Skocz do zawartości
Tester

Odpieniacz i bakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sprawa mi zaprzata ostatnio glowe. Powiedziano mi ze po nalaniu cycle czy innych bakterii nalezy wylaczyc na kilka godzin odpieniacz. Tak tez robilem. Dolewalem bakterie na noc i wylaczalem odpieniacz. Problem w tym ze zawsze rano po bakteriach na powierzchni mialem niewielki kozuch. Kozych to moze za wielkie slowo - raczej cos jakby kurz. Zakladam (moze blednie) ze powstaje m.in. przy udziale namnazajacych sie bakteri. Rano wlaczam skimmer i po kilku minutach powierzchnia czysciuka. No ale jak tam byly bakterie to moze nie wlaczac odpieniacza na zbieranie z powierzchni...

Gdzies przeczytalem ze bakterie nitryfikacyjne najchetniej zyja w piasku i filtrach. Ja piasku jeszcze nie mam (czekam az sie skonczy najazd glonow) a filtr mam tymczasowo (po dojrzewaniu wyjme go) fabryczny od fluvala z wata filtrujaca i z rowafos. Wiec co z tym odpieniaczem?

Pozdrowka

Bartek


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze ci sie robi kozuch na powierzchni znaczy ze masz za slaby ruch wody.

Jak nie dolewales bakteri to tez ci sie robil jak byl wylaczony odpieniacz?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze w takim razie troche pompy poprzestawiac. Poczatkowo myslalem ze lepiej zeby woda omywala skale dlatego tak ustawilem. Co do drugiego pytania to przyznam ze nie zwrocilem uwagi na to. Musze sprawdzic.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.