Skocz do zawartości
Ra

który żarnik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, który żarnik polecacie z dwóch AM 13000K czy też Blau Auaristic 12000K. Mam na mysli, któy lepiej wybarwia korale, daje wiecej niebieskiego swiatla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

jesli chcesz miec fajne swiatelko niebieskie to polecam reeflux 12kk lub 20kk lecz przy 20kk musialbys dac biale swietlowki wszystko zalezy jakie zarniki 150W,czy 250w bo zarniki rozne wybarwiaja w zaleznosci od mocy.

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydownie reeflux 12 KK


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wiem ze reeflux jest dobry ale jest dwa razy drozszy niz te dwa ktore wymienilem Czy AM 13000k oraz Blau Auaristic 12000K to totalne dno a moze niekoniecznie. Moze ktos uzywal tych zarnikow i podzieli sie swoimi spostrzezeniami na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blau Auaristic 12000K akurat nemiałem ale AM tak i naprade kiepsko wypada jakość światła z tego żarnika obecnie mam reeflux i jest super polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezli zarniki Blau sa takiej samej jakosci co swietlowki to z calym sercem odradzam.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze reeflux jest drogi ale jak chcesz miec pozadne swiatelko i wybarwione korale to niestety musisz zainwestowac w pozadny zarnik,i jak go kupisz to wtedy napiszesz ze mielismy racje,a tak kupisz BLAU nie bedzie ci sie podobal i wydasz kase bezsensu tak wiec jesli napisales zeby koledzy doradzili ci jaki wybrac zarnik, to napisali jaki jesli BLAU bylby wporzo to tez bylby wymieniany ale jaki kupisz twoja sprawa.

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor ok reeflux jest the best wiem o tym, a wasze opinie mnie w tym jeszcze bardziej utwierdzaja Ale chcialbym znac opinie takze na temat innych zarnikow. Widze ze Blau oraz AM nie ciesza sie zbyt dobra opinia a co myslicie o BLV nepturion 14000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton ma też dobre żarniki 10k i 14k


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260779 Ra :

gregor ok reeflux jest the best wiem o tym, a wasze opinie mnie w tym jeszcze bardziej utwierdzaja Ale chcialbym znac opinie takze na temat innych zarnikow. Widze ze Blau oraz AM nie ciesza sie zbyt dobra opinia a co myslicie o BLV nepturion 14000K

BLV też dobry pomysł, to takie 80 % sukcesu

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a jakie przyrosty korali macie na reefluksie 12000k ktos w innym temacie napisal ze maja ladne swiatlo ale slaby PAR = słaby przyrost korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam reeflux 12kk fajna barwa z większa ilością niebieskiego światełka, korale wyglądają super. Zdecydowanie odradzam 16kk aqua medica szybko tracą barwę, na posiadane 3 sztuki tych zarników 2 z nich sie zepsuły po 5 mc świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale jak wam korale rosną pod reefluxem 12000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi prawie nie rosly, ale kolory mialy fajne. po 2 miesiacach nie moglem patrzyc na akwarium, bo wydawalo mi sie sino

fioletowe. zalozylem nepturion 14000K i wydawalo sie strasznie zolte, lecz po kilku dniach sie przyzwyczailem, i wygladalo super. korale zaczely rosnac, ale juz nie ten efekt wizualny. reeflux 12000K polecilbym komu, kto ma las acropor i juz wiecej nie chce wzrostu. teraz mam 10x80T5, ale to tez nie to, planuje nowa lampe 50/50 HQI + T5 i zarnik jaki zaloze to nepturion 14000K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult dzięki. Kurcze dobrze ze draze ten temat zarnikow. Ja mam niestety szczepki wiec reeflux odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.