Skocz do zawartości
TMK

generator pradu w razie powodzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję,że mi się nie przyda ta informacja...ale

Pozdrowienia z podtapianego Krakowa. Obserwujac most dębnicki i tempo przybierania Wisły zaczynam mysleć o najgorszym.

Jeśli zaleje piwnicę to prąd internet i pewnie gaz wyłacza na długo...Akwarium 400 l i malutki balkon -jaki agregat pradotwórczy? na co zwrócić uwagę jakby co?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Na początek policz jaką moc elektryczną w Watach masz zainstalowaną w akwarium i do tego dołóż 10%

Wiadomo że lwią część pochłonie oświetlenie (chyba że masz ledy) i jakie urządzenia przez jaki czas powinny pracować

Moim zdaniem na potrzeby tej wielkości zbiornika agregat prądotwórczy min 1KW, zwróć przy wyborze uwagę aby agregat miał stabilizator AVR

na balkon polecam np taki przykładowy firmy Kipor

http://www.allegro.pl/item1015306528_kipor_agregat_pradotworczy_inverter_1_0kva_avr.html

Ja mieszkam w domu więc poszedłem na całość i zapodałem jeden duży na cały dom

który z powodzeniem obsługuje nie tylko cały dom ale i trzy 300l akwaria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacje powinny być w piwnicy bliżej sufitu niż podłogi, przynajmniej tak jest u mnie. Woda w piwnicy jest od niedzieli, brakuje koło 3-4 schodków do przelania. Prąd i gaz jest cały czas z mała przerwą na 3 godziny wczoraj wieczorem ale tu spokojnie wystarczył UPS. Wodę przestali wypompowywać bo nie ma już to sensu, kanalizacja nic już nie łapie a w grunt od dawna nic nie wsiąka. Bardziej się boje że pozamykają pozostałe mosty i do domu z pracy nie będzie jak wrócić :)

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Katowicach mam problem z dostaniem się do biura :)

straż przepompowuje wodę od soboty, nie ładnie to wygląda ale chwilowo nie pada..

To jeszcze jak podłączyć generator pod awaryjne włączenie w razie zaniku prądu w sieci:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260407 Sienki :

To jeszcze jak podłączyć generator pod awaryjne włączenie w razie zaniku prądu w sieci:)

Jak sam baniak to przedłużacz i wio, a jak na dom to najlepiej zamontować gniazdo 32A i przełącznik sieć agregat.

Co do agregatu to fakt powinien posiadać AVR stabilizację napięcia. KIPORA-a zdecydowanie nie polecam więcej nerwów z nim niż pożytku. Moim zdaniem dołożyć trochę PLN i kupić na przykład PRAMAC-a na Hondzie. A no i powinno się zwrócić na moc agregatu to że podają moc przykładowo 1,0 KVA to jest moc maksymalna, a nas interesuje moc ciągła a ona jest niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiat staje na glowie. Pochodze z kotliny jeleniogorskiej i na biezaco dowiaduje sie od znajomych o zalaniach i podtopieniach. Wyjechalem lat pare temu do deszczowej szkocji.... Od dwoch tyg nie bylo tu deszczu, w ogole ciezko chmurke na niebie uswiedczyc. Patelnia na maksa i zar leje sie z nieba. Pierwszy raz widze takie akcje.

Szok, szok i jeszcze raz padaczka.

Pozdrowienia z zalanej o dziwo sloncem szkocji

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK tak jak pisał DarekB30 kup agregat min. 1KW pracowałem kiedyś na 800 i... spaliłem wiertarkę 600W, nie sprostał wymaganiom. Trzymaj się :) będzie dobrze. Pozdrawiam


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@stoodent

o firmie Kipor czytałem raczej pochlebne recenzje,

ale i tak dla siebie kupiłem 6,5 KW Hondę,

Dlaczego Honda? Ponieważ przy wyborze agregatu mależy zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną sprawę, a mianowicie czy agregat jest przeznaczony do pracy ciągłej, spora część producentów "zaleca" robienie przerw po kilku godzinach pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarekB30

ja nie czytałem ale miałem z tym sprzętem do czynienia

A co do czasu to nie ma znaczenia czy to HONDA czy Briggs&Stratton a nawet i silniki KIPOR-a które zwą się KAMA. Każda z tych firm produkuje silniki do agregatów "długodystansowe" agregat musi mieć oznaczenie S1 ( praca ciągła ) i jedziesz do bólu z każdym z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.Fala przechodzi przez Kraków i chyba nie zaleje centrum :). Jakim człowiek jest egoistą, współczuje tym zalanym. własciwie nic nie mogą zrobić.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi k.. pozotalo czekac fala ma byc w nocy mieszkanie na parterze generalnie zaj... zanim sie obudzilem zeby akwa w ajkis sposob zabezpieczyc wszystki sklepy zamkneli :)


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na szczęście zalanie nie grozi, choć już przed wczoraj nie miałem 3-4h prądu (zerwało linie elektryczne) i wiatr się u nas wzmaga cała czas, ale w pogotowiu jest agregat prądotwórczy 20 KW, gorzej tylko w nocy z sąsiadami (ryczy jak potwór) jak myślicie warto kupic UPS'a i na przykład na noc podpiąć tylko cyrkulację (2 falowniki) i rano przesiadka na agregat i odpalać wszystko? Wolę dmuchać na zimne i się przygotować bo też nieciekawie się robi ;/ Tylko jaki UPS w tym przypadku kupić aby pociągnął przez całą noc? Przerobu będzie jakieś max. 15-18W (licząc, że będą pracowały 2 falowniki).


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu.

chciałbym kupić jakiś niedrogi generator, który bedzie głównie słuzył jako awaryjne zasilanie akwa ale zeby mozna było do niego podłaczyc w razie potrzeby lodówkę czy tv

proszę o poradę co kupić, nie znam sie na tego typu sprzęcie, a poniewaz chce kupic jakis tanszy to nie chce wywalic kasy w błoto na g**** które zaraz sie zepsuje

generator bedzie pewnie uzywany z 3-4 razy w roku wiec napewno nie zamierzam wydawac na niego kilku tysiecy

chodzi mi tylko o to aby nie była to chinszczyzna i spełniał swoje zadanie

w pierwszej kolejnosci powiedzcie co sądzicie o tym:

http://www.allegro.pl/item1068523353_agregat_agregat_generator_pradotworczy_4_5kw.html

dziekuje


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem na potrzeby tej wielkości zbiornika agregat prądotwórczy min 1KW, zwróć przy wyborze uwagę aby agregat miał stabilizator AVR

Odświeżę temat:

Czy stabilizacja napięcia AVR to to samo co tzw. "czysty sinus" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat zastanawiałem sie nad agregatem i mam pytanie czy np.http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-kraftdele-4-8kw-kw6500-german-i3124511674.html.

Może ktoś używa podobnego sprzętu.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania lipa jak dla mnie.Silnik 6.5 KM a pradu tylko max 2.5kW, zapewne spalanie też spore. Do tego jeszcze 3 fazy czyli na fazę bedzie 1/3 mocy agregatu.

Witam podepnę się pod temat zastanawiałem sie nad agregatem i mam pytanie czy np.http://allegro.pl/ag...3124511674.html.

Może ktoś używa podobnego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że mi się nie przyda ta informacja...ale

Pozdrowienia z podtapianego Krakowa. Obserwujac most dębnicki i tempo przybierania Wisły zaczynam mysleć o najgorszym.

Jeśli zaleje piwnicę to prąd internet i pewnie gaz wyłacza na długo...Akwarium 400 l i malutki balkon -jaki agregat pradotwórczy? na co zwrócić uwagę jakby co?

http://allegro.pl/ups-dell-tower-1000wat-h914n-1000wat-i3116607592.html

wystarczy aby podpiąć jedną pompę i napowietrzacz

http://allegro.pl/ups-hp-compaq-3000-new-aku-apc-dod-lad-gw12-24mcfv-i3103764822.html

można podpiąć dodatkowe akumlatory

a najlepsze rozwiązanie to chyba akumlatory, bo nie wiem czy na generator nie będą oponować sąsiedzi, na pewno nie załączysz go nocą. Poza tym generatora nie odpalisz jak nie będzie Cię w domu, a na automatyczny załączanie pod sieć musisz mieć zgodę dostawcy prądu i stosowne pozwolenia. Można fakt zrobić to na automacie, ale jeżeli on zawali i prąd zamiast do ciebie pójdzie w yłączoną sieć to o konsekwencjach nie muszę mowić jak kogoś ubije pracującego na lini.

Sam uzywam 2 x ups po 1000 W - 2 x pompa i napowietrzanie z kostki jak nikogo nie ma w domu i się sprawdza.

generator mam enders 2,4 kwh chinol za 700 zł, służy mi bardzo często przez 3 lata, nawet po 12-15 godzin, należy tylko regularnie wymieniać olej i przepalać go jak dłużej nie pracuje.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat zastanawiałem sie nad agregatem i mam pytanie czy np.http://allegro.pl/ag...3124511674.html.

Może ktoś używa podobnego sprzętu.

Po co Ci trzy fazowy - tu 4,8kWh na trzy fazy, także wychodzi 1,5 kWh na jedno gniazdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania jak agregat.Pytam o takie rozwiazanie ponieważ nie dawno w moim mieście nie było prądu ponad dobę a na taki czas to musiały by być potężne akumulatory.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam. Mam awaryjne zasilanie ale gdy nie ma prądu długo to odpalam agregat. Jesli nie mieszkasz w bloku to kup cokolwiek z AVR jednofazowe produkujace chociaż 2500w.

Bardziej chodziło mi o to czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania jak agregat.Pytam o takie rozwiazanie ponieważ nie dawno w moim mieście nie było prądu ponad dobę a na taki czas to musiały by być potężne akumulatory.

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania jak agregat.Pytam o takie rozwiazanie ponieważ nie dawno w moim mieście nie było prądu ponad dobę a na taki czas to musiały by być potężne akumulatory.

przeczytaj dokładnie :)

podpinasz na czas braku prądu, 1-2 pompy cyrkulacyjne i napowietrzacz - brak reszty już nie jest taka groźna.

Mieszkam na wsi na skrzyżowaniu lini energetycznych, często używam generatora.

Ale musisz i tak mieć ups dla stabilizacji prądu.

Nie ma sensu podpinać wszystkiego na czsowy brak prądu.

UPS dla potrzymania napięcia używa akumlatora.

No chyba, że chcesz zainwestować 2-3 tyś to możesz zainwestować w system tjk zasilane są oznakowania drogowe - 1 panel 800 zł - produkuje prąd 180 W/h - mozna je zespalać

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.