Skocz do zawartości
waldimas

glosny deltec MCE600

Rekomendowane odpowiedzi

czy pompy w waszych deltecach MCE 600 tez tak bucza bo moja buczy glosniej niz powietrze buzujace w odpieniaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim buczy ciszej :)

Najgłośniej hałasuje woda ściekająca do akwarium.


100x50x50, MCE600, 4x39W, 40kg skały, 19kg piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez ale po sprzecie za taka kase spodziewalem sie czegos wiecej, a buczka mozna kupic sporo tanszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak jest czysty to buczy . Potem po tygodniu czy dwóch będzie ciszej . Generalnie im brudniejszy tym jest ciszej . Sprawdź też która masz wersje tzn czy na pompie na dole są takie długie gumowe szyny .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz chodzi juz ponad 2 miesiace, wersji nie bardzo moge sprawdzic bo bym musial go wyciagac a jest potem problem z zastartowaniem ale ogolnie jestem zawiedziony bo za te pieniadze spodziewalem sie choc cichej pompy a niewiele rozni sie praca od AM OR 3500 ktore sa znane z glosnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś źle złożone albo stary typ i musisz założyć zestaw wyciszający. Poza tym jak masz problem z zastartowaniem to coś masz sknocone w montażu albo za wysoko wisi nad poziomem wody . Ten odpieniacz sam startuje. Ja wyłączałem go na karmienie codziennie i sam startował . Jaką masz w ogóle tam pompę wiesz ?

Jak pisałem mój był cichy . Ale ja miałem nowego ze sklepu. A gdzie go masz zawieszonego - na akwarium czy w sumpie ?

Natomiast co do powietrza to zakłada mu się tłumik od Skiby i jest cicho .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ze startuje sam jak sie go wylaczy jak sa zalane wszystkie rury ale zastartowanie na "sucho" czyli wyjac odpieniacz z akwa zalac od nowa woda i podlaczyc jest problemem

odpieniacz jest nowy zakupiony w marcu pompa chyba standart czarna zawieszony jest na krawedzi akwarium odleglosc pow wody do odpieniacza to ok 5 cm, powietrze slychac minimalnie buczy tylko pompa zaglusza nawet wiatraki od lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba go zalać samemu wodą z akwarium jak jest suchy.....


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpieniacz nie chce załapać, to zakręć mu na chwilę dopływ powietrza.

adamparker ja mam pompę białą moc 12W i są dwie gumki pod nią. Czy tzn. że mam nowszą wersję tego odpieniacza??


100x50x50, MCE600, 4x39W, 40kg skały, 19kg piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy powinno miec znaczenie przy tej marce sprzetu czy pompa jest biala czarna czy czerwona? Jezeli kupuje mercedesa to ma to byc mercedes i nie przekonaja mnie tlumaczenia ze glosno jedzie bo tam jest silnik od trabanta czy tak powinno byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259253 adamparker :

Bo trzeba go zalać samemu wodą z akwarium jak jest suchy.....

wiem ze trzeba go zalac jak jest suchy ale zalana tez musi byc rurka zaciagajaca wode do odpieniacza bo bez tego ma problem z zastartowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się z Tobą, że za taką kasę nie powinno być żadnych problemów z tym sprzętem.

Ja np. zawiodłem się nieco na pompkach Tunze 6025. Kosztują kupę kasy (JVP 4 razy tańsze...), głośniejsze niż pompka odpieniacza, a taki reef circulator aquela praktycznie bezgłośny (trzeba jednak przyznać, że nie dmucha tak mocno, jak Tunze).

Sprawdziłem przed chwilą, czy odpieniacz wystartuje, jeśli nie ma wody w rurce.

Zakręciłem kurkiem dopływ powietrza i zaczął zasysać wodę. Przynajmniej u mnie tak jest.

Co do głośności, to nie narzekam, pompa w miarę cicha. Bardziej hałasują bąbelki i spływ wody.


100x50x50, MCE600, 4x39W, 40kg skały, 19kg piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patentu z zakrecaniem powietrza przyznam sie ze nie stosowalem ale pomijajac ta kwestie pompa w odpieniaczu jest glosna, spac przy nim sie nie da chyba ze owinie sie go w gruby koc na szczescie moje akwa stoi w innym pokoju niz spie a i tak go slychac juz w przedpokoju

reasumujac Deltec jest przereklamowany przy koszcie ok 1100 PLN jedyny jego plus to wydajnosc ale mysle ze za wiele mniejsze pieniadze mozna przerobic (tak jak i trzeba tuningowac delteca) np weipro kupic do niego dobra pompe i bedzie mial taka sama wydajnosc za 50% ceny delteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldimas, a może po prostu oddaj odpieniacz do REKLAMACJI ? Przecież jest coś takiego jak gwarancja jeśli pompa nie działa tak jak powinna to go reklamuj i tyle przecież napisali Ci koledzy, że u nich działa cicho... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak sie nie chce odpieniacza wyjac zeby zajrzec do srodka czy jest sens od razu reklamowac czy pisac ze firma przereklamowana?

Z tego co widzialem to na pompie jest 6 frezow po 2 po bokach na takie same gumki jak pod pompa. I wystarczy ze dotknie ona lekko scianki odpieniacza i juz bedzie halas. Amoze Ma jakies luzy na rurze doprowadzania wody. Czemu Ci sie nie chce wyjac popmpy i wyprobowac jej samej w jakims zbiorniku? A a moze zatarles przy probie odpalania na slucho?

Ja sie nie dziwie ze tlucze skoro zamontowales go w takimmijscu ze Ci sie go nie chce wyjac i ze nie przyszlo Ci do glowy przykrecenie dolotu przy starcie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam delteca i nie jest to cicha maszyna niestety, chociaż ja z żoną śpimy w tym pokoju. Czasami jeśli za mocno mnie wk... i nie moge zasnąć to na noc go wyłączam a rano odpalam i powiem że to nawet ma dobry wpływ na ilość brudu wyrzucanego przez odpienek. Ja do bocznych ścianek pomy przykleiłem małe gumki które uniemożliwiają przenoszenie drgań na ścianki boczne odpienka a na wlot powietrza dałem tłumik Skiby.

Moja rada, koniecznie go rozłóż bo czasami to konieczne, od razu przepchaj otwór wlotowy powietrza do pompy, to poprawia jego wydajność znacznie i koniecznie starannie pompę wstaw tak żeby nie dotykała ścianek odpienka


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.