Skocz do zawartości
Radek Ch

Nowe 500l w planach

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się biję z myślami, czy znowu zaczynać z numerem 2... bo wychodzi, że muszę sprzedać nerkę :clapping (podobno w Izraelu płacą 120.000$ od sztuki, hehehe), ale męcząc się w sumie z narożnikiem, dochodzę do wniosku, że będzie warto. I tak sobie siedząc i nudząc, zamiast spać, narysowałem sobie takie coś:

4177-akwarium500l01.jpg

4177-akwarium500l.jpg

4177-akwarium500lback.jpg

Co sądzicie Koleżanki i Koledzy? Będzie dobrze? Trzykomorowy sumpik, zbiornik na dolewkę osobno, osłonięty boczny panel przelewowy. Bańka główna w całości 160x60x60, użytkowe 150x60x60. Zrzut 32mm, rewizja 45mm, powrót 32mm, końce zrzutu zanurzone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no baniaczek bdzie super lecz ja bym raczej poszedl w glebokosc a nie w dlugosc,wolalbym zrobic krotszy a glebszy np.140x70x60 bedzie super i z osiwtleniem nie bedzie problemu,jak robie 130x70-75x60 bo taki widzialem i taki mi sie podoba ta glebokosc jest super.ale wszytsko zalezy co komu sie podoba.

pozdrawiam grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że ktoś mi wytknie te 60cm głębokości :clapping Jakbym miał miejsce, to by było 70cm - ale miejsca nie ma... także - to nie kwestia "podobania" a możliwości "upychologicznych" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najs :clapping

ja bym chyba tylko pomyslal o wydluzeniu drogi zrzutu z akwa i skroceniu powrotu, chyba ze tak jest a ja zle widze;P

Przy okazji moze napiszesz co jeszcze planujesz do tego? swiatlo, odpieniacz, filtracja, cyrkujacja ? ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a którędy będziesz dostawał się do baniaka z góry?z przodu?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia płyta nad akwa będzie w całości otwierana na siłowniczkach gazowych :clapping

Światło chyba jednak HQI + T5, odpieniacz Delteca (pewnie APF), cyrkulacja na 2xVortech MP40, filtracja na refugium albo DSB w sumpie, może biokulki, pewnie reaktor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262581 sylwekg :

a którędy będziesz dostawał się do baniaka z góry?z przodu?

Pewnie przez biblioteczkę - po wyjęciu trzeciej książki od prawej, na drogiej od góry półce, otworzy się tajne dojście do akwa.. :)

Zapowiada się fajnie. Trzymam kciuki za powodzenie w realizacji Twoich planów. :clapping


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262589 Amnor :
#262581 sylwekg :

a którędy będziesz dostawał się do baniaka z góry?z przodu?

Pewnie przez biblioteczkę - po wyjęciu trzeciej książki od prawej, na drogiej od góry półce, otworzy się tajne dojście do akwa.. :clapping

Amnor dziwi mnie to twoje podejście do mojego posta i jeśli byś trochę pomyślał nad szkicem mebla to widzisz iż da dole są drzwiczki a u góry nad akwarium duża płyta i stąd moje pytanie z góry z przodu czy może z tyłu coś kolega kombinuje.


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwekg

Niepotrzebnie odbierasz mojego posta osobiście... po dwóch lampkach wina naszła mnie ochota na mały żarcik.

Rozwiązanie z górną maskownicą otwieraną go góry widziałem już nad kilkoma baniakami i sprawdza się bardzo dobrze.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262596 sylwekg :
#262589 Amnor :
#262581 sylwekg :

a którędy będziesz dostawał się do baniaka z góry?z przodu?

Pewnie przez biblioteczkę - po wyjęciu trzeciej książki od prawej, na drogiej od góry półce, otworzy się tajne dojście do akwa.. :clapping

Amnor dziwi mnie to twoje podejście do mojego posta i jeśli byś trochę pomyślał nad szkicem mebla to widzisz iż da dole są drzwiczki a u góry nad akwarium duża płyta i stąd moje pytanie z góry z przodu czy może z tyłu coś kolega kombinuje.

Sylweq wrzuć na luza :-)

Przy tej całej pogodzie, powodziach itp troche żartu nie zaszkodzi - a wracając do tematu - akwarium super bedzie wygladac - ja wole otwarte aleto bedzie tez mialo swoj urok.

Teraz jak tak patrze wiem że mojego akwa juz na dlugosci i wysokosci nie dalbym rady ale trzeba bylo zrobic o 10 cm glebsze :-) i byloby idealnie.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262587 Radek Ch :

cyrkulacja na 2xVortech MP40

a co przemawia za nimi ?

ja myślałem osobiście o:

-2x koralia 8 + kontroler

-2x 6105 + kontroler (Turbelle Stream Kit TS24)

Design fajny ale polskie opinie co do cyrkulacji średnio.. chyba że wiesz coś czego ja nie wiem?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, fajny szkic!

Sump chyba obrocisz, zeby pompa nie musiala pompowac przez te dodatkowe kolanka? Na zrzcie bedzie wyciszajacy zawor?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że niektóre latają po szybie :clapping są głośne i bardziej prądożerne.. widziałeś je na żywo w akcji ??


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem - widziałem - jeśli o moje wrażenia chodzi - jak najbardziej pozytywne. Hałas - kwestia "trafienia" osią śruby na oś silnika (trochę trzeba "porzeźbić"...). Prądożerność - zależy od ustawionej mocy, nie większa niż u Tunze 6105...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie umiescisz vortecha jak na jednym boku jest komin na cala dlugosc? Chyba ze na tylnej scianie ale wtedy musisz postawic akwa co najmniej 8 cm od sciany.

Tez kiedys chcialem robic za wszelka cene akwa jak najszersze ale doszedlem do wniosku ze nie zawsze to pasuje. Czasami wielkosc pomieszczenia i uklad mebli powoduje ze takie akwarium zbyt sie narzuca pod wzgledem estetyki calego pomieszczenia.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortechy będa naprzeciwko siebie, po bokach. Nie chciało mi się rysować komina częściowego (za dużo rzeźbienia w tym programie...), ale nie będzie on robiony przez całą głębkośc akwa. Druga opcja to oba Vortechy na prawej ściance... zobaczymy, jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie do realizacji tego projektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262587 Radek Ch :

Światło chyba jednak HQI + T5,

Widze ze masz BT EX 90W? niezadowolony jestes? że chcesz HQI + T5 ? DIY ?

liczyłeś moze koszty? i co bierzesz pod uwage 2x250W? + 2 x T5 ?

jak masz jakis spis z cenami to podziel sie na prv :clapping))


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.