Skocz do zawartości
majestic

Pytanie o RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z góry przepraszam za linki ale nie wiem jak mam to najprościej wytłumaczyć chcę kupić taki filtr (kolega Inmar też z tego co pamiętam taki posiada) http://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-osmoza-aquarius-p-573.html

i nie wiem czy potrzebuje do niego taki http://sklep.osmoza.pl/ogranicznik-przeplywu-fr420-do-membrany-osmotycznej-p-126.html ogranicznik przepływu czy też nie i czy potrzebuje takie rzeczy jak np płytka montażowa i nie mam pojęcia co jeszcze (złączki, szybkozłączki niewiem:banghead. )

Co do DI to rozumiem że obudowa plus żywica i nic więcej tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego zestawu potrzeba ci tylko Di


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majestic

Co Ty mieszasz :) Kupujesz komplet i masz wszystko w zestawie do podłączenia, jedyną zmianą jakom bym zrobił to zmienił ogranicznik przepływu wody, z 300 na 400

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już zamówiłem także chyba będzie wporządalu:strutin Mieszam mieszam ale wole zamieszać niż później żałować że nie zapytałem;p Dzięki za rady, mam nadzieję że zaowocują pięknym akwarium;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu Ro.

Czy wklady kokosowe i weglowe w filtrze ro sie czesciej wymienia niz sama membrane osmozy czy jechac ok roku na tym i na tym i aut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkłady - różnie od 6 do 3 miesięcy. A membrana nawet co 2-3 lata.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać czy do tego filtra RO (link wstawiony przez majestic) , można domontować taką żywicę ?http://sklep.osmoza.pl/demi-aqua-tic-p-611.html

Co jeszczę muszę dokupić , żeby złożyć to w całość ?.

Łatwe to wszzystko w montażu ? , czy trzeba się raczej wspomagać hydraulikiem?

Jeżdzenie co tydzień po wodę na drugi koniec Wawy , nie jest niczym przyjemnym, wolę odkręcić wodę w kranie i mieć cały dzień wolny:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka zywice bez problemu podlaczysz, nie trzeba do tego w zasadzie zadnych narzedzi, zywica ma mocowania na szybkozlaczki - tzn zdejmujesz te male niebieskie zapinki, wkladasz wezyk od osmozy do oporu, i zapinasz niebieskie zapinki - polacznie jest szczelne.

/edit/

Natomiast jesli chodzi o podlaczenie samej osmozy, to juz troche trudniej - standardowe podlaczenie mocuje sie np przy podlaczeniu kranu - rurke z trojnikiem do ktorego podlacza sie prefiltry trzeba wkrecic miedzy wyjscie wody ze sciany i podlaczenie kranu - wystarczy do tego w zasadzie tylko klucz pasujacy, ale trzeba wczesniej wode zakrecic :). Podlaczenie do scieku najczesciej trzeba wywiercic maly otworek (fi 6mm albo podobny) w rurze odplywowej ze zlewu - przydaje sie wiertatka :)

Oczywiscie tak sie to mocuje przy umiejscowieniu w szafce pod zlewem.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1 litr czystej wody RO produkuje od 3 do 5 litrow scieku - modele o mniejszej wydajnosci na dobe produkuja go chyba proporcjonalnie mniej, ale zawsze jest to spora ilosc. Ta woda - nazywamy ja sciek, ale generalnie niewiele sie rozni od zwyklej kranowki - skoro filtr wylapuje 95% zanieczyszczen - czyli ich stezenie w scieku jest o 20-30% wyzsze niz w wodzie z kranu.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.