Skocz do zawartości
inmar

Dokładne wykonywanie testów.

Rekomendowane odpowiedzi

Już tyle zajmuję się tymi testami i dalej mnie szlag trafia.Dziś zrobiłem testowo trzy razy test na Mg,starałem się identycznie wszystko robić i każdy wyszedł inaczej.Test praktycznie nowy.

1. 1270

2. 1350

3. 1450

Jak tu potem ustalać dawki ballinga ?.Co ja robię źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem na Ca wczoraj dwa prawie pod rząd i było 440 450 :) wiec lepiej..

a co do dokładności to brak słów...


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widzisz po koralach że coś z obecnym dawkowaniem magnezu jest nieteges?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy salifierta oczywiście.Paweł,korale mają przyrosty,ale tak naprawdę mam fajnie chyba pierwszy raz w mojej karierze morszczaka bo od jakiegoś czasu staram się idealnie trzymać parametry.Bywało,że dozując nagle okazywało się,że są przekroczone parametry powyżej skali.

Może kupić Sachema ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260708 inmar :

Już tyle zajmuję się tymi testami i dalej mnie szlag trafia.Dziś zrobiłem testowo trzy razy test na Mg,starałem się identycznie wszystko robić i każdy wyszedł inaczej.Test praktycznie nowy.

1. 1270

2. 1350

3. 1450

Jak tu potem ustalać dawki ballinga ?.Co ja robię źle ?

Przerabiałem to kiedyś. Robiłem różne pomiary innymi testami i zawsze wychodziło inaczej. Moja rada nie przejmować się, a obserwować akwarium, pewne wahania zawartości Ca czy Mg są normalnym zjawiskiem.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napisz jedną rzecz , czy na pewno dodajesz po 1 kropli i za każdym razem mieszasz .

Jest to upierdliwe , ale zauważyłem ze jak dodaje się więcej kropli na raz to test przekłamuję. Czasami wcześniej a czasami później test się przebarwia.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cały czas mieszam i daję po kropelce.Ale nie myślicie,że po pierwsze jeśli było by to takie ważne to producent nie powinien napisać o tym dokładnie ? Druga sprawa to nie powinno tak być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Swirl after each drop a second or two."

Chyba jest napisane żeby dodawać po kropli i mieszać sekundę lub dwa.

Albo źle tłumacze :-)

Ale chemikiem to ja nie jestem.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię dzisiaj testy 3 razy i dam znać , nigdy ich nie powtarzałem, może u mnie jest podobnie :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testami jak z kobietami:D

Przymykaj oko i wyciagaj srednia. No chyba ze jakies niepokojace sygnaly masz.

PS. Nigdy nie wierz kobiecie testom tez:bump1


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że trzeba patrzeć na kondycję baniaka,ale chcemy żeby nam ładnie rosły korale to i muszą mieć odpowiednie parametry wody.Jak ocenić potem,że słabo nam rosną i z jakiego powodu.Testy pokażą dobrze a będzie źle.Jedni mają szybkie przyrosty a ja prawie żadne,o twardziele oczywiście chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ze swiatelkiem i cyrkulacja?

A jak fosforany? O co chodzi z ta kalcyfikacja?

Teoretyzuje troche bo niegdy nie mialem twardego ale przyrosty to bardziej kalcium. Poza tym czy dolna czy gorna granica przyrosty powinny byc. Jak z kolorami?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,cyrkulacja chyba przesadzona,ledy dają nieźle,trochę ruszyły twarde,są przyrosty,ale właśnie dlatego,że usilnie próbuję utrzymać zadane parametry.Nie raz się pyta jakie masz parametry kiedy ktoś pisze o problemach z wodą.

Pytanie do posiadających Sachema,warte są zakupu ? Może sprawdzać parametry jednym i drugim i wyciągnąć średnią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.