Skocz do zawartości
woj88

Aqua Medic Odpieniacz Biostar Flotor

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Moje pytanie brzmi czy zastosujac ten odpieniacz (Aqua Medic Odpieniacz Biostar Flotor), ktory niby działa także jako filtr biologiczny, umieszczony w zbiorniku 90-100 litrów moze zastapic filtr, to znaczy czy wtedy nie bedzie wymagany inny filtr biologiczno mechaniczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek kombinujesz nie rezygnuj z odpieniacza i ogranicz filtr mechaniczny maksymalnie do jakies skarpety. Gabki w tak malym akwarium bardzo szybko przyczynia sie do wzrostu nieporzadanych parametrow.

Filtr mechaniczny to odpieniacz, filtr biologiczny to skala i piach. Inne filtry jakie sie stousje to fluizacyjne na rozne wklady takie jak wegiel, absorber fosforanow, bio pelets.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast filtra mechanicznego rób podmiany co tydzień i odsysaj z dna syf.. w morskim nie ma czegoś takiego jak "filtracja" poza odpieniaczem i skałą na która ładnie dmuchamy.

Filtracja w morskim to zupełnie inny temat niż w słodkim :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że koledze chodzi o filtr biologiczno-mechaniczny typu "kubełek" lub temu podobny... Takie filtry nie mają zazwyczaj zastosowania w akwarium morskim podobnie jak same wkłady gąbkowe/mechaniczne, które stosuje się jedynie okresowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zastosuje ten odpieniacz, dobra pompe cyrkulacyjna na skale i co tydzien podmiany wody to bedzie dobrze?? i przy zbiorniku 90 ile mam robic litrow podmiany co tydzien?

pozdrawiam i dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten odpieniacz w moich 220L. Jestem zadowolony z funkcji odpieniacza. Co prawda pompa AM PH-2000 jest że tak powiem "średnia", to jednak samo odpieniacz jako całość dość dobrze odpienia. Redox nie spada mi poniżej 400mV, a na powierzchni zero jakiegokolwiek filmu...

To tyle o samym odpieniaczu jako odpieniaczu :)

Ta gąbka, co jest w środku kręci się przez pierwsze 2 tygodnie, potem lipa. Ociera o boki itp. i na tym koniec. Podcięcie nic nie daje. Wywaliłem ją i wrzuciłem trochę skały do środka i jest git.

Sam pomysł z obracająca się gąbką zanurzoną w wodzie nie jest zły. Dzięki temu woda lepiej miesza się z powietrzem atmosferycznym i zwiększa się wymiana gazowa, w tym NO3 ulatnia się szybciej itd.. Lepiej jednak zastosować gąbkę na deflektorze na wylocie jakiejś pompki, obracającym ją w wodzie.

1586-img_1433.jpg1586-img_1438.jpg


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja z biostar flotora nie byłem zadowolony i drugi raz bym go nie kupił

ta obracająca się gąbka pewnie za fakiś filtr mechaniczny robi + napowietrza wodę, ale chyba lepiej zamiast gąbki byloby dać jakiś absorbent lub może kulki wrzucić tak luzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz na 90l wystarczy. Pompy cyrkullacyjne przynajmniej dwie, jedna nie ustawisz cyrkulacji. Jak podmienisz z 7-9 litrow na tydzien bedzie OK. Rzadsze podmiany moga znacznie pogorszyc warunki w malym akwarium. Duze rozreguluja rownowage. Jaka dlugosc zbiornika? jakie wybrales swietelko?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długość 80cm szerokosc 35cm

to jak sa kłopoty z tym odpieniaczem to moze lepszy był by Blau Aquaristic Scuma 400 EXT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada sie kazdy ktory podales. Osobiscie uwazam ze Tunze wypada najkorzystniej nie tylko ze wgledu na estetyke. 90l spokojnie pociagnie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260878 MiQ :

nie wiem jak inni ale ja z biostar flotora nie byłem zadowolony i drugi raz bym go nie kupił

ta obracająca się gąbka pewnie za fakiś filtr mechaniczny robi + napowietrza wodę, ale chyba lepiej zamiast gąbki byloby dać jakiś absorbent lub może kulki wrzucić tak luzem

biostara nie da się w żaden sposób ustawić - produkuje tylko sucha piane, zdarza się ze jak się go źle skręci to przecieka, ogromna mało estetyczna pompa AM w środku zbiornika.

gąbki nie używałem ani razu.

miałem 2 miesiące zamieniłem na MCE600.

ten Tunze DOC będzie w sam raz, chociaż nie jestem za pakowaniem do małych zbiorników wewnętrznych odpieniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.