Skocz do zawartości
Lizard

WEB STREAMED LIVE VIDEO, czyli monitoring baniaka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze pare osob na forum bawilo sie juz tym, kto z Was nie chcialby ustawic sobie kamery na stale i miec podglad na akwarium chocby z biura :strutin Rozpoczynam dyskusje, mam do dyspozycji kamerke internetowa, dzis postanowilem cos zmajstrowac, ale przed tym wole podyskutowac w temacie. Zapraszam wszystkich do dyskusji i podzielenia sie informacjami.

Co potrzebne, jakie oprogramowanie, co z konfiguracja itd. zaczynamy, mam nadzieje, ze wiecej osob bedzie zainteresowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to tak...

Mam wykupiony serwer we Francji transfer z serwera i do serwera łącznie to 92 Gbps (giga nie MB) :strutin

Serwer wymaga specjalistycznego oprogramowania i odpowiedniej konfiguracji, oglądać w jakość DV może około 40tys odbiorców na raz.

Live wysyłam protokołem rtmp, a do nadawania używam prostego programu:

Adobe Flash Media Live Encoder 3.1

Nawiązując do mojej transmisji:

Na chwilę obecną mam internet w sieci GSM PLAY i dlatego moja jakość taka a nie inna...

tzn. Ja mam łącze na upload-zie około 250kbps i to w porywach, a minimum jakości DV to 1024kbps

DV to ok 900kbps dla obrazu i 128kbps dla audio.

Po wakacjach zmieniam dostawcę internetu i moje morskie będzie można oglądać w jakości DV :)

Ja wysyłam na serwer we Francji, na stronie np. www.live.pryt.pl robię protokoły że łączycie się z tym właśnie serwerem.

Wstawiłem swoją wizytówkę i co trochę serwer sprawdza czy idzie transmisja live :)

No i tak pokrótce ja to robię:)

Jak ktoś był by zainteresowany po powiedzmy za konfiguracje konta wezmę 100zł + 50zł miesięcznie za serwer pszy oglądalności nie przekraczającej 1000 użytkowników dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie udalo sie cos zmajstrowac :strutinhttp://cam4net.pl/Show.aspx?uid={99793851-8690-46D4-8EEB-EA34D1B47067}&cc=1, jakas domena jeszcze i już, narazie dziala na kamerce wbudowanej w laptopa, ale juz szukam, mialem gdzies taka na usb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd

To co ty znalazłeś http://cam4net.pl/ jest na bazie java.

Minusy:

- duże opóźnienia i mała liczba odbiorców (każdy odbiorca zabiera Ci łącze {upload} którego masz zapewne mało)

- brak możliwości podniesienia jakości obrazu

- kamera tylko USB lub wbudowana w laptop

- nie masz możliwość podłączenia używania więcej niż jednej kamery w danej sekundzie

- obraz max. 15 klatek na sekundę

- obraz będzie pocięty klatkami i będzie niskiej jakości

- to działa na zasadzie zdjęć na serwer docierają tylko wybrane klatki a nie płynny obraz z kamery

- serwer pokazuje tylko screen z tego co widzi kamera łącząc to w 15FPS

Plusy:

- do monitorowania rafki wystarczy :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie :strutin a tak po lucku możecie gadać ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie bardzo ciekawi bo mam w planie taki Aqua LIVE transmition zrobic. Bede temat sledzil bo na razie to mam golo skale ale wczesniej czy pozniej bede cos kombinowal


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak, program ktorego uzylem jest pierwszym jaki napotkalem w sieci, na pewno sa inne, moze i lepsze, bede szukal, testowal, ew. czekal na Wasze propozycje.

program pobieracie z witryny: http://cam4net.pl/

jest on calkowicie darmowy

instalujecie

wlaczacie

i wszystko

ja pogmeralem troche w ustawieniach, zmienilem tlo na czarne, napisy niebieskie, szmery bajery, wrzucilem sobie to wszystko na darmowa domene w serwisie prv.pl i KONIEC :strutin

program po uruchomieniu sam loguje sie na serwer i zaczyna transmitowac obraz. po wylaczeniu programu w transmisji widoczne jest zdjecie ktore zostalo zrobione jako ostatnie - zreszta pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawa ale żeby tak się bawić należy cały czas mieć uruchomiony komputer. Poza tym w przypadku routera WiFi i sieci wewnętrznej klasy C, już nie takie proste aby kamera działała sobie sama. Wygodniejsze jest użycie kamery sieciowej do monitoringu IP wyposażonej w RJ45 (koszt około 265 zł). W drugim przypadku również będziemy musieli popracować nad adresami podczas korzystania z routera i sieci wewnętrznej. Wyzwanie dla informatyków: jak podłączyć kamerę RJ45 pracującą w sieci klasy C, aby była bezpośrednio widoczna pod stałym IP? :strutin


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wylaczam laptopa prawie w ogole :strutin takze to nie problem, problemem jest narazie tylko to, ze nigdzie nie moge znalezc starej kamerki na usb, a caly czas przekrecac laptopa w strone akwa nie bede :) bede musial cos wykombinowac, ale sprobowalem- da sie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzejanc,

A poco RJ45?? :strutin Mamy 21 wiek :)

Kamera IP z WIFI

Dołączone oprogramowanie i serwer producenta pozwala na wysyłanie sygnały audio/video tak jak robi to LiZaRd tylko że bez komputera.

Kamera ta jest samodzielna i wystarczy mieć włączony router z wifi:baby

A co do zalet i wad to wiadomo 640x480 w po klatkowym formacie i ograniczenia łącza czym wiecej oglądających tym częstsze przerwy aż do oglądania zdjęć.

Ale tak jak pisałem wcześniej do monitoringu wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ją także. Przypuśćmy więc, że kamera łączy się z routerem pod DHCP i otrzymuje adres 192.168.1.105. W sieci wewnętrznej nie ma sprawy. Co dalej z zewnątrz?


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączysz się z serwerem producenta i robisz tak jak LiZaRd on nie ma stałego IP a obraz nadaje :strutin

Mój live http://live.pryt.pl/ przy użyciu serwera z protokołem rtmp i internecie mobilnym PLAY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem, ale problem zadałem inny. Odrzucamy laptopa, ma być wyłączony, także Twoją wersję zdalnego serwera, też nie jest dobra. Rozwiązujemy taką sytuację:

Mamy kamerkę oddzielną, np. tą którą podałeś, router przydziela jej IP 192.168.1.105 a ja chcę się z nią połączyć z drugiego końca Polski. ???


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261545 zielony mintaj :

@grzejanc: może przekierowanie portów na routerze? http://monitoruj.pl/pomoc/konfiguracjaKameryIP/

Dokładnie o to mi chodziło. Laptop mamy więc wyłączony bo po co ma ciągnąć prąd, prawda? Podłączamy kamerę do routera (przewodowo lub WiFi), otrzyma ona adres IP. Dokonujemy przekierowania portów na tym adresie i nasza kamerka jest widoczna z zewnątrz po wskazanym porcie, na naszym stałym IP. W praktyce wpisujemy w przeglądarce tylko nasze stałe IP:numer portu przekierowania, a router od razu, zgodnie z konfiguracją przekieruje sygnał na wewnętrzny adres sieciowy, pod którym znajduje się nasza kamerka :strutin

U mnie będzie to tak:

4130-kameraip.jpg

Mam nadzieję, że to nam pomoże wszystkim.

Jeżeli jednak nie posiadany stałego IP, w podanym wyżej linku znajduje się opis co zrobić dalej.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak dziala "klatkowanie" Czy to jest zalezne od kamery czy od łacza. Rozumiem ze to rozwiazanie ktore zaproponowal sPRYTny "klatkuje" bo oprogramowanie jest takie a nie inne. Jednak znalazlem cos takiego :

EDIMAX IC-7000PTn Wireless IP Camera - na stronie producenta jest napisane ze kamerka jest wlaczona bezposrednio do sieci i daje plynny obraz np w IE w formacie MPEG4 i MotionJPG. Czy to oznacza plynny obraz jesli lacze internetowe jest OK?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerę konfigurujesz jak dobrej klasy router.

Logujesz się do niej ustalasz sobie wszystkie hasła itp. i ustawiasz na jaki adres ma wysyłać transmisje.

Zakładasz sobie na stronie producenta konto, w ustawieniach kamery podajesz te dane i działa.

A jak oglądać?? wchodzisz na stronę producenta logujesz się i tam widzisz wszystkie swoje kamery.

Jak byś chciał więcej szczegółów wiedzieć na temat tej kamery to mogę napisać do znajomego który właśnie używa ten model kamery.

U mnie od zaplecza wygląda to mniej więcej tak:

62658235.png

16724660.png

69966426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261549 Tester :

Zastanawiam sie jak dziala "klatkowanie" Czy to jest zalezne od kamery czy od łacza. Rozumiem ze to rozwiazanie ktore zaproponowal sPRYTny "klatkuje" bo oprogramowanie jest takie a nie inne. Jednak znalazlem cos takiego :

EDIMAX IC-7000PTn Wireless IP Camera - na stronie producenta jest napisane ze kamerka jest wlaczona bezposrednio do sieci i daje plynny obraz np w IE w formacie MPEG4 i MotionJPG. Czy to oznacza plynny obraz jesli lacze internetowe jest OK?

Jakoś dziwnym trafem producent się nie chwali ile klatek na sekundę przerabia ta kamera...

Ja stawiam ze standardowo 15. Zależności "klatkowania" jest sporo a główne przyczyny to słabe łączna na upload, słaba kamera jak i technologia java mające jeszcze spore ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261545 grzejanc :

W praktyce wpisujemy w przeglądarce tylko nasze stałe IP:numer portu przekierowania, a router od razu, zgodnie z konfiguracją przekieruje sygnał na wewnętrzny adres sieciowy, pod którym znajduje się nasza kamerka :strutin

Jak wpiszesz w przeglądarkę adres IP wyskoczy Ci błąd strony... lub tylko zalogujesz się do konfiguracji kamery.

Musisz mieć serwer z odpowiednim oprogramowaniem i konfiguracją do tego odpowiednio skonfigurowaną stronę www by po wpisaniu IP w przeglądarkę obraz z kamera był widoczny w sieci.

Ale są darmowe serwery i strony by to wszystko ominąć i wysyłać sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.