Skocz do zawartości
gregor.gg

Jaka pompa do odpienka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jaka pompe polecacie do tego odpieniacza,przygotowany jest na dwie pompyw razie czego wiec wysztskie opinie i doswiadczenia w tej sprawie mile widziane

planowalem 2xAB2000/1 z wirnikiem delteca ale ma moze ktos jakies inne propozycje

zbiornik ma miec okolo 650l w obiegu

link do odpienka

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3246-gregor2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ATI PSK 2500 NA MESH'U

ps. a jakie są wymiary tego cacka ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary to wysokosc 56 cm,a rura 200mm u dolu no i stozek

a co powiesz na taka pompe Hydrofoamer Silence 9420.040

moze masz jakies info o niej

tez myslaem nad PSK ale obecnie chyba nie ma ich na stanie nigdzie ,na meshu nie che bo szybko sie zuzywa ale plus jest taki ze mozna go samemu zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do tego odpienka jedna PSK wystarczy a ta tunze'a jedna może być za mało a dwie za dużo ! ale tunz to dobre pompy i oszczędne bo ok 15 wat na 800L pobieranego powietrza to dobry wynik.A jak nie chcesz PSK na mesh'u to Ci powiem że na igle pobiera tyle samo powietrz co tunz a może mniej więc... Co do zużywania wirnika mesh to chyba jeden na rok wystarczy a wymiana to grosze i 5 minutek czasu ale pianka "palce lizać" no i 1000 L pobieranego powietrza.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam ale jeszcze nie wystartował:) a pompe polecał do niego AB 2000\1 mowił ze testował na niej i ze smigał super na niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moj tez byl testowany wlasnie na AB i sigal az milo bylo patrzec i chyba ta dam jednak,chcialem sprawdzic czy jest jakas inna o podobnych paramertach,gadalem ze skiba psk nie ma w sprzedazy wiec daruje ja sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal polecam PSK , W porównaniu do AB ,PSK jest bardziej wydajna(obie testowałem ) a możesz ją kupić np. tu -

moge wkleić link sklepu ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz rozmiary tego stozka?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Skiba skladal mi odpieniek na stozku od Mateusza o podobnych rozmiarach. Tez pierwotnie chcialem tunze model ktory podales, ale ta pompa okazala sie za mocna (przelewalo kubek) Model mniejszy za slaby :) wiec zostalismy prz Aquqbee.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzes ja chyba przy tej AB zostane

dam igle delteca i bedzie gitara,jak bedzie za slaby to doloze druga bo jak czytales mam taka mozliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na pompie Tunzego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do pompy do odpienka innego niż u tcskiby - ktoś cos pisał

a myślę czy w odpieniaczu do reef-maxa pompy nie zmienić żeby lepiej pienił (choć gdzieś czytałem że te PSK pracują dobrze tylko przy małym zanurzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pompa to polecam psk 2500 ztym że zanużenie od 16 do 18 cm inaczej traci niesamowicie na wydajności napewno bezapelacyjnie pobiera więcej zasysanego powietrza niż aqua bee co do tunze pompa dobra tylko cena nie ta bo od psk 2500 zawiele się nie różni ja bym montował jednak PSK zresztą do swoich odpieniaczy tylko ją montuje a co do meszu to zawsze można wymienić na igłe

Pozdrawiam Jarek


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje,jeszcze tylko pytanko gdzie mozna kupic igielke do PSK,czy moze ktos robi takie cudenka,wiec mnie przekonaliscie bedzie PSK2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpiszesz w google to znajdziesz z 2-3 sklepy z tymi wirnikami( o ile już ktoś je sprowadził bo były braki), sam zdecydowałem się na AB 2000/1 z igłą (a docelowo dwie takie), częściej stosowane bardziej sprawdzone, no i części dostęne, ale tez myślałem nad PSK


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki mialem kiedys juz ta pompe PSK w odpieniaczu ATI ale byla glosna jak cholera i wlasnie po obnizeniu wody w sumpie i przerobieniu zwezki ta pompa dopiero dostala kopa i zaczela ladnie pracowac wiec kupie ja i zobacze jesli sie nie nada to zmienie na AB i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.