Skocz do zawartości
syciu

No i nadeszła zmiana - wkońcu oczekiwane nowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem. Zdjęcia wstawie pewnie jutro bo dzisiaj po całej walce z przenosinami, ustawianiem skały, laniem wody itp mam dosc - od rana do wieczora :-)

Udało mi się zrealizowac po moim reefmaxie wieksze akwarium - teraz mam małą namiastke rafki w domu :-)

Kilka danych ponizej a fotki będa jutro. Jedyną dzisiaj fotkę jaką mogę umieścić to zdjecię sumpa :-)

Chciałbym przede wszystkim podziękowąć za pomoc teoretyczna i co najważniejsze praktyczna koledze Amnor (wielkie dzięki), Łukaszowi z Acropory (za pomoc w doborze sprzętu, rady i mega fajną skałę :-)) i też koledze szwartek, który niestety likwidował baniak i udało mi się odkupić skałke, pare korali, rybki i dostać sporą ilość wody :-)

Teraz dane: (Amnor przyznam się że opis troche z twojego projektu wziąłem - cały dzięń walki z akwarium i już nie myśle :-))

Akwarium - 120x60x60 ze wzmocnieniami, przednia szyba i prawa szyba opti white

Sump - 50x40x45 + zbiornik na dolewke ok 24 litrów (sump za ścianą w drugim pomieszczeniu)

Szafka pod akwarium niska przez co akwarium tez nisko i fajna panorama do oglądania - 40 cm od podłogi a w srodku szafki stelaż metalowy

Lampa ATI Sun Power T5

Cyrkulacja - Tunze 6045 - 2 sztuki

Obieg - New Jet 4500 (muszę powiedzie jest cichutka - Amnor i znowu dzięki za info o Royalu :-))

Odpieniacz - Deltec APF600 + New Jet 500

Filtr - Deltec FR509 + New Jet 500

Automatyczne uzupełnianie - Dr Witt + New Jest 250

Co do reszty sprzętu i osprzętu to jeszcze troche go jest, ale nie zamontowany :-)

Na montaż późniejszy oczekuje Doser One i czekam za ARMem od Muftiego :-)

Całośc poskładana na szarych rurkach ze śrubunkami i zaworami VDL i klejona klejem Effast.

Aktualnie w akwarium jest ok 55 kg skały (docelowo ok 70kg) + ok 27 kg piasku.

Akwarium, sump i dolewka zamówione i troche wyczekane z małymi przebojami w Aquamedicu :-)

No to teraz fotka sumpa a jutro fotki zbiornika:

(wrażenia trzeba dawkować :-))

22703232.jpg

A jednak 3 fotki z czasu przed i w trakcie prac:

61078686.jpg

85257267.jpg

84889800.jpg

Ano to jeszcze pokaże chwile przed przeprowadzką mojego Reefmaxa :-)

(zółtek i hepatus były tylko na przeczekaniu 3 dni zanim ruszy duży :-))

71242699.jpg

Wiem, wiem - fotki kiepskie ale robione komóra - następne będą lepsze - będę się starał :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładniusio :) , ciekawe czy parametry CI nie skocza do góry , mi poszybowały więc an razie czekam ąz No3 opadnie bo się obawiam o moje acroporki ;/ , no ale akwarium prezentuje się pierwsza klasa :) fajne mieszkanko :) , oby wszystko poszło w dobrym kierunku, tak jak chcesz tego życzę :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Cieszę się że mogłem pomóc i że udało się wszystko tak poskładać, że nie cieknie - bo tempo mieliśmy niezłe. :)

Baniak zapowiada się naprawdę super - wszystko dobrze przemyślane, fajnie zaprojektowane i świetnie wykonane. :)

A Twój Reefmax świadczy o tym, że rękę do zwierzaków masz. Życzę powodzenia! :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259337 Amnor :

Hej!

Cieszę się że mogłem pomóc i że udało się wszystko tak poskładać, że nie cieknie - bo tempo mieliśmy niezłe. :)

To fakt - tempo byłe spore - ale co zrobić - ciągły brak czasu.

mam nadzieje że następnym razem usiądziemy już na spokojnie - pewnie przy biopeletkach :)

fajne jest to ze jest cichutko - twoje informacje o gadzetach od skiby powodujace wyciszenie systemu sa super !!!

Jedyną rzeczą jest malusieńkie czasami siorbanie wody rewizja - ale wyreguluje to, tylko na razie nowe zawory ciezko chodzą :-)

Mam nadzieje że będę miał miejsce na elektordy - bo już kurcze z grzałką trochę się nakręciłem :-)

Może dziwne pytanie - czy grzałka może leżeć na szkle czy lepiej w uchwycie z zestawu? czy może dotykać np. FRa albo odpieniacza? nic nie potopi? włożyłbym ją razem z odpieniaczem ale dotyka tam wszystkiego :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259342 Natan :

fajnie się zapowiada, sump jest za ścianą ?

i bardzo ładny reef max.

tak sump jest za ścianą :-) i to jest mega układ :)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ci Pokolce zmalały. :)

Super wygląda, gratulacje! :)

Termometr bym przeniósł do SUMPa, bo po pierwsze będzie przeszkadzał przy czyszczeniu, a po drugie lepiej patrzyć na koralowce. :)

Co do grzałki, to na skale lepiej żeby nie leżała i lepiej żeby niczego nie dotykała - raczej nie potopi, ale może przenosić drgania. Nie dasz rady wcisnąć jej do komory z pompą obiegową? W pionie, lub jeśli poziom wody jest za niski na skos? Albo spróbuj ukryć gdzieś za skałą w baniaku głównym.

Co do elektrod, to na szczęście dużo miejsca nie zajmują, więc na pewno je do SUMPa wciśniesz. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :):):):clapping

Szkoła na reefmax-sie widać w las nie poszła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten świetny czerwony ukwiał to z Acropory? Czy ma jeszcze takowe ( najlepiej nieco mniejsze? :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259416 Ziemniok :

Czy ten świetny czerwony ukwiał to z Acropory? Czy ma jeszcze takowe ( najlepiej nieco mniejsze? :)

ukwiał z błaznami od kolegi szwartka nabyty :-)

zestaw jest super :)

88761051.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skaly juz nie dokladal,tylko mam jedna uwage,akwarium juz nie nanorafa a za cyrkulacje robia nanostreamy,

chyba masz zamiar zmienic cyrkulacje na mocniejsza?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259496 Peniek :

Ja bym skaly juz nie dokladal,tylko mam jedna uwage,akwarium juz nie nanorafa a za cyrkulacje robia nanostreamy,

chyba masz zamiar zmienic cyrkulacje na mocniejsza?

Na ta chwile nie planuje twardzieli

a na miekkasy wystarczy :-) - tak mi sie wydaje


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259414 sPRYTny :

Super :):):):clapping

Szkoła na reefmax-sie widać w las nie poszła...

oj nie poszła, nie poszła :)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja nie sluzy tylko koralom ale takze stanowi niezbedny element filtracji,wiec te 2 pompki napewno nie starcza.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259513 Peniek :

Cyrkulacja nie sluzy tylko koralom ale takze stanowi niezbedny element filtracji,wiec te 2 pompki napewno nie starcza.

Mi też kiedyś napisałeś że mam za mało, a w baniaku taka wirówka, że nie mam gdzie LPSów ustawiać, bo im za mocny prąd przeszkadza. :)

Weź jeszcze pod uwagę, że dyfuzory z pompy 4500 l/h też swoje dmuchają. Na miękkie i LPSy moim zdaniem spokojnie starczy, a jak w baniaku pojawi się las SPSów to zawsze będzie można jakaś pompkę dokupić.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnor,ale Ty masz akwarium 250l a to ma 400l,wiec roznica w ilosci wody spora.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienie jedną pomnoe 6045 na 6065 - tak więc będę miał obiegową, 6045 i 6065 - na tą chwile powinno mi wystarczyć :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko ładnie działa i pracuje. Dołożyłem w przegródke wate tapicerską co spowodowało liwkidacje bąbelków w akwarium i jest dodatkową filtacją wody

z czwartku na piątek w nocy przyjechali do mnie z Acropory nowi mieszkańcy:

75370483.jpg

i fotka całości :)

38305841.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada się piękny zbiornik, widze super skała.

Powodzenia


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać różnicę między poprzednim. To tak jak zmienić F126p na Poloneza :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260078 adamus_23_as :

zapowiada się piękny zbiornik, widze super skała.

Powodzenia

Zgadza się - tutaj wielkie ukłony tak jak pisałem dla Łukasza - skała pierwsza liga :)

Dzisiaj zauważyłem że w dwóch miejscach pojawił mi się brązowy nalot i pęcherzyki - chyba niestety to nie do ominięcia mimo zalania w większej ilości wodą z działającego zbiornika :-)

W końcu dzisiaj ustawiłem tak spływ i powrót że idealnie wszystko funkcjonuje - a zarazem nie mam kożucha na powierzchni :-). Udało mi się też ustawić powrót tak że jeden dyfuzor mam w pionie i dmucha za skałę a drugi w poziomie i dmucha wzdłóż zbiornika.

Ukwiał po tygodniu zrobił sobie spacer dookoła skałki na której siedzi.

Kilka fotek z dzisiejszego dnia:

domowi ulubieńcy

dsc7948d.jpg

ale zaraz po nim - jest nie do pobicia - po zmianie z reefmaxa teraz ma hektary szczęścia :)

salar.jpg

Jestem pod wielkim wrażeniem jak ten super lokator potrafi zmienić barwy w stresie

borsuk.jpg

A nawiasem to super się dogadują - żółtek, hepatus i borsuk - cały czas razem pływają:

25194744.jpg

Chciałem pokazać super gromadkę ale skubane są szybkie :-)

Super się ogląda w domowym zaciszu zachowania w stadzie i reakcje na różne sytuacje

chrom.jpg

A i jeszcze fotka nocą :-)

nocj.jpg


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niby masz 'brata' mojego ukwiału, ale ten Twój wygląda dużo ciekawiej. Mój wyciąga polipy zamiast pompować na nich takie fajne 'kulki'. Pewnie mam za dużą cyrkulację, albo ukwiał siedzi za daleko od lampy (ale tylko tam prąd wody nie odrywa go od skały).

W każdym razie gratulacje! :) Baniak zapowiada się coraz lepiej. :)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :kapelusz zbiornik zapowiada się wyśmienicie,a czy mógłbyś zdradzić jakie rurki świecą nad baniakiem,chodzi mi o kolory i w jakiej kolejności bo świecą świetnie, nie wiem może to za sprawą szkła a może ustawień aparatu.Z przyjemnością będe śledził rozwój twojego baniaczka.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.