Skocz do zawartości
SkoczekPL

Morszczyzna dla zaawansowanych :)

Rekomendowane odpowiedzi

#256953 SkoczekPL :

1.Mariusz jakiś chyba ciężki dzień miałeś :whip - luzik :bow

Problem jest taki jak napisałem później.

2.Pan Kowalski kupi i poprowadzi akwarium morskie w/g zaleceń Pana z Twojego miasta. Za kilkanaście tygodni, trafi na forum i dowie się że są też inne rodzaje korali i sobie kupi i co ? utrzyma ?

Wyda w cholerę kasy tylko dlatego że dla niego pojęcie Akwarium Morskie to będzie to co on ma w pokoju.

I dobrze wiesz że takich forumowiczów mamy dużo, co słuchało rad i zaleceń sprzedawców.

Specjalnie prosiłem o nie wpisywanie adresu lub nazwy, bo to może być też problem u innych.

Akurat na niego trafiło o świeci dla nas przykładem.

3.I proszę nie mów mi że WWce w sklepach robią takie numery jak w tymże sklepie....

1. Rzadko mam ciężkie dni a dzisiejszy do takich nie należał więc luzik :p

2. Nie utrzyma. ( zostaje królem miękasów i tyle :bow )

3. Również wciskają kit i opowieści dziwnej treści jak wszędzie indziej :p

Nika z Tobą nie zaczynam :p bo mnie po wodę nie wpuścisz :cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ok, pogadamy przy pizzy :p soon :whip.

PS: Chcieliście kobiecej ręki ? :p Zobaczcie jakiego koloru są komentarze Niki-Moda :bow


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że się temat rozkręcił. Nika coś wiemy na ten temat pozdrawiam i pilnuj tu porządku :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz9999 z kiedy ta fota bo ja widziałem ten zbiornik na początku i też tak wyglądał jeżeli ta fotka jest zrobiona niedawno to przyrosty tych miękasów nie są jakieś rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256963 mani80 :

O widzę że się temat rozkręcił. Nika coś wiemy na ten temat pozdrawiam i pilnuj tu porządku :p

szkoda jedynie, że tych wiedzących jest dużo za dużo... i o to chodzi właśnie. ja palcem pokazywać nie będę, ale wystrczy mi kilka osób, dosłownie z ostatnich dni, które do mnie PW napisały...

one też doświadczyły wiedzy..


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256964 mani80 :

mariusz9999 z kiedy ta fota bo ja widziałem ten zbiornik na początku i też tak wyglądał jeżeli ta fotka jest zrobiona niedawno to przyrosty tych miękasów nie są jakieś rewelacyjne.

Fota z przed kilku miesięcy z listopada chyba. Przyrosty przyrostami ale nie o tym temat ten tylko o rąbaniu akwarystów przez sklepikarzy jak napisała Nika a teraz władza w jej rękach:help1

Proponuję ogłosić jakiś konkurs na wykiwanie roku :p

*to było brzydkie słowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na często dziwaczne podejście do klienta, wolę sięgać wiedzy na forum i nie wdawać się w dyskusje ze sprzedawcami, najczęściej sprzedający zachowują się jak hiper fachowcy traktując każdego klienta jak debila, kiedyś zapytałem u siebie o żywą skałę odgazowaną w sklepie z morszczyzną - zrobili wielkie oczy (że niby jaką ???) odechciało mi się dalszej dyskusji. Pewnie nie jest tak w każdym sklepie, ja bym jednak wolał wiedzieć że rozmawiam z fachowcami, każde zakupy byłyby podwójnie przyjemne.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256968 Mariusz9999 :

... Przyrosty przyrostami ale nie o tym temat ten tylko o rąbaniu akwarystów przez sklepikarzy jak napisała Nika a teraz władza w jej rękach:help1

...

w moich rękach to jest RO/DI :p


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama ostatnio słyszałaś bez membrany i DI też się da a i kranówa czysta to też niby słuszna opcja :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić z @Mariuszem9999. Rzeczywiście ten zbiornik funkcjonuje. To prawda. Niestety wybarwienie korali pozostawia bardzo wiele do życzenia. Przyrosty też są znikome (mimo, że właściciel opowiada jak to mu w miesiąc setki grzybów rosną - tylko, że je sprzedaje). Problem tego sklepu nie dotyczy akwarium z podstawowymi miękkimi. Jestem skłonny uwierzyć, że grzybowieńce dobrze się tam czują. Jednak, gdy taka osoba, za ciężkie pieniądze zakłada "profesjonalne" akwarium jakiemuś Bogu ducha winnemu naiwniakowi, to cos jest "nie halo". Nie każdy musi wszystko wiedzieć. Jednak świadome wprowadzanie w błąd klientów celem zysku jest.. niefajne. Tutaj leży podstawowy problem - oderwanie od rzeczywistości. Dodajmy do tego osobliwe podejście do klienta i oszczędne gospodarowanie prawdą. Mieszanka wybuchowa - można sobie wysadzić akwarium :p

Co do kranówki - w Olsztynie mamy naprawdę bardzo dobrą wodę. Jest lepsza od butelkowanej wody źródlanej, można ją pic bez przegotowania, prosto z kranu. Liczba bakteri coli, zanieczyszczenie fizykochemiczne, mikrobiologiczne jest na wzorowym poziomie. Jedynym mankamentem jest żelazo i mangan. Jednak nasza stacja uzdatniania wody bardzo skutecznie rozwiązuje ten problem. Miałem akwarium na kranówce przez 2 lata - nic nie zdechło. Dla miękkich i ryb - da radę. Problem z kranówką jest taki, że nie utrzymamy wzorowych parametrów (zwłaszcza krzemiany). Może nastą pić też wzrost glonów. W przypadku kranówki bardzo pomagało mi refugium, które zlikwidowało problem glonów w zbiorniku głównym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Chyba nawet miałbym ochotę odwiedzić ten sklep (może jakaś forumowa wycieczka?:p) ale nie całkiem rozumiem intencje Skoczka jako autora wątku. Jeśli ma to byc ciekawostka to ok ale jeśli "ku przestrodze" to lepiej by to wyglądało gdyby została podana nazwa sklepu i wyartykułowane jakieś konkretne zarzuty. Bo jak na razie to z mojego punktu widzenia są to zarzuty, że ktoś coś robi inaczej niż my byśmy to zrobili. Tym bardziej, że temat pojawia się na forum ze sporym gronem ludzi dobrze zorientowanych a Witek podał jedną z możliwych przyczyn dziwnej postawy sprzedawcy. Nie mam teraz czasu na zapoznanie się ofertą sklepu - zrobię pewnie to później ale bardzo proszę - piszcie mniej enigmatycznie - więcej faktów - jakie celowe wprowadzanie w błąd dla zysku? Być może dla olsztynian jest to wszystko znane i oczywiste ale u mnie na południu nikt nic nie wie na temat tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma tu logiki w postępowaniu. Nikt w Olsztynie tak naprawdę nie wie czemu tak jest, ale opinie wśród miejscowych akwarystów morskich są niestety jednoznaczne. Naciągnięci - odchodzą bardzo szybko. Mimo to podejście się nie zmienia. Sam nie rozumiem takiego postępowania. Jak już wcześniej pisałem nie będę się rozpisywał dlaczego tak jest bo.. w sumie za bardzo mnie to już nie obchodzi :p Po prostu już tam nie bywam. Co ciekawe raz dzwoniłem do pewnego sklepów z Katowic, Warszawy.. i gdy powiedziałem o tym, że jest jeden sklep morski w Olsztynie zawsze słyszałem coś w stylu "to ten Pan, który zawsze zamawia, a później rezygnuje w ostatniej chwili i z którym nie da się prowadzić współpracy". Coś w tym musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#256648 Grzegorz Dyzma :

Na zdjeciach "skala" wyglada jak jakis spieniony beton. A moze to wyslka z UK gdzie czesto sklepy kupuja, przyjmuja prawie za darmo wysadzone zbiorniki, gruz, po czym w celu usuniecia plagi zalewaja skale WYBIELACZEM! Moczy sie to pare miesiecy i skala znowu jako "zywa" za 12F.

...

Czepiacie się sklepu z Olsztyna a na wyspach (wydawałoby się, że w cywilizowanym świecie) takie rzeczy się dzieją :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś dlaczego tak się dzieje... Przypomniały mi się odległe czasy kiedy pod strzechy trafiały pierwsze komputery i każdy kto sobie cudo takie zakupił (często za ciężkie raty) od razu stał się fachowym informatykiem! Wszystkie rozumy pozjadał! Rad raczył udzielać, niedoświadczonych ganić... Myślę, że w wielu dziedzinach jest podobnie a i w morskiej nie inaczej. Każdy, kto ma solniczkę jakiś czas, sam w sobie przed lustrem jest specjalistą, posty pisze, z kolegami prawi o rzeczach poważnych. Następnym poziomem jest sklep. Sprzedawca to guru wręcz! Ale dlaczego? Bo mu na to klienci pozwalają... W sumie to przytoczę trzy typy klientów: 1 - idzie i nic się nie zna, zauroczony wiedzą, często pseudo-wiedzą właściciela sklepu, nabijany w butelkę. 2 - klient świadomy wielu rzeczy, w tematach obeznany, jednak jak wchodzi do sklepu, traci wiedzę i w oczy sprzedawcy się patrzy przytakując. 3 - klient świadomy, twardy, zna się na rzeczy, do sklepu zachodzi tylko z potrzeby przymuszonej, w tle w znanym prywatnym kole zainteresowań się obraca i to mu wystarczy.

Ale jakże inaczej byłoby, gdyby wszyscy (1,2,3) w sklepie zadawali dużo... dużo pytań i męczyli sprzedawcę, jak małe dzieci, to i nieporozumień mogłoby być mniej...

Się napisałem...

PS. A kroją wszędzie, bo klienci na to pozwalają, to wyłącznie klientów wina, nie sprzedawców, oni tylko korzystają


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.nie mam pojęcia z kąt taka nagonka ,na sklep z Olsztyna i sprzedawce z Olsztyna.Byłem tam wczoraj i widziałem te akwaria budzące tyle kontrowersji,a także z bliska przyjrzałem się tej martwej rafie,i mogę stwierdzić ,że na pewno nie jest to żaden beton.Akwaria są dwa jedno duże narożne z plastikową pokrywą na dwie świetlówki, a drugie , małe to jakiś tam zestaw? ,ale z całym szacunkiem ,dla tu piszących,nie słusznie kogoś szkalować za coś co,na osprzęcie z parę groszy ,wygląda,lub przypomina akwarium morskie, nie jest to może cud techniczny,ale działa i z tego co mówił mi sprzedawca dwa lata,tak więc i w taki sposób da się. Nie wiem i nie znam tej osoby na tyle ,żeby powiedzieć ,że to jakiś hochsztapler,mi niczego nie wciskał jak powiedziałem że chcę założyć akwarium morskie,to wręcz odwrotnie,powiedział,żebym trochę poczytał,bo nie jest to ,takie łatwe i proste ,jak by się mogło wydawać.Na marginesie dodam,że patrząc po cena internetowych,np na morską chemie ,to ceny w tym sklepie mają dobre,a żywy piach nawet taniej niż na allegro bo za paczkę ok 9kg 120zł aragonit live.Nie wiem czy tam,będę robił zakupy,ale jak będę w Olsztynie to z miłą chęcią odwiedzę ten sklep.Pozdrawiam Jarek


Akwarystyka Morska.Marzenia ,które powoli się spełniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs jezeli chodzi o poziom cywilizacji to Polska bije UK na glowe. Wyspy napedza ambicja ludzi innych narodowosci.

Moim zdaniem w komentowniu aukcji i przedmiotow watpliwej wartosci jak i pochodzenia nie widze nic zlego. Ale z dalsza czescia tematu posunelismy sie za daleko. Czuje niesmak bo mozna by tak pisac o kazdym sklepie w ktorym sie nie bylo. Gdyby nie ten sklep byc moze w Olsztynie nie byloby kilku solniczek. Zastanowmy sie szczerze czy jest powod do dalszego pisania w tym temacie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, temat zdecydowanie wyjechał po za swoje granice.

Dlatego EOT.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.