Skocz do zawartości
sl2004

Zdalne sterowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może kogos zainteresuje temat zdalnego obserwowania i uruchamiania techniki przez internet.

W związku z wyjazdem na wakacje uruchamiam zdalny podgląg akwa oraz dokarmianie ryb. Nie zostawię tego teściowi bo on uważa, że głodzę swoje ryby więc wiadomo czym to się skończy.

Mam zwykłe łacze internetowe (w mim przypadku netia).

W przyszłym tygodniu powinna ruszyć kamera IP.

W tej chwli za pomocą zasilacza APC z kartą sieciową jestem w stanie włączyć np. światło lub np. włączyć automatyczny karmik poprzez sieć. Jak uruchomie kamerkę będe mógł to wszystko obserwować.

Jak będzie odzew to dalsze szczegóły.

Ostrzegam tylko że zabawa nie jest tania, ale przy odrobinie cierpliwości samozaparcia (allegro!!!) można skompletować sprzęt za rozsądne pieniądze.

Sławek

Szczecin


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam , jes tania tylko trzeba wziac odpowiednie sterowniki , nie z allegro :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVT kity do samodzielneo montażu ?


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl,

Rozwiń swoją myśl podpartą linkami stron jak? gdzie? i za ile?:)

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sl2004 Dlaczego piszesz że droga impreza ? :)

Zdalne wejście no problem ( Netia czy neostrada) wystarczy no-ip, albo dynsdns i mamy wejście na nasz router. Reszta to kwestia sprzętu ( albo górna półka albo dolna)

Ale przez internet - to niestety niebezpieczne. ( uszkodzenie lini, lagi, zawieszenie się sterownika)

Lato to częste burze itp, więc często linie telefoniczne lecą i co wtedy jak nie dostaniesz się zdalnie ?

Lepiej jest postawić coś na sterowniku, który będzie sterował światłem, karmikiem itp, a zdalnie tylko kamerą obserwować czy działa i w razie draki telefon do sąsiada.

Ale temat bardzo ciekawy i możesz to opisać, my dodamy swoje i coś fajnego wyjdzie.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morszczyzna nie jest tania więc niczym nas nie zaskoczyłeś,ale temat ciekawy,interesujący i na pewno przydatny.Będę to śledził a opisy proszę "dla ludzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co to wszystko ? Co nam to da ?

Sławek nie zaczynaj.......


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ SkoczekPL & smithpl: oczywiście że można własnymi siłami zrobic to taniej na zasadzie własnej konstrukcji

lub kitów do własnego montażu. Posta jednak kieruje do ludzi spoza branży IT i elektronicznej. Nie każdy dobrze czuje się w tej dziedzinie i nie każdy chce mieć sterowanie zmontowane na tzw. "pająka"

W założeniu nie ma byc to sterowanie akwarium całkowite i permamentne. Ja robię to własnie na wypadek urlopu lub dłuższego wyjazdu. Pompy chodzą non stop. Swiatło sterowane zegarem. Masz podgląd, możesz właczać dodatkowe urządzenia

typu karmik, jakies dozowanie itp. A dodatkowo możesz właczać i wyłączać swiatło w chacie stwarzając pozory obecności w domu.

I widze tu dwie możliwości:

I.Sterownik typu Skalar podpięty do PC (przejmowanie konsoli PC) + kamerka

II. "Moje" rozwiązanie oparte na elementach gotowych, fabrycznych, profesjonalnych, dostepnych na wtórnym rynku.

Kosztorys wygląda zgrubsza tak:

1. Kamerka IP: Używana max 100zł Nowa max 200zł

2. Zasilacz ups do podtrzymania pomp i kamerki 200-400zł w zależności ile pomp i jak długi czas potrzebujemy w razie zaniku napięcia.

3. Master Switch APC z kartą sieciową (w tej chwili na allegro za 300zł) ze sterowanymi 8 wyjściami 220V.

4. Znajomy "informatyk" który za flaszke skonfiguruje.

Przy czym drugie rozwiązanie zużywa niewiele energii.

Pozdrowienia.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ups za 400 zl do podtrzymywania pomp dozujących? bo mnie zestaw do podtrzymywania napiecia w pompie obiegowej przez 24 godziny wyszedł około 1200zł[duuzy akumulator żelowy chyba 120 amperogodzin+przetwornica ładowarka-a zestaw o takicm samym czsie działania na ups wychodzl okolo 3-4 tys zalezy od marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ja mam jeszcze zestaw gsm ktory wysłya mi sms i telefonuje w przypadku braku napiecia w akwrium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie tylko o podtrzymaniu pomp cyrkulacyjnych. Moc rzędu 30W. I czas podtrzymania 3-4 godz.

Oczywiście masz rację. Przy takich czasach 24h koszt rzeczywiście jest niebagatelny.


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.