Skocz do zawartości
Engell1

ukwiał rurkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj kupiłem takiego ukwiała i jest przepiękny.

Trzeba na coś szczególnego uważać? Wiem że trzeba go trzymać z dala od innych korali.

Trzeba go dokarmiać czy wystarczy mu to co ryby nie zjedzą?

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wlasnie o tym mówiłem.

W meerwasser lexiokon nazwane to jest jako ukwial rurkowy . . .

Kurde ale jest na prawdę ładne

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny? Obrażasz zwierzaka! Jest przepiękny. A jego polskie imię to szorstnik.

Imć Pan Szorstnik nie sprawia żadnych kłopotów jak się zadomowi. Przez kilka dni trzeba obserwować czujnie czy się "okokonił" w nowym miejscu. Czasem bywa jakiś felerny osobnik, który nie chce się zagnieździć.Wtedy jest niebezpiecnie,bo jest lekki i pompy go unoszą, jest delikatny więc oderwane czułki parzą inne korale.

Jak karmisz ryby to w zasadzie nie wymaga dokarmiania. Widać jak je-oblizuje te długie czułki. moj je praktycznie cały czas a jak karmię ryby to aż mu się czułki plączą. :) Musi mieć mały przepływ wody, tak aby właśnie czułki mu się nie zginały (wyglada jak złamany) bo wtedy nie moze jeść.

Dokarmiany szybko rośnie :strutin


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dzisiaj widziałem w sklepie takie dwa, aż się zdziwiłem. Są śliczne. Na początku wygląda jak taka wielka przerośnięta aiptazja. Później człowiek kombinuje dlaczego aiptazja w rurce, a jak do oka wpadają piękne kolory ze środka ukwiała dopiero wtedy dochodzi, że to coś innego :strutin


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa coś takiego mieć w baniaku:strutin

cerianthus_membranaceus.jpg

Fotka znaleziona w sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś,na samym początku takiego.Jego falujące czułki były hipnotyzujące,ale mnie wystraszyli,ze rybki łapią a poza tym zajmował sporo miejsca więc go zamieniłem na co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 cerianthusy już około 2 lat, wyłapują pokarm w trakcie karmienia ryb, ale nie gardzą też mrożonymi krewetkami, które dostają od czasu do czasu


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam to cudo juz dwa lata. Ruzowy z granatowym srodkiem. Zadomowil sie w rogu akwarium pod skala. Bardzo ladny jest w nocy jak ryby mu nie przeszkadzaja wysuwa sie znacznie bardziej niz w dzien. Generalnie nie potrzebuje specjalnego dokarmiania wystarczy mu to co zlapie podczas karmienia ryb. A najwieksza uczte ma jak krewetki czyszczace wypuszczaja swoje potomstwo, napchany na maksa.

Ryb to on na pewno nie lapie, jak ryba go potraci to natychmiast sie chowa.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokupiem drugiego, Moje nie sa az tak piekne jak te z netu i nie fosforyzuja ja tamte ale i tak mi sie bardzo podobaja - szczegolnie ten czarny.

3859-dsc_0557.jpg

3859-dsc_0562.jpg


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne zwierzaki :strutin


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak karmilem ryby najpierw pincetą położyłem na tego czarnego trochę artemii. Trzymał to w czułkach przez kilka godzin ale nie zjadł tego tylko po jakiś 3 godzinach wypuścił. Czy to może być przez zbyt duży przepływ wody ?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej potrzebuje czasu zeby sie zadomowil. Ustaw go tak ze jak sie otworzy to woda nie placze mu jego czulek (czy jak to nazwac) a jednoczesnie bedzie mu nanosic pokarm. Strumien wody nie moze byc za silny.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj przez pierwsze dwa tygodnie nic nie jadł. Już spisałam go na straty- bo nidy nie słyszałam i nie czytałam o takim zachowaniu u szorstnika - i nabrał apetytu...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261154 sPRYTny :

Super sprawa coś takiego mieć w baniaku:strutin

cerianthus_membranaceus.jpg

Fotka znaleziona w sieci...

...Jest do nabycia :strutin chyba wiesz gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem widziałem w czwartek zakupie, wczoraj brakło mi na niego kasy :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jak by mnie jak pisałem wcześniej nie wystraszyli to do dzisiaj bym go miał.Czy naprawdę nie polują na ryby,krewetki czy inne stworzonka w zasięgu ich macek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 25 litrach fioletowego z zielonym środkiem ( malutki ) - bajka . Obsada - małe rybki , krewetki , krabiki i spokój - zwierzyna śmiga po całym basenie . Nie są nim przerażone !


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał rurkowy mam i ja :clapping

89725535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu mało nie zrobiłam dzisiaj krzywdzinki. Ruszałam piasek po drugiej stronie skałki, takim długim skrobakiem (bez ostrza na szczęście). No i mieszam mieszam, aż czuje coś w piasku- no przecież nie może tam nic być. Jakieś podziemne-podmorskie kłącza??? ... A to stopa szorstniczka. Tydzień temu nie było jej tam. Jak sam śluz to trzeba by wyłowić, zeby nie psuł wody, ale z kokona nie wylazł. Urósł tyle ?????:clapping

30-szorstnik.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę , chciałbym zobaczyć jak u koleżanek i kolegów radzą sobie te stworzenia , pochwalcie się fotkami swoich podopiecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla szorstnika konieczne jest podłoże z piasku czy można go umieścić na skale ?

Chętnie zobaczę fotki z jego lokalizacją w Waszych akwariach.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.