Skocz do zawartości
Stani

pomysl na przelew?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Moze ktos wspomoze mnie jakims wyjasnieniem lub rysunkiem, jak powinien wygladac w miare bezpieczny przelew z jednego zbiornika do drugiego ? Oba beda staly obok siebie, na podobnym poziomie, w odleglosci ok. 15 cm. W drugim, do ktorego ma sie przelewac, poziom wody bedzie 20 cm nizszy. Tu chyba cos orginalnego nie zalatwi sprawy?

Pozdrawiam i z gory dziekuje!:clapping


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani,chyba jesteś pierwszy raz po drugiej stronie barykady.Wydaje mi się,że pompa powinna tłoczyć wodę z tego niższego do górnego a jak stanie pompa to i przestanie się przelewać.To jak nasza hydraulika w sumpie.A przelew ? Jeśli nie patrzeć na estetykę to jakaś rynna ze szkła lub rura.Jeśli nie zrozumiałem tematu to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może @rafała19 sie dopytać? on dostawiał szczepkowy zbiornik obok głównego na wspólnym obiegu zerknij Stani :clapping


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO albo dwie pompki o tej samej wydajności, ale bezpieczniej chyba jedna pompa powrotu jak w sumpie a z poziomu wyżej do poziomu niżej U-rurka i zasada naczyń połączonych, może pozostać problem filmu na powierzchni ale to też jest do rozwiązania. Inna opcja to pudełko przelewowe DIY tylko 15 cm to już sporo:)

Napisz później jak rozwiązałeś problem.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dwoch pomp o tej samej wydajnosci :clapping

Wydaje mi sie, ze niestety, jednak dam do wiercenia w bocznej scianie przy gornej krawedzi i tam, wewnatrz przykleje malutki kominek z grzebieniem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej :clapping a jak nie chcesz wiercić to możesz dokleić "koronę" ponad akwa i później wkleić coś ala rynnę z grzebieniem.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już dasz do wiercenia, to kominek nie będzie Ci potrzebny.

Możesz też zastosować pudełko przelewowe.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o kominku, zeby zbierac powierzchniowa...

Pudelko by wystarczylo, tylko czy wylot nie bedzie za nisko? Musialbym tam doczepic kolanko i 15 cm pozioma rurke, a to obnizy jeszcze bardziej wylot. Sprawdze.

Moze dokladniej: chdzi mi o postawienie szczepkowego pod glownym i obok szczepkowego, w innej szafce - sump.

Dzieki


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko jesteś w stanie zamontować tak, że poziom wody będzie jak przy wierceniu, bo wiercenie ma swoje wady- nie każdy się go podejmie, a Ci co się podejmą, nie przyjmą na siebie odpowiedzialności za ewentualne pęknięcie szyby.

Szklarz robi otwory przed sklejaniem, tak na wszelki wypadek.

Robiłem takie coś kiedyś dla kogoś z forum, jak chcesz jestem w stanie rozwinąć temat.

http://nano-reef.pl/datas/users/4343-hydraulika.rar


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.