Skocz do zawartości
nika

Ponarzekajmy sobie tu....

Rekomendowane odpowiedzi

@W32darWin, no ale skoro wiesz (a to duuuży plus) że ten prąd zabiorą, to może zdążysz się jakoś przygotwać?

a i w akwarium, bez światła może temperatura aż tak nie wskoczy?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3 dni byly niewiadome bo wszyscy w pracy i dopiero sie wczoraj dowiedzialem o takich cudach. Wczesniej kilka dni wylaczali ale to co ok godzine na ok godzine. Ale te dni byly masakryczne. O dziwo narazie nic nie zeszlo. Do poniedzialku moze sobie jakis agregat skombinuje ale i tak nikogo w domu nie bedzie zeby nad tym zapanowac. Wiec chyba przetrzymam te 2 dni. A co do braku oswietlenia to akwa stoi w pokoju w ktorym w okno przez 3/4 dnia bije slonce wiec temperatura i tak skacze.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mnie sie przygoda dziś przytrafiła :/

przychodzę do domu - w akwa - 30,5 stopnia :/ a chłodzenie włączone,

podchodzę bliżej - na podłodze mokro - panele wybrzuszone, patrze dalej - przelał odpieniacz - zassał powietrze wężykiem którym miał pobierać wodę :/

panele wybrzuszone, biurko na którym stoi akwa rozmoknięte, dolewka uzupełniła około 5 litrów wody w akwarium przez ten czas (ta woda znalazła się na panelach) zasolenie 1022, powoli podniosę, narazie po akwa nie widać strat, ale panele, biurko, zalany router, i nastawienie lepszej połówki........ :reading

miałem ochotę wywalić beasta przez okno (wisi na krawędzi panela)

zobaczymy jak wybuli panele do rana :( , mam nadzieję że sąsiadki z dołu nie zalałem :/


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze dla uspokojenia atmosfery

Napoj szlachetny z Jamajka.

Potrzebny mixer,banany,itp

szklanka bialego Rumu

1 Banan

dwie szklanki soku z pomaranczy

zielona cytrynaka (wycisnac)

Troche vudeczki jak potrzeba turbo

dwie szklanki lodu.

Zmixsowac przez jakies pare minut.

Zaknac oczy ,posluchac jakies Rege

I po jakims czasie bedzimy sie czuc ja

No problem Men.(mazna dodac skreconego

papierosa co tak ladnie pachnie)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego drinka i Rege dodal faje i ze dwie Jamajki:D

Do masazu stop oczywiscie:D:D:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=Yls1J67T7JI

no to ja jestem, mam coprawda tylko zimne desperados i normalne fajki smierdzace, bo tych ladnie pachnacych skrecanych nie chciala mi Pani w sklepie sprzedac :reading

aaa i jeszcze dziewczyny mialy byc :(

http://www.youtube.com/watch?v=OLd8CFzyzVQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposod zeby te wszyskie Banany bylo uzyte prawidlowo.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem bo nie stać mnie na wejście dziś na Rozbrat...:con Może mnie wpuszczą za free...:reading_o

LiZaRd-tych papierosów nie dostaniesz w sklepie:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigwalker co dalej ? Zapomnieliście ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266501 slawomirdyl :

bigwalker co dalej ? Zapomnieliście ?

Nie zapomnieliśmy, ale zapadła taka niezręczna cisza....

Ale swoją drogą może by tak COFNĄĆ "bana" Walkerowi ???


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę chłopaki, że 7 osób to trochę za mało żeby to zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobanujcie wszystkich !! zresztą to forum to ostatnio składa sie z działu targowisko....Zdjąć bana !! Moje zdanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co dalej? Ja bym na Jego miejscu napewno nie wrocil po tym wszystkim, co tu zostalo napisane.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wtracal nie bede, ale jak ktos teskni za Markiem to zapraszam na drugie niekonkurencyjne forum:yes


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wreszcie przeczytalem ten watek ..... wczesniej mi sie nie chcialo bo podobna tematyka (ludzkie brudy, zale itp) zajmuje sie na codzien ..... po lekturze mam tylko jedna rade do moderatorow (sam jestem modem na innym akwarystycznym forum) i Przemka ktora dal mi kiedys moj mentor .... SĄDZI SIĘ ROZUMEM NIE SERCEM .... vide sprawa np bigwalkera (ktorego nie znam zeby nie bylo)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Przemku tez przylaczam sie do apelu.Proszę o anulowanie bana bigwalkerowi.Napewno poprawi to nastrój na forum. Przecież nie jest Pan taki zły :waving


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266670 dabi :

Panie Przemku tez przylaczam sie do apelu.Proszę o anulowanie bana bigwalkerowi.Napewno poprawi to nastrój na forum. Przecież nie jest Pan taki zły :)

Po takiej prośbie aż trudno było by odmówić hahahahaha :waving Ja prowadzą firmę od 15 lat i temu Panu bym nie odmówił :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266501 slawomirdyl :

bigwalker co dalej ? Zapomnieliście ?

#266670 dabi :

Panie Przemku tez przylaczam sie do apelu.Proszę o anulowanie bana bigwalkerowi.Napewno poprawi to nastrój na forum. Przecież nie jest Pan taki zły :waving

@Sławek, @Dabi, wszytko co miało być napisane, zostało już napisane. Naprawdę dajcie im się dogadać w spokoju i nie zaczynajcie tematu od nowa.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@reefff jesli wieje nuda, to przeciez nie trzeba czytac, prawda? a jak juz zalozyles konto, to przeciez mozesz zaczac to zmieniac, pochwal sie zbiornikiem etc. moim zdaniem na forum jest caly czas masa specjalistow, ktorzy udzielaja pomocy, a co do osoby Przemka, nie wiem czy sie znacie, ale z relacji klient-sprzedawca nie da sie stwierdzic,ze sie kogos znalo, zatem wyrazanie opinii na temat osoby w tej chwili jest poprostu krzywdzace, bezpodstawne, kreowane przez posty zawistnych itd. po co takie cos pisac? czyz nie to nakreca zla atmosfere? moim zdaniem forum trzymaja w ryzach silni uzytkownicy, specjalisci, a wokol nich dalej jest masa ludzi chetnych wiedzy, potrzebujacych informacji.

Jedyne co moge od siebie dodac, to moim zdaniem to, ze kilka osob probowalo zrobic z tego miejsca swoja prywatna piaskownice, a jak wiemy od poczatku to forum ma wlasciciela, mnie to osobiscie nie przeszkadza, poznalem tu mase swietnych ludzi z calej polski, dzieki forum dokonalem wielu transakcji wymiany korali bez ktorych ciezko byloby z zyciem w moim zbiorniku. jest masa plusow, dlatego jesli cos nam nie pasuje to pomyslcie, ze wcale nie musicie sie udzielac, to nie jest miejsce na zale, niezadowolenia, to miejsce ktore ma zrzeszac grono zapalencow, ma sluzyc do wymiany informacji, doswiadczen w dziedzinie akwarystyki morskiej, a Przemek w zaden sposob nam tego nie ogranicza, wrecz przeciwnie, nikt nie jest przeciez w zaden sposob uzalezniony od niego.

Co do spraw ktore mialy miejsce ostatnio, po co prac cudze brudy na oczach innych, przebywaja tu sami dorosli ludzie, a mlodszych traktuje sie tak samo, uwazam, ze sprawa nie powinna powracac na wokande, na pewno nie wywolywana przez osoby ktorych nie dotyczy. jesli sie wyjasni to ok, to sie wyjasni i wtedy bedziemy sie cieszyc, mysle, ze petycjami etc. nic nie zdzialamy, lepiej zajmijmy sie odswiezaniem naszych dziennikow, wyszukiwaniem i dzieleniem sie jakimis ciekawostkami, bo przeciez akwarystyka morska jest Nasza pasja, tak?

pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi łaskawie wytłumaczyć dlaczego skasował moje 3 posty w tym wątku: http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=29374&n=last#bottom i mimo wcześniejszej prośby nie potrafi mi napisać wiadomości na priv? Kultura chyba wszystkich obowiązuje.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266830 tomiooo :

Czy ktoś mógłby mi łaskawie wytłumaczyć dlaczego skasował moje 3 posty w tym wątku: http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=29374&n=last#bottom i mimo wcześniejszej prośby nie potrafi mi napisać wiadomości na priv? Kultura chyba wszystkich obowiązuje.

PozdrT

@tomiooo, ja je skasowałam i nie otrzymałam żadnej PW-ki. tzn. od Ciebie nie otrzymałam, bo dzień w dzień skrzynka pęka od "tropicieli porządku" na forum :waving.

uznałam, że nijak umawianie sie na kawę z potencjalnym nabywcą, ma się do sprzedaży pienidła przez jeszcze inną osobę.

i chcąc uprzedzić kolejne PW-ki, dlaczego "nie sprzątam" danego tematu, posty po prostu wykasowałam.

czy takie wyjaśnienie jest satysfakcjonujące?

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaajj... trzeba było się zaznaczyć różową miotłą, zirytowałem się trochę ale ponieważ lubię Ciebie :waving to.. wybaczam,

buźka

PozdrT

i ja Cię lubię :) i dlatego nie przerywałam konwersacji i czekałam aż Michał (@snocho) Ci odpowie... a po pierwszej w nocy - pozamiatawszy :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiooo, chciałeś się ze mną na kawę umówić? ;]


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.