Skocz do zawartości
ZILO

Problem z odpieniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odpaliłem pierwszy w zyciu zbiornik i mam problem z odpieniaczem. Odpieniacz z wirniczkiem igiełkowym umieszczony w tylnym panelu. Wirniczek dziala prawidlowo, jednak problem tkwi w tym że w odpieniaczu nie tworzą się babelki powietrza. Wezyk doprowadzajacy powietrze oczywiscie umieszczony jest nad powierzchnia, nie pozaginany itp. W momecie dmuchniecia w wezyk wszytko działa prawidłowo. Co może byc przyczyną takiego stanu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może pompa za głęboko umieszczona i nie ma siły zassać powietrza. Spróbuj ją podnieść wyżej.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego jaki masz odpieniacz.?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam takiego, ale sprawdź czy w zwężce nie ma zanieczyszcze i czy ewentualnie nie można rozwiercić dolotu powietrza. I zobacz jeszcze, czy pompa nie bierze "lewej" wody po zwężce. Mój był niedokładnie złożony i nie zasysał powietrza tylko wodę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrane. Wszytko czyste i teoretycznie sprawne. Z racji że to pierszy taki sprzet w moich rekach nie mam czym się posiłkować (nie wiem czy wszytkie tego typu odpieniacze maja dokładnie taka sama konstrukcje). Od dołu dyszą zaciągana jest woda a do niej z boku doprowadzony jest wezyk z powietrzem. Sprawdzałem wszytko i zauwazylem ze babelki "produkowane" sa w momencie praktycznie całkowitego wynurzenia odpieniacza, czyli w momencie kiedy dysza zasysajaca jest juz nad powierzchnia. Wszystko wskazuje na to że wezyk nie spełnia wogole swego zadania. Ponizej zcdjecie.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój rysunek, to ścięcie dyszy(wężyka) chyba powinno być odwrotnie. W tej pozycji jak narysowałęś to woda blokuje powietrze zamiast zasysać. Nie da się czegoś odwrócić tam gdzie wchodzi powietrze?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem na to uwagę. Sama dysza jest przymocowana na stałe (przyklejona). Jutro przerobie dyszę tak aby była odwrócona ku górze i sprawdze czy to cos nam da. Dzięki za zainteresowanie. Dam znac czy udało sie rozwiazac problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem do jutra i dokonałem szybkiej przeróbki :clapping Teraz wydaje się że wszytko działa prawidłowo, jednak z racji że pierwszy raz mam doczynienia z tym sprzetem proszę rzucic okiem czy faktycznie jest ok ( LINK ).

I ostatnie pytanie - czy reguluje się dopływ powietrza czy odkrecic na max i tak pozostawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie chodzi, ale jak pieni to świetnie. Powietrze raczej na full, tylko regulacja ilości wody. Zresztą możesz kombinować.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test to chyba na slodkiej wodzie zrobiles bo te bable jakies strasznie duze sie wydaja?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że działa OK, tylko faktycznie test chyba na słodkiej wodzie.

Powietrze daj na full, natomiast pokrętłem na rurze odprowadzającej wodę reguluj poziom wody w odpieniaczu - sam sobie obczaisz w ciągu kilku dni jaki poziom da ci bardziej mokrą, a jaki bardziej suchą pianę. Z tym że może być i tak, że ten zaworek na wiele się nie zda, i będziesz musiał regulować poziom wody w odpieniaczu przemieszczając w górę/w dół cały odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za pomoc. Test na wodzie RO.

Bede sie bawil z ustawieniami i na pewno dobiore cos odpowiedniego. Powiedzcie mi jeszcze tylko do czego mam dazyc - regulujac przeplyw reguluje wysokosc pod ktora podchodzi piana. Czy mam to tak ustawic aby poziom ten byl "na styk" czy np 1 cm od krawedzi.

Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

odpieniacz na igle nie działa w słodkiej wodzie.

ma inna gęstość i napięcie powierzchniowe niż słona. Spróbuj w posolonej wodzie (chociażby kuchenną solą do testów)

Maiłem to samo przy zabawach z AM turbofloator 1000. Na początku nie skumałem o co biega.


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności czy chcesz pianę mokrą to wyżej, suchą - nizej.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sam według uznania/tego, co ci będzie odpieniacz wybijał. Może tak być, że ustawiając na styk będziesz miał pianę, białą, i będzie jej za dużo, - będziesz musiał opróżniać kubek co godzinę. Dając niższy poziom wody nie uzyskasz piany od razu, prawdopodobnie po kilkudziesięciu minutach/kilku godzinach cos do kubka wlezie, ale za to piana będzie sztywniejsza, bardziej żółtobrązowa, bardziej śmierdząca. No i kubek będziesz opróżniał raz na kilka dni.

Regulacja się przyda, gdy np. po podaniu mrożonki odpieniacz zacznie wywalać duże ilości białej piany (np. po mrożonej ikrze), i będziesz mógł go trochę przytłumić żeby nie latac z kubkiem co chwilę.

Aha, pamiętaj że może minąć kilka dni zanim odpieniacz się "przegryzie". Niektóre np. działają lepiej, gdy rura reakcyjna się juz trochę zasyfi. A niektóre nie. :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.