Skocz do zawartości
adamus_23_as

kulki w deltecu fr 509

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

czy ktoś z forum ma taki filterek w którym pracują kulki i jest wszystko OK. bo u mnie lipa!!!


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

U mnie kulki śmigają w tym filtrze od ponad miesiąca i wszystko jest OK. Z czym masz problem?


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak.

Mam podczepioną pod niego pompe 1200 nj. Na początku wsypałem 500ml. wydawało się ,że ładnie smigają ale już po 1 dniu było widac ze poruszają się coraz wolniej wiec wywaliłem gąbki i odpaliłem ponownie. po wyjęciu gąbek kulki poruszały się tylko jedną stroną. wsadziłem dolną gąbke i odsypałem ok 100. było niezle ale do ideału daleko. po kilku dniach kulki zaczeły zwalniac. wiec wywaliłem gąbkę z dołu i mam teraz ok 250 ml kulek. ale nadal mi się wydaje że poruszają się tylko jedną stroną. niewiem czy mam za słabą pompe czy ten filtr się do tego nie nadaje. bo i z taką opinią się juz spotkałem. Jaką masz pompe podczepioną ?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz to filterek musi pracować bez gąbek, ponieważ w na początku pellety wydzielają dużo "syfu" i gąbki się zapychają.

Jeśli cały wkład ci się porusza to ok. To nie ma być wyścig, one nie mają szaleć po całej kolumnie tylko delikatnie się poruszać

Najważniejsze abyś nie miał martwych stref. A najlepiej zapodaj filmik z pracy.

A czemu te filtry się nie nadają ?? Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie, to że to jest jakaś nowość to nie znaczy że trzeba konstruować jakieś filtry typowo pod pellety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie urządzenia podpięte pod obiegówkę (Grey Dragon 6000) i przepływ reguluję zaworami. Ale akurat zawór do FR509 jest skręcony do połowy, czyli nie przepływa przez niego więcej niż 600-800 l/h.

Mam jakieś 350ml kulek, kręcą się żwawo i ruszają się wszystkie równo.

Z tego co zaobserwowałem testując różne ustawienia, to gąbka na dole jest niezbędna - bez niej faktycznie kulki pracują tylko z jednej strony. Ale ja gąbkę (najcieńszą jaką miałem, chyba jedną z tych które były na wyposażeniu filtra) włożyłem pod dolne sitko i to rozwiązanie sprawdza się świetnie. W dodatku mam też gąbkę (grubszą) u góry, żeby ograniczyć wypływ 'glutów' do akwa i to też nie spowalnia ruchu kulek.

Myślę że z przepływem 1200 l/h nie powinno być problemu nawet przy 500ml kulek.

PS. Według mnie gąbki są niezbędne. Od początku je miałem i nic się nie zapchało. Jak po miesiącu wyjąłem górną gąbkę (bo przeczytałem na forum, że bez niej niby jest lepiej) to do akwa trafiło sporo 'glutów', które zostały zjedzone przez ryby - nie wiem czy to dla nich dobre, ale przeżyły. Poza syfem w wodzie nie zauważyłem żadnych zmian, a już na pewno kulki nie kręciły się inaczej, więc po dwóch dniach gąbka wróciła na swoje miejsce.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amnor gąbka nie ma nic z tym wspólnego czy pellety się będą poruszały równomiernie czy nie . Woda i tak popłynie tam gdzie ma łatwiej. Jednym z najważniejszych elementów to jest konstrukcja sita i dopasowanie elementów.

Jak długo masz zasypane pellety ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poście o paletkach jeden kolega też ma taki zestaw i też nie może go ustawic. identyczna sytuacja. twierdzi że za mała średnica wylotu i to hamuje przepływ.

Amnor ja myśle ze niemasz problemu bo masz mocną pompe, ja chyba też zainwestuje w mocniesza.

jeśli chodzi o gąbki to właśnie były pokryte jakimś śluzem dlatego straciły przepływ.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stoodent - Akurat w tym filtrze gąbka ma bardzo duży wpływ. Bez niej kulki pracują tylko z jednej strony. Próbowałem kręcić sitkiem, ale i tak zawsze efekt był taki sam - myślę że to wina wycięcia na dole rury doprowadzającej wodę. Po włożeniu gąbki która rozprasza strumień wody, kulki od razu zaczęły pracować na całej powierzchni.

U mnie działają od ponad miesiąca.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@ adamus_23_as

wpadnij do mnie któregoś wieczoru z tym filtrem to go ustawimy i ustalimy dokładny potrzebny przepływ dla tego filtra na rotametrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamus_23_as - Według mnie pompa 1200 l/h spokojnie obsłuży ten filtr i 500ml kulek. One nie muszą buzować po całym filtrze, a nawet nie powinny. Najlepsze efekty uzyskuje się kiedy kulki powoli się przemieszczają - tak jakby przesypywały się w klepsydrze.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amnor Uwierz mi że nie ma żadnego wpływu, ewentualnie na przepływ wody.Zauważ też że pellety nie są tej samej średnicy i otworu w sicie się przypychają ale po jakimś czasie wszytko hula. Na początku to też może być problemem nierównej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam darek (czyba ten darek co myśle)

A co Ty chcesz w nim ustawiać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stoodent - Nie wiem, nie sprawdzałem co się stanie po kliku dniach. W każdym razie po odpaleniu kulek bez dolnej gąbki pracowała tylko jedna strona, podczas gdy po włożeniu gąbki kręcą się pięknie wszystkie.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

cześć @stoodent

źle się wyraziłem

raczej nie ustawiać a wyregulować powinno być

ps

spać nie możesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czwartek zaczne cos kombinowac. jak mi nic nie wyjdzie to Darek pozajuje się z browarkiem,


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

OK adamus_23_as zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.