Skocz do zawartości
Wiciu

Wypadki przy akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

XX

21:32:56

wiesz że mogłeś już ze mną o tej porze nie rozmawaic dzisiaj

Kamil

21:33:03

czemu?xd

XX

21:33:27

przy podmianie woda mi wpadła nie wt a dziurkę i zabrakło mi powietrza i gleba na ziemie

21:33:39

zacząłem walic w dzrzwi bo sie odzzeac nie mogłem

Kamil

21:33:46

o lol

xx

21:33:50

i mama przybiegła i mnie po plecach i już good

To byl wypadek mojego kolegi ja nie mialem owych naszczescie.

Mieliscie podobne sytuacje?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wypadek by mniej drastyczny..

Mieszkam sobie na drugim piętrze i jak co dwa tygodnie przygotowuję wodę na podmianę.

Filtry mam w kuchni i trochę mi się zapomniało że woda się leje i leje...

Jak już mi się przypomniało to zerwałem się z łóżka, ale... woda była już w przedpokoju.

A że w przed pokoju mam płytki + bosa stopa nie potrzeba tłumaczyć jakiego orła wywinąłem....

Po około trzydziestu minutach godzina około 21 zapukał sąsiad wiadomo po co..

po numer polisy ubezpieczeniowej bo podlałem już go dwa razy:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy straszne ;/ dobrze ze nic mu się nie stało ;/


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko kilka razy "rura od sracza" wypadła i trochę mokro miałem na dywanie.kto był w Milówce to powinien pamietać co to jest rura od sracza bo kolega DMT Dar wszystkim wytłumaczył kilkakrotnie.

....Dla innych opis: To przeloty w kominie na rury fi 50 czyli odpływ z zlwozmywaków made in...tego nie napiszę.Nic do tego nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem pradem razy sporo a kilka razy calkiem konkretnie. Raz podczas pompowania spadl mi waz z pompy i zalal przedluzacz. Zaczelo skwierczec, dymic i iskrzyc, wiec w odruchu standardowej paniki zlapalem mokrymi rekami za plonaca wtyczke :-) Nie widzialem dziada, ale zasadzil mi takiego kopa, ze wpadlem pod telewizor :-))) Zona mi zabronila sie w weekend wiecej pod akwarium bawic bo powiedziala, ze mnie pozniej uczesac nie da rady w zadna strone i powieka mi skacze przez dwa dni :-):-):-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedys tez ryplo, teraz to juz smiech, ale pamietam to jak wczoraj i wesolo wcale nie bylo. Nie dosc ze wieczor sylwestrowy i wszyscy wychodzili, to ja sam siedzlaem w kolnierzu ortopedycznym i usztywniaczem na kregosup bo kilka dni wczesniej prawie przetracilem kregoslup na krawedzi od wersalki.

Z zalem postanowilem spedzic sylwestra z rybkami. I co mnie wzielo zeby glony poscierac jak taki kaleka bylem? lampa mi przeszkadzala wiec zlaplaem za wyczke mokra reka. A wtyczka z peknietya izolacja na kablu @zabezpieczona" tasma przezroczysta :) No i zlapalo. Gdyby nie brat to chyba tragedia by byla. Woda z dloni mi parowala jak z czajnika , skora na calym przedramieniu zrobilas sie porowata jak u gesi, a rano na zylach pojawily sie fioletowe skrzepy.

....i to wszystko przez organy(instrument):)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi jak daleko był telewizor? :):):) czytając to się popłakałem ze śmiechu no ale wiem co to jest bo mnie co trochę prąd smyra po ręku... kolec jeżozwierza mi się wbił z palec... wygodniej mi było dziada oddzielić od igły i wyciągnąć ją drugą stroną bo tak ładnie się wbił przez miękkie. Oczywiście małem również ciekawe spotkania z krabami nad morzem... nigdy nie biegajcie na boso.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boso?

Będąc w minionym roku na wyspie Korczula w Chorwacji spędzałem z żoną czas jak to bywa nad brzegiem Adriatyku. Skały porowate i mocno ostre tak, że strach się bać. Okoliczni wskakiwali do wody od razu z brzegu prawie, bo szkoda było się bawić z chodzeniem po tych skałach. Ja kupiłem sobie buty do surfingu. Nadają się do pływania nad dem pełnym kamieni i jeżowców itp..

Podszedłem więc w tych butkach na krawędź brzegu i chciałem "elegancko" zejść do wody. I nie przyszło mi do głowy, że te buty mają płaską, gumową podeszwę, a głazy na których stałem są mokre i porośnięte lekkim, oślizgłym glonem.... W jednej sekundzie obie nogi miałem z przodu wyżej niż głowę i w takim "przysiadzie" w powietrzu spadłem na ostre skały zatopione w wodzie. Normalnie jak "Jaś Fasola" poleciałem w dół. Tylko cholera przywdziałem ręką o głazy i nogami. Całe szczęście, że tylko skończyło się na odrapaniach. Ale mało brakło, abym mocno przeciął udo... W każdym razie z ręki lało się jak z wieprzka. Moja żona jak to zobaczyła to śmiech i rozpacz na zmianę... Szybko się zagoiło. Ale było wstyd. Obok byli Niemieccy turyści i patrzyli na mnie jak na zjawisko. Zaniepokojeni... :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.