Skocz do zawartości
inmar

Test na KH

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowy test na KH Salifuierta,ale inny niż ten co mi się kończy.

Mam wersję trzema buteleczkami.Wiem,że jedna jest do sprawdzania testu,ale dwie pozostałe to płyn KH batch:1109-c przezroczysty i ciemno granatowy KH-ind batch:1109-K.

Mogę prosić o opis instrukcji ?

DZIĘKUJĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nalać 4 ml badanej wody do pojemnika testowego

2. potrząsnąc kilka razy buteleczkę KH-Ind i dodac dwie krople do pojemnika testowego

3. do 1ml strzykawki założyć plastikowa koncówkę i nabrać 1ml płynu KH

4. dodawać po kropli co raz wstrząsając fiolką aż kolor zmieni się w różowy

5. odczytać wskazania z tabeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to wieksza z czerwona nakretka jest do oznaczania wartosci kH; a ta mniejsza z przezroczystym plynem jest do sprawdzania testu=ma wartosc jesli sie nie myle 7kH i sprawdzajac te wartosc okreslasz, czy Twoj test jeszcze sie do czegos nadaje :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie testu na kh Salif. Robiąc testy otrzymywałem cały czas 7.4- 7.6 Po pewnym czasie przypomniało mi się, że można sprawdzic test i zamiast wyniku 7.2, który jest na buteleczce otrzymałem 5.8. Mój test jest nowy ma ważnosc do 2014, użyłem go 5 razy od nowości i mam go około 2 miesięcy. Czy z moim testem jest coś nie tak?? Używam metody bardziej dokładnej czyli 2ml wody 1 kropla KH-ind .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ml to metoda mniej dokładna. Jest błąd w tłumaczeniu instrukcji w sieci. Spróbuj zrobić test na 4 ml.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262054 Włodzimierz :

2 ml to metoda mniej dokładna. Jest błąd w tłumaczeniu instrukcji w sieci. Spróbuj zrobić test na 4 ml.

Tak, Włodek ma rację też stosuję taki pomiar.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, po zastosowaniu się do metody 4ml 2 krople otrzymałem wynik KH 11.2 ale sprawdzając test otrzymałem wynik 9.2 zamiast 7.2 :clapping może robię coś źle?? Dodając po kropelce czekam aż kolor zmieni się na różowy i taki pozostaje w tedy odczytuje wynik z tabelki, zgadza się?? Czy może powinienem przestac po zaobserwowaniu chwilowej zmiany koloru na różowy po czym płyn wraca do swojego koloru niebiesko-zielonego.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to test chyba walnięty, pożycz od kogoś inny test Saliferta i porównaj wynik. A dobrze odczytujesz? Patrzysz, gdzie jest czarny krązek tłoczka i to jest to co zostało.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odczytu obracam strzykawkę tą plastikową końcówką do góry i odczytuje z górnego cienkiego krążka. A nabierając płynu do tej strzykawki, nabieram dotąd aż górna cześc tego grubego(dolnego) krążka znajdzie się na równo z kreseczką pokazującą 1ml(strzykawka w pozycji do nabierania plastikową końcówka do dołu), tak odczytałem instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Też mam ten (nowy) test. Co z powietrzem, które jest w strzykawce? Ponoć (wg tłumaczenia) nie ma się co nim przejmować...? Z drugiej strony to AŻ 0,25ml...

Łukasz


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak powietrze jest wkalkulowane w wynik testu. Sprawdziłem z płynem 7,3, który mam dołączony do testu, wyszło mi 7,4, więc chyba w dopuszczalnej granicy błędu:)


Zajęcie? Mieszam w wodzie, czasem wyławiając trupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.