIMEDA,IDEALNE ŚRODOWISKO DLA KORALI MIĘKKICH,AKWARIUM TO MA 60CM WYSOKOŚCI I PRAWIE 400L.WIĘC PIENIĄDZE NIE DURZE A SATYSFAKCJA GWARANTOWANA.

(...)

Hmm, lepsze niż to co pisał morszczak-masakra gdzie chciał sprzedać miękkasy za 30 tyś.

Owszem przy Malawi i Tanganice - zgoda bo tam zawsze walka o PH.

W morskim też używamy martwej skały...... OK.

Ale w większości to LR + martwica ...... ale tego się nie czepiajmy :)

Jak to kiedyś ktoś powiedział "Każde morskie akwarium jest inne" :) - to ulubiony cytat Naszej Królowej i jej go dedykuje :)

Mnie zafascynował ten kawałek:

(..) PONIŻEJ ZDJĘCIA AKWARIUM PRACUJĄCEGO W 100% na martwej RAFIE,akwarium to ma już,prawie dwa lata,pracuje na filtrze zewnętrznym,najtańszym odpieniaczu kostkowym,oświetlane jest DWOMA ŚWIETLÓWKAMI 30w T8,nie rosną żadne nie pożądane glony,TYLKO WAPIENNE i HALIMEDA,IDEALNE ŚRODOWISKO DLA KORALI MIĘKKICH,AKWARIUM TO MA 60CM WYSOKOŚCI I PRAWIE 400L.WIĘC PIENIĄDZE NIE DURZE A SATYSFAKCJA GWARANTOWANA (..)

Akwarium 400L o wysokości 60 cm to pewnie coś podobnego wymiarami jak moje czyli 110x60x60, kolega ma w tym najtańszy odpieniacz kostkowy ( każdy wie chyba o jaki chodzi) i oświetla to dwoma świetlówkami T8 po 30 W.

Czyli 60 W światła na fajnych rozmiarów szkiełko.

To nawet w Malawi daje się więcej....

Jeszcze gdyby to napisał Natan i byłyby to jego niefoto......... no to po dużej flaszce bym uwierzył :D ale tak.....

Dalej nie komentuję bo bym tylko za dużo bluzgów napisał :) Nasz Klient Nasz Pan. ot co.

AHA. Proszę, jak ktoś znajdzie skąd pochodzi cytat o nie wpisywanie nazwy i adresu tego sklepu!!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja juz znalazlem sklep i nr tel :)

zajelo mi to 5sek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zasady nie kupuję nic u osób, których polszczyzna jest na powyższym poziomie. Jeśli ktośą jest zbyt tępy/leniwy, by sprawdzić tekst na jeden z wielu dostępnych sposobów, to w innych dziedzinach może być równie "bystry".

Ale do niektórych stwierdzeń nie można się przyczepić:

MARTWA RAFA,idealna do awarii MORSKICH

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIENIĄDZE NIE DURZE

nie pożądane glony

Omijam takie ogłoszenia


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiacie się ortów. :)

Smutne jest to że zwykły "kowalski" złapie tę nutę, że za małą kasę ma się morskie i to duże i wypasione......

I potem taki "kowalski" opowiada kolegom w pracy że morskie jest zaj.... drogie bo on wydaje po 2000 zł miesięcznie.... (ale nie powie że na nowe życie które mu co miesiąc ciągle pada). Dla "kowalskiego" morskie to potem jest wszytko SPS, LPS, miękkie, duże ryby, małe ryby........ wszytko morskie i wszytko ma żyć! :)

A dla większości "kowalskich" na początku to co powie Pan w sklepie to święte! :)

wrrrrrrrr.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znam ten sklep w XXXXXXXX, szkoda słów pan który tam rządzi twierdzi że całe te nasze forum jest do bani i on by nam pokazał jak się trzyma akwarium morskie , szkoda tematu na ten sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek PL sorki zapomniałem że nie podajemy żadnych wskazówek ale xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Litości. To też wskazówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że by ktoś się nabrał za głupie nawet dla przedszkolaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert26 uwierz mi że się nabrał, SkoczekPL sorki. Ale czy nie uważacie że powinniśmy dosłownie powiedzieć kto to jest i gdzie mieści się ten sklep , bo inaczej dalej tacy sprzedawcy będą żerować na laikach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google Twój przyjaciel - kawałek tekstu wklej i masz jak na dłoni :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie wypowiem bo jestem z ........... i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Mnie zafascynował ten kawałek:

(..) PONIŻEJ ZDJĘCIA AKWARIUM PRACUJĄCEGO W 100% na martwej RAFIE,akwarium to ma już,prawie dwa lata,pracuje na filtrze zewnętrznym,najtańszym odpieniaczu kostkowym,oświetlane jest DWOMA ŚWIETLÓWKAMI 30w T8,nie rosną żadne nie pożądane glony,TYLKO WAPIENNE i HALIMEDA,IDEALNE ŚRODOWISKO DLA KORALI MIĘKKICH,AKWARIUM TO MA 60CM WYSOKOŚCI I PRAWIE 400L.WIĘC PIENIĄDZE NIE DURZE A SATYSFAKCJA GWARANTOWANA (..)

Zdjęcia mówią same za siebie

"nie rosną żadne nie pożądane glony....."

faktycznie nic tam nie rośnie, (przynajmniej na tych zdjęciach które są) bo nie ma zdjęć akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam wielkie mi co, facet po prostu nie chce nikogo pakować w koszty, małe światełko, tanie kamyki, super korale, ciekawe kiedy ktoś pod "kwoką"(do wylęgu kurczaczków) rafę postawi:bump1


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciach "skala" wyglada jak jakis spieniony beton. A moze to wyslka z UK gdzie czesto sklepy kupuja, przyjmuja prawie za darmo wysadzone zbiorniki, gruz, po czym w celu usuniecia plagi zalewaja skale WYBIELACZEM! Moczy sie to pare miesiecy i skala znowu jako "zywa" za 12F.

Mam nadzieje ze kazdy kto planuje zalozenie akwrium morskiego klika cos w googlach i wczesniej czy pozniej trafia na fora gdzie zostaje naprostowany.

Zastanawia mnie jeszcze sprwa dlaczego jedni ludzie z jednej sa tacy chytrzy i na wszystkiom by chcieli zarobic, a inni tacy glupi zeby cos takiego kupowac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256648 Grzegorz Dyzma :

Zastanawia mnie jeszcze sprwa dlaczego jedni ludzie z jednej sa tacy chytrzy i na wszystkiom by chcieli zarobic, a inni tacy glupi zeby cos takiego kupowac.

Ci pierwsi to często tacy domorośli karierowicze .......... nie napiszę dosadnie, ale kilku słów można by użyć :p

Natomiast CI drudzy, no nie powiem że oni są głupi, oni są nie uświadomieni w danej dziedzinie. Często o zakupie decyduje impuls, rodzina, chęć pokazania się. A dopiero potem jak się straci troszkę pieniędzy to używamy głowy i dostępnych źródeł doinformowania się.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie znam ceny tego akwarium,nie rozumiem tez dlaczego jest tajemnica podanie adresu misia,przeciez nie stara sie byc incognito,nie ukrywa sie,wrecz przeciwnie,wiadomosc o sprzedazy jest publiczna jak to zwykle z ogloszeniami jest...Wezcie poprawke ze ludzie z tego forum to zazwyczaj pasjonaci,ludzie bardzo dobrze znajacy sie na akwarystyce morskiej ba sa tu nawet prawdziwi mistrzowie akwarystyki... a pomyslal ktos,kto kupuje badziew...?...jest cala masa tych ludzi,ludzi nie uswiadomionych...Tacy wlasnie kupuja to co pan lub pani ze sklepu zaproponuja...jesli bylo by inaczej,myslicie ze wszystkie sklepy morskie mogly by prosperowac utrzymujac sie jedyynie z garstki forumowiczow...?...Sam bedac w sklepie akwarystycznym,widze co ludzie kupuja,czasami az mnie sie irokez na glowie jezy jak to widze...kiedys jak zaproponowalem pomoc jakiejs parze zakochanych,ktorzy koniecznie chcieli miec morskie juz teraz i zaraz,prawie zostalem zbluzgany,wiec dalem sobie spokoj z takimi radami...No i parka wyszla ze zwierzetami niekompatybilnymi,zle dobranym sprzetem by wpuscic to wszystko do akwarium,ktore sie kreci "juz" dwa tygodnie...Swoja droga,jezeli cena akwarium z tego postu jest wygorowana to mozna to tlumaczyc np. sentymentem sprzedawcy do pamiatki rodowej,ktorym jest owy zbiornik z dwoma grubymi rurami...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! trochę wam zamieszam. oczywiście macie rację jak na nasze czasy. sprzedawca zatrzymal sie w akwarystyce morskiej na 18 lat temu. W tamtych czasach nie było HQI ,żywej skały i innych rzeczy. prowadziłem akwarium jak wszyscy wtedy na martwej skale filtrach zewnętrznych -( metoda z żywą skałą nie jest jedyna słuszna). Zeby zaszokować do końca powiem że tę skałę płukało się co 3-4 tygodnie w wodzie z octem zeby była biała. można tak prowadzić ryby i miękkie korale. twardych nie było w sprzedaży. mam swoje zdjęcia jak ktos nie wierzy. akwarium moje od tego czasu sie zmieniło jak wszystko w życiu.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jaki sklep i o kogo chodzi :p Nie jestem ani trochę zdziwiony tym co przeczytałem - słyszałem lepsze teksty, bajki, opowieści. Ten sklep jako jedyny tak naprawdę ma coś morskiego w moim mieście :p aż mnie kusi otwarcie własnego morskiego interesu przy takiej konkurencji... a popyt jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PanMandaryn A bajki o czy o tym sklepie czy od właściciela bo jeżeli chodzi o tego pana to opowiada on takie historie że baśni 1001 nocy można by było napisać a szczególnie o tym jak można akwarium na kubełku postawić. I te ceny też są super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywałem w tym sklepie nie raz. Wolę się zbytnio nie wypowiadać - po prostu nie żyje w świecie, kreowanym przez właściciela. Wstyd się przyznać, ale kiedyś naciąłem sie też na tą martwą rafę i prawie wysadziłem akwarium. Dochodziło do siebie z pół roku. Do tej pory nie do końca wiem co na tej "rafie" było. Niestety nadal ludzie wierzą w to co tam słyszą. Po prostu każdy musi sam sie przekonać.. Po rozmowie z kilkoma akwarystami z mojego miasta już wiem czemu jest tam tak.. dziwnie. To trochę przerażające. Historia jak z taniego filmu amerykańskiego, ale wolę o tym się nie rozpisywać. Jako, że nikomu źle nie życzę.. to po prostu wierzę, że po przeczytaniu tego tematu każdy sam oceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę Wam kilka słów na temat tego oto zbiornika 400 lt na lichym odpieniaczu ,kubełku zewnętrznym ,martwej rafie i oświetleniu 2xT8.

Zbiornik ten widuję od założenia przynajmniej raz na kwartał i stwierdzam ,że i tą metodą da się hodować miękkie korale to jak wygląda niech każdy zobaczy.

Pomijam aspekt cen ,opowieści jak i prywatnego stosunku do właściciela.

Warto żeby co niektórzy wiedzieli na temat jakiego zbiornika się wypowiadają więc wrzucę zdjęcie robione przeze mnie telefonem kilka miesięcy temu.

xxx - nie podajemy nazw ani tego ani innych sklepów

Nie jest to ani reklama ani anty reklama tylko prawdziwe przedstawienie jak ten zbiornik z rzeczywistości funkcjonuje.

<a  href=http://img521.imageshack.us/img521/4125/dsc00605t.jpg' alt='dsc00605t.jpg'>

Uploaded with ImageShack.us[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256947 Mariusz9999 :

...

Pomijam aspekt cen ,opowieści jak i prywatnego stosunku do właściciela.

...

tylko my mówimy właśnie o stosunku do klienta, i o opowieściach "szkoleniowych" właśnie... przynajmniej tak ja zrozumiałam


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zafascynował ten kawałek:

(..) PONIŻEJ ZDJĘCIA AKWARIUM PRACUJĄCEGO W 100% na martwej RAFIE,akwarium to ma już,prawie dwa lata,pracuje na filtrze zewnętrznym,najtańszym odpieniaczu kostkowym,oświetlane jest DWOMA ŚWIETLÓWKAMI 30w T8,nie rosną żadne nie pożądane glony,TYLKO WAPIENNE i HALIMEDA,IDEALNE ŚRODOWISKO DLA KORALI MIĘKKICH,AKWARIUM TO MA 60CM WYSOKOŚCI I PRAWIE 400L.WIĘC PIENIĄDZE NIE DURZE A SATYSFAKCJA GWARANTOWANA (..)

Akwarium 400L o wysokości 60 cm to pewnie coś podobnego wymiarami jak moje czyli 110x60x60, kolega ma w tym najtańszy odpieniacz kostkowy ( każdy wie chyba o jaki chodzi) i oświetla to dwoma świetlówkami T8 po 30 W.

Czyli 60 W światła na fajnych rozmiarów szkiełko.

To nawet w Malawi daje się więcej....

Jeszcze gdyby to napisał Natan i byłyby to jego niefoto......... no to po dużej flaszce bym uwierzył :p ale tak.....

Dalej nie komentuję bo bym tylko za dużo bluzgów napisał :p Nasz Klient Nasz Pan. ot co.

Mi się wydaje ,że od tego się zaczęło z całym szacunkiem Nika i sama doskonale wiesz ,że to akwarium na tych dwóch świetlówkach hula.

Pomijam całą resztę koncentrując się tylko na zbiorniku z racji tego ,że właściciela każdy z akwarystów w mieście zna a ja dość dobrze.

Podejście do klienta itd itp niewiele odbiega od stołecznego tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256951 Mariusz9999 :

...

Mi się wydaje ,że od tego się zaczęło z całym szacunkiem Nika i sama doskonale wiesz ,że to akwarium na tych dwóch świetlówkach hula.

Pomijam całą resztę koncentrując się tylko na zbiorniku z racji tego ,że właściciela każdy z akwarystów w mieście zna a ja dość dobrze.

...

teraz to Nika tak??? więc słuchaj Mariusz999 :p, masz rację zaczęło się od zbiornika, ale kontekst jest - fachowość, profesjonalizm, etyka itd...

wiesz też, że nie bardzo mam ochtę akurat w tym temacie się wypowiadać, bo chyba tylko moje doświadczenia zajęłyby 3 strony. i wiesz też że osób takich w Olsztynie i nie tylko jest pewna grupka... i tyle...

i uważam też że słowo "hula" jest tutaj dużym nadużyciem...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jakiś chyba ciężki dzień miałeś :p - luzik :p

Problem jest taki jak napisałem później.

Pan Kowalski kupi i poprowadzi akwarium morskie w/g zaleceń Pana z Twojego miasta. Za kilkanaście tygodni, trafi na forum i dowie się że są też inne rodzaje korali i sobie kupi i co ? utrzyma ?

Wyda w cholerę kasy tylko dlatego że dla niego pojęcie Akwarium Morskie to będzie to co on ma w pokoju.

I dobrze wiesz że takich forumowiczów mamy dużo, co słuchało rad i zaleceń sprzedawców.

Specjalnie prosiłem o nie wpisywanie adresu lub nazwy, bo to może być też problem u innych.

Akurat na niego trafiło o świeci dla nas przykładem.

I proszę nie mów mi że WWce w sklepach robią takie numery jak w tymże sklepie.... bo po wsadzeniu tego topiku na forum dostałem na PW kilka opowiadań od wiernych (kiedyś) kupujących.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.