Skocz do zawartości
azja-83

Wymiary ATI BM 200 lub ATI 250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktoś by był na tyle uprzejmy żeby zwymiarować jeden z tych odpieniaczy ? , lub ewentualnie podać jakiś link , pozdrawiam azja-83


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz Skiby hasło :

z tego tematu

edit:

@robi mnie ubiegł :p


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi i Nika wielkie dzięki , nie umiałem tego nigdzie znaleźć.

Tak Marku powoli się przymierzam do zmajstrowania jakiegoś lepszego pienidła :p


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257231 inmar :

Przymierzasz się do niego Andrzej ? Jest ogromny.

Trzeba dodać -ale zaje...ty!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DIY na rurze głównej fi 180 a reszta wymiarów jak w BM200 ,pompa orginalna,wszystko śmiga świetnie !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257237 robi :
#257231 inmar :

Przymierzasz się do niego Andrzej ? Jest ogromny.

Trzeba dodać -ale zaje...ty!

...czy taki za***isty to nie wiem, mnie wiele rzeczy w budowie tego odpieniacza bardzo irytuje, tanim kosztem można by to poprawić na etapie produkcji i byłoby super. Plus za to, że pieni i to nie najgorzej :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbował ktoś w nim zmieniać pompe na aquabee ? , teoretycznie PSK pobiera więcej powietrza ale to tylko parametry podane przez producenta.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że pobiera więcej powietrza nie oznacza że lepiej bije pianę, ja teraz delikatnie przykręciłem ilość zasysanego powietrza - tym samym podniósł sie nieco poziom wody w odpieniaczu, odpieniacz produkuje w ten sposób lepszą bardziej kremowa pianę a co za tym idzie wywala więcej i bardziej skondensowany syf do kubka. przydałoby sie jeszcze skrócić o kilka centymetrów wewnętrzną rure w odpieniaczu tylko zabardzo nie wiem jak to zrobić bo to nierozbieralny model :p nawet żeby go wyczyścic to trzeba niezłe patenty wymyślać :whip

co mnie irytuje w tym odpieniaczu:

- zawór bramowy - tragedia, gwintowany pręt z tworzywa pęcznieje co uniemożliwia regulację zaworu bramowego - zmodyfikowałem według własnej wizji i jest OK, regulacja dwoma palcami bezproblemowa już łatwiej się nie da

- brak uszczelki na kubku

- za wysoka wewnętrzna rura odpieniacza - niewiem jak ją skrócić, jak ktos ma jakis pomysł niech da znać :bow

- mocowanie pompy do odpieniacza na kawałek gumowego węża to żenada w wykonaniu ATI

- nierozbieralność, bardzo utrudnione czyszczenie

- wirnik typu "mesh" szybko się zużywa

- za wysoka cena jak na takie gówno

- oryginalny tłumik odrazu po zakupie można wyrzucic na śmietnik, ja go trzymam z myśla że może keidyś sprzedam ten odpieniacz więc warto zachowac oryginalne częsci :bow

zalety:

- pieni

- łatwo zdjąć kubek :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257243 rafal19 :
#257237 robi :
#257231 inmar :

Przymierzasz się do niego Andrzej ? Jest ogromny.

Trzeba dodać -ale zaje...ty!

...czy taki za***isty to nie wiem, mnie wiele rzeczy w budowie tego odpieniacza bardzo irytuje, tanim kosztem można by to poprawić na etapie produkcji i byłoby super. Plus za to, że pieni i to nie najgorzej :p

Dlatego tak powiedziałem bo sam go zrobiłem wg. własnych wizji ,zachowując oczywiście wymiary, jak do tej pory nic nie zmieniłem i nie mam zamiaru tego robić .Masz racje rafal19 ,w orginaje też mnie irytuje kilka pierdół! np. uszczelnienie kubka z rurą główną,masakra!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ale masz na pompie PSK czy na aquabee ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da się tu zamiast 'mesha' dać igłowy wirnik ? jest sens?

i jak to ma się do stożków? sam właśnie myślę nad DIY nie swoimi rękami i nie wiem co lepiej PSK 2500 czy AB 2000/1, jedna i druga jak coś z wirnikiem igiełkowym ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że piszecie o wadach , przynajmniej wiem co poprawić przed sklejeniem :p ,jeszcze jakieś sugestie ? :p

Tylko proszę nie piszcie że wszystko jest w nim do du... :whip


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sienki, u nas wirnika igiełkowego do pompy PSK 2500 nie kupisz, tylko w stanach - chyba że ktoś ściągnał i ma aktualnie w sprzedaży. Czy pieni lepiej na wirniku igiełkowym trudno powiedzieć, gdzieś słyszałem że nie koniecznie, trzeba byłoby sprawdzić - jeśli ktoś ma na sprzedaż nowy wirnik igiełkowy do pompy PSK 2500 prosze o kontakt zakupie i przetestuję!

@azja-83, jak zrobisz ten odpieniacz sam na pewno będziesz zadowolony. Jak napisałem PLUS za to że PIENI i to całkiem przyzwoicie a to jest najważniejsze :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też właśnie widziałem u Rafała te wirniki, być może są już dostępne w Pl


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go brak to i nie będzie nowych dostaw , to tunz go produkował do swoich pomp ale chyba 2 lata temu wycofał z produkcji.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie, azja-83 swoj odpieniacz chcesz zrobić na pompie ab2000/1 z igłą ? Jeśli tak to dlaczego ta pompa? Ostatnio podobno wyszła cała seria z walniętym uzwojeniem, coś się pali itd ?

ja myślałem o stożku z AB i igłą.. ale sama pompa z igłą to ponad500zł do tego stożek drugie tyle, a nowy APF 600 to 1,5tys wiec.. :p

na koniec, waszym zdaniem lepiej stożek ala KZ czy coś ala BM lub Bubble King ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.