Skocz do zawartości
Scythe88

Nielegalny handel gatunkami akwarystycznymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałam namiary z innego forum, że tutaj mogę szukać pomocy...

potrzebuje Waszej pomocy, jeśli mnie zlinczujecie za nękanie Was to zrozumiem, choć do nikogo innego z tym problemem nie mogę się zgłosić....

Potrzebuję informacji dotyczących nielegalnego handlu gatunkami ryb do akwariów morskich i słodkowodnych zarówno w internecie jak i w normalnych sklepach.

Przygotowuję pracę a nigdzie prócz różnego rodzaju forum nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Liczę na każdą informację, nie pogardzę niczym co mogłoby być powiązane z tematem zagrożenia gatunków ryb i bezkręgowców na skutek nieprzemyślanych transakcji w tego rodzaju hobby.

Obecnie bardziej koncentruje się na gatunkach zagrożonych z listy CITES a popularnych w akwariach...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest kilku importerów bezpośrednich mających odpowiednie certyfikaty i zezwolenia i nie sądzę żeby ktoś się bawił w nielegalny import. Mogą to być sporadyczne przypadki.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do ekologów, oni zajmują się takimi rzeczami. Często "zdejmują" aukcje na Allegro. My nie wiemy, my handlujemy przepisowo :strutin


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukoliczan kultury może trochę byś się nauczył co??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem na pewno istnieje i nawet tutaj na NR spotyka sie posty o tym ze pare rybek padlo kilka dni po zakupie bo byly odlawiane cyjankiem. Na pewno legalnie takich srodkow sie nie uzywa


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ryby są łowione na cyjanek to wszyscy wiedzą, nie jest to tajemnica. Ale myślę, że problem leży w krajach gdzie te ryby są łowione a wszystkim importerom wciska się że są z odłowu. To jest taka sytuacja jak z kwaranntaną ryb w sklepach gdzie takowej nie ma i wszyskim zależy sprzedać bo za 2 tygodnie padnie bo była łowiona na cyjanek. I myślę że prawo by respektowało kwaranntanę np 2 tygodnie to Ci co łowią na cyjanek szybko stracili by klientów i zaczeli myśleć że to im się nie opłaca.


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z wami. W akwariach żyje niewiele gatunków objętych konwencją cites [chyba ze 4 rodzaje w tym 2 to duże ryby i np żywa skamieniałość niejaka latimeria...]. np koniki morskie, które są objęte ta konwencja przez ich popularność w medycynie wschodniej a nie przez akwarystykę. Akwarystyka jest zagrożeniem dla ginących gatunków w takim samym stopniu jak dym z miliardów papierosów...


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł 64 ustawy o ochronie przyrody - jest tam jasno napisane CZEGO dotyczą owe obostrzenia o których piszecie, a czego nie dotyczą. I stoi tam jak byk, ze RYB oraz BEZKRĘGOWCÓW nie dotyczą - innymi słowy HODOWLA oraz HANDEL wewnętrzny zwierzętami z listy CITES które nie są ssakami, ptakami, gadami czy płazami nie wymagają zezwoleń oraz wpisów do żadnych rejestrów.


Ja jestem jaki jestem inny nie bede solniczka 80L.+ 325L. 130X50X50 2XHQI 70W.+ aquastarlight T5 4X54W. , CYRKULACJA 2x JVP102 + JVP101, odpieniacz N/N ??, sól Tropic Marine pro-reef, skała kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.