Skocz do zawartości
MrMayer

Pomóżcie planować zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zbiorniczek o wymiarach 130x50x50. Do tej pory miałem tylko reef maxa lub w drugim zbiorniczku odpieniacz na krawędzi. Może znajdzie sie ktoś kto podpowie jak zrobić sumpa, jaka wielkość, podziały itp. oraz jakiej wielkości i gdzie wkleić komin i wywiercić otwory. Ile i jakiej wielkości. Jakie pompy dobrać. A może znacie jakąś firmę co by mi taki zbiorniczeg w przystepnej cenie skleiła (tył float, boki i przód opti white)

Wyłącz CAPSa jak piszesz tematy.

SkoczekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dział dla nowicjuszy się kłania:waving

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26219

file:///F:/morskie/opisy/opis_budowa.htm


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o pomoc a nie o linki do działów. 10x już to czytałem. Skoro pytoś ma jakies ciekawe patenty.am to znaczy że mam wątpliwości lub chce poznać - może kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega ma rację tych tematów było.....a może dziesięć razy więcej.Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Mayer, ale czego się denerwujesz ?

Nie wierzę że czytałeś 10x, to gdybyś czytał to znał byś odpowiedzi (no może 3/4 z nich)

Np: w dziale dla nowicjuszy widziałeś topic o sumpach założony przez Natana ?

Rozmiar Twojego zbiornika nie jest nietypowy, na forum jest dużo tenków o podobnych gabarytach, popatrz a znajdziesz.

To samo tyczy się komina ( wielkości otworów, jaka rewizja, spływ, powrót )to naprawdę wszytko jest.

Może zacznij od odpowiedzi na proste pytanie: Ile ja mam kasy na takie szkło ? Dalej poleci jak z bicza.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko Ci doradzić wielkość sumpa, umiejscowienie otworów w kominie skoro nic nie napisałeś o szafce gdzie miało by to stać. Podałem linki bo jak poczytasz to sam ocenisz jaki układ akurat Tobie będzie odpowiadał. Podanie linków to właśnie pomoc (do przed chwilą tak myślałem...:))


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257724 MrMayer :

Prosiłem o pomoc a nie o linki do działów. 10x już to czytałem. Skoro pytoś ma jakies ciekawe patenty.am to znaczy że mam wątpliwości lub chce poznać - może kt

Wystarczy przeczytać raz, ale ze zrozumieniem. Jak po przeczytaniu jeszcze sie trochę pomyśli to już później idzie jak z platka, polacam, myslenie, ma ogromną przyszłość


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.