Skocz do zawartości
Tester

Dziwna zawiesina w wodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Od kilku dni mam dziwna zawiesine w wodzie. Ziarenka sa jasne i niemalze mikroskopijnej wielkosci. W kazdym razie oczliki ktore plywaja w wodzie so wielokrotnie wieksze od ziarenek tej zawiesiny. Odpieniacz na mokro dziala ostatnie 24h. Na wylewce odpieniacza powiesilem plastikowe sitko z wata filtracyjna. W akwarium tymczasowo dziala filtr gabkowy fluvala. Zawiesina caly czas jest. Probowalem zrobic zdjecie ale z powodu braku glebi zdjecie nie oddaje rzeczywistosci. Po wylaczeniu pomp na 15 min, kiedy woda ustaje zawiesina stoi bez zadnego ruchu.

Dzisiaj mija 19 dzien od wystartowania akwarium. W zasadzie poza kilkoma slimakami i dwoma krabami nie ma zadnych zwierzat wyzszych. Regularnie leje CYCLE jakies 30-40 ml na dobe. Pare dni temu przestawialem skale i troche Syfu sie podnioslo z dna i ze skal ale to raczej szybko opada. Piasku nie mam wiec to tez nie powod. Ktos ma jakies pomysly?

NH3 0,25

NO2 0

NO3 10-25

pH 7,7-8

KH 9-9,3

Sol 1,026

temp 25C

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być zawiesina bakteri od lania cycle

Daj fotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz biopalety ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnych glonow wyzszych. Poza tym chyba wiem co to jest. Mysle ze to filtr fluval. Gdy go wlaczylem to dmuchnal chmura osadu. Okazalo sie ze zle wlozylem gabke w kasete i pierwsze sekundy po wlaczeniu cisnienie wody szlo bokiem zabierajac czesc osadu z gabki. Na wszelki wypadek jednak doloze zdjecie bo juz ktos mi mowil ze to moze byc zawiesina od cycle.

Kurcze zdjecie odpada. Jednak powolny ruch wystepuje i wszystko lekko poruszony przy dluzszych czasach. Probowalem obejrzec drobinki pod lupa i przyznac musze ze (na ile moj wzrok i moja lupka pozwala) te drobinki maja chyba postac klaczkow czyli wskazywalo by to na cycle. Ale czemu odpieniacz tego nie rusza?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.