Skocz do zawartości
lukaszmozdzen

Glony, glony, glony. Uparty problem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za foto.Wiele problemow one pokazaly.

Zaczniemy od parteru(sumpa)

twuj skimer ma dwie komory(ponoc ma zalatwic problem

z malymi banelkami wody).Mam podobny I niestey utrzymanie

dobrej pracu skimera jest troche upierdliwe.

Przesto ze rora odplywowa jest wysoko(nad tym

kubeczkiem zgobkom albo wata)strumien wody powoduje

ze tworza sie mikronowe babelki powietrza w wodzie.

Kubek powinien byc troche nizej(lekko pod woda)

I tagrze rura ktora idzie do niego.Te bable dostaja sie do tego

brazowego dziadostwa na szybach I wyklada jak

bus mial tego o wielle wiecej niz jego jest.Pozatym przez to

wydziela sie smrod Bo brazowe to bakterie a nie stety powietrze je

tam troche dobija.Prawdopodobnie te bable byly

przyczyna ze male zyjatka I ryby popadaly.

Dalej twierdze ze mala inwestycja w kulki bedzie pomocna.

Mala pomylka w sumpie I problemy w tenku zaczely

sie mnozyc.Koszty Sa zawsze wielkie ale jak mozesz

dodaj jeden vortech 40 I cala cyrkulacja bedze w tenku lepsza.

Bo niestety ale skala I cyrkulacja jest glownym problemem ze

caly proces dojzewania zatrzymal sie na dobre.

Poprzestawiaj skaly ,wyczysc piasek I szyby.Dodaj dobra pompe(vortech)

zmien wode jak pisalem .Swiatlo przeztaw,jazeniowki zmien.

no I na koncu kup 5 do 6 tanich rybek(czrne,niebieski) I po jakis dwoch

miesiacach nie poznasz swojego tenku.

Bez tych rybek nie dasz rady zrobic srabilnosci

Bo cos musi brudzic zeby bakterti mialy cos jesc.

Po jakis 2tygodniach dodaj wiele malych krabow

tz zaloge sprzatajaca.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam,mnie to wyglada na dojrzewanie a ze trwa tak dlugo to po prostu masz pecha...staram sobie przypomniec jak u mnie to wygladalo...najpierw byl bardzo maly wysyp glonow,tak maly ze uznalem sie za szczesciarza...glony zaatakowaly pozniej,porastaly skalki i szyby...moze nie tak inwazyjnie jak u Ciebie ale jednak...ja wszystko zalatwilem vodka methode...Znasz osobiscie Grzeska a on o ile pamietam lecial tez na vodce...w necie znajdziesz proporcje vodki do litrazu...ja tak robilem na poczatku ale olalem sprawe i zaczalem lac po swojemu az do zakwitu bakteri,porobily sie jakies gluty na skalach w wezach,pompach,odpieniacz wywalal jakas wyjatkowo smierdzaca lure a na skalach pojawilo sie cos w rodzaju szronu,zeszronily tez sie wszystkie glony,zdziadzialy,zbladly i skonczyl sie moj problem...Vodke lalem jeszcze bardzo dlugi czas ale juz w mniejszych ilosciach az do zupelnego zaprzestania.Teraz w akwarium nie mam ani jednego glona co troche mnie niepokoji...kupilem jakas coulerpe,wlozylem do sumpa pod lampe a ona w tydzien sie rozpuscila...Wiec razem mamy problem z glonami,tylko zupelnie rozny...leje ABC poltora raza tyle ile podaje producent...mam sklonnosci do przesady...Stosuje tez ozonator i tak sobie wymyslilem ze wylaczam obieg,wlaczam O3 w sumpie na 20 minut,wlaczam znow obieg i tak pare razy dziennie...od kiedy to robie nic nie ma na piasku,zadnego cyano czy cus...mysle ze mogloby to pomoc na glony ale decyzja Twoja a szalone pomysly moje...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#266175 Peniek :

Cos mi sie wydaje ze baardzo slabo pieni ten odpieniacz,w kolumnie odpieniacza ledwo widac banki powietrza,a powinno byc w srodku mleko.Pomysl o zmianie pompy na cos przyzwoitrzego np:AB 2000/1 z wirnikiem Delteca.

dysza sie zapchala Bo nadbudowalo sie kalciumm.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie konkretnie rybki polecasz? Moze jakis wybor zeby nie bylo tak ze kupie ryby tylko po to by ustabilizowac system a ogolnie misz masz by byl. Ze skimmera bylem zadowolony na poczatku. Ostatnio zauwazylem ze ma problem z iloscia babli. Wtedy gotuje RO i do wezyka powietrza daje by przeczyscic ten wezyk. Wtedy wraca do swojej normalnej pracy. Z drugiej strony ze ustawiony jest na mokro to troche dusze pompe. Jeszcze nizej go dac nie moge bo juz calkowicie lezy w sumpie na dnie.


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kubek (bubble stop) jest ponizej poziomu wody najczesciej. Nie zwrocilem uwagi przy robieniu zdjecia. Pewnie woda do dolewki sie skonczyla albo czujnik opadl i moze jest lekko nad poziomem.


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz wymienac wode to wtedy

ni zapomnisz dolac wody:)

sk

ps wylot wody od skimera powinien byc jak

najdalej od pompu glownej.babelki bedom

mialy czas zeby wyplynac na gore sumpa.

Dobze jest dac sciane zrbiana z LR I wtedy

babelki zatrzymaja sie na skalach.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem juz przegrody w sumpie ale zostaly usuniete. Mialo to pomoc przede wszystkim by zmiescic pompe skimmera. Niestety cos za cos. LR jest w sumpie. Wroce z pracy to poprzestawiam


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłęm się za sprzątanie całego akwarium. Może nie jest perfekcyjnie czysto ani super sterylnie ale napewno zadowalająco. A tak to wygląda tak (jeszcze trochę czekam aż woda się domiesza z solą bo ciut za mało słona była i nadal szyby brudne więc sory):

3524-dsc03988.jpg3524-dsc03991.jpg3524-dsc03994.jpg3524-dsc03996.jpg

3524-dsc03992.jpg3524-dsc03995.jpg

I co proponujecie teraz? Węgiel i Rowe? Jak najlepiej to dać w sumpie żeby nie bylo zbite w pończosze tylko się mieliło? Mam jakąś pompke ze starego skimmera. Co z vódką? Mogę dać razem z weglem i Rową razem? Niestety w miesiącu czerwcu już nie mogę sobie pozwolić na zakup pompek czy polimerów wiec co polecacie teraz? Światło rozumiem że jedna biała i jedna niebieska 4h dziennie przez 2 tygodnie, potem 2 białe i 2 niebieskie przez... 6 tygodni? Co sądzicie?


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tal źle przestań marudzić :waving i czyść pompy bo cyrkulacja spada


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są wyszorowane :waving Raz na tydzień? Czy tak na oko? Chyba ustanowie sobie dzień wolny w tygodniu na akwarium :)


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o ułożeniu skał i pomp pod nie? Skały wydaje mi się ze są teraz ok. Problemem może być tylko region komina ale chyba jest dobrze. A pompy? Póki są dwie plus obiegowa będzie dobrze? Pralka to to nie jest ale chyba być nią nie musi :waving


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz problem z PO4 albo z cyrkulacją :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 gdy z Grześkiem mierzyliśmy w lutym (on ma testy, dla mnie zbyt duży wydatek) i wynosił 0. Wszystkie testy były wporządku. Mierzyliśmy nie tylko PO4 i wszystko się potwierdzało z moimi odczytami. Więc zdaje się bardziej z cyrkulacją. Pytanie tylko czy opłaca sie teraz wrzucać absorber skoro odczyt wtedy wskazywał 0? I co z poprzednimi pytaniami bo chciałbym szybko reagować.


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, przeczytałem oba wątki i napiszę co myślę o tym. Po pierwsze zmień świetlówki, na 2x ATI blue plus i 2x ATI aquabluespecjal lub na odpowiedniki Aqua Madica czyli Reef White 15000k i Reef Blue, po druge daj węgiel, po trzecie lej bakterie i jakąś pożywkę dla niech czyli ZS2 ale z tym ostożnie, myślę że kropelka rano i kropelka wieczorem będzie ok, no albo wódę, po czwarte wpuść jakieś ryby, jakiekolwiek i karm je, po piąte i najważniejsze jak często i czy regularnie robisz podmianki, jaką ilośc procentowo i na jakiej soli?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też racja :waving


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia to musze się zastanowić bo te moje 54W praktycznie się nie mieszczą w obudowie i się strasznie ciężko czasem do akwarium dostać. Może zmienie na 3+3 mniejszej mocy. W domu mam ampułki biodigest. Dolać do tej solanki która się mieli? Albo wódkę czy mogę wódkę dodać do tego wszystkiego? Z tymi podmiankami widać nie doczytałeś dobrze bo podmiany były żadko, raz na 2-3 miesiące? :/ Zdaje się moje zaniedbanie z powodu braku korali i małej ilości zwierza pływającego w akwa. Sola Tropic Marin ale póki jest to chyba będę używał mimo niskiej wartości wapnia i magnezu. Potem zmienie na coś innego. Teraz w planach 20% podmiana raz na tydzień.


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, błądzisz trochę po omacku, prosisz o rady, a tak naprawdę to wcale ich nie słuchasz... Przykra prawda, ale prawda... To czy świetlówki się mieszczą czy nie, nie ma wpływu na kulistośc ziemi i Twoje glony, to tylko problem "techniczny". Biodigest to bakterie, dość "mocne", ale żadne bakterie nie będą żyły glodując, a czym się mają żywić w Twoim baniaku? Wódka sama w sobie nbie jest lekarstwem (chyba że na smutki) :waving, stanowi ona pożywkę dla bakterii, a jej dozowanie trzeba rozpracować odpowiednio do każdego baniaka, nie ma sztywnej receptury. Podmiany raz na 2-3 miesiące to nie jest dobry pomysł przy dojrzewającym baniaku, w chwili obecnej podmiana 20% na tydzień to też kwestia dyskusyjna, używasz soli TM, ale jakiej konkretnie? Pro reef? Bio actif?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól to najprawdopodobniej Pro Reef. Pisże najprawdopodobniej bo otrzymałem ją od Grześka podczas ostatniej wizyty a pudło nie było oryginalne. Jestem pewny w 95%.

Proszę o wybaczenie na temat porad. Chyba za dużo tego dla mnie naraz :waving postaram sie cały wątek wydrukować i wypunktować plan działania a potem poproszę o zatwierdzenie.


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pro Reef Czy Bio Actif, to uważam że w tej chwili jest Ci zbedna, a nawet szkodzi. Serio. To są bardzo dobre sole, z najwyższej półki, co prawda z Pro Reef był jakiś problem swego czasu z wysoką zawarością krzemianów, ale nie wiem czy nie został naprawiony, w każdym razie, to super sole, tyle że zwyczajnie "za bogate" do Twojego systemu w tej chwili. Są tak zbilansowane że można na nich prowadzić baniaki praktycznie bez dodatkowej suplementacji mikroelementów i innych ulepszaczy, tyle że baniaki wypchane koralami, a nie samą skałą... Ty póki co potrzebujesz SOLI, czystej soli, cała reszta jest Ci niepotrzebna, to co normalnie przyswoiły by korale, u Ciebie przyswajają glony, z każdą podmianą dostarczasz im pożywki. Moje zdanie jest takie że powinieneś odstawić tą sól, wrócisz do niej gdy przyjdzie czas, a przyjdzie napewno :waving a teraz kup niewielkie opakowanie jakiejś markowej, ale ubogiej w dodatki soli i na niej rób podmiany REGULARNIE raz w tygodniu po około 10%. Po jakimś czasie mierz podstawowe parametry i ewentualnie zacznij je powoli korygować, przedtem poczytaj o Ballingu, jest tani i skuteczny. No i jakieś rybska kup, bez nich masz diur w cyklu azotowym który nie może się domknąć, w końcu się domknie, ale z jakimiś zwierzakami które bedą jadły i wydalały ten proces bedzie dużo krótszy. To tyle ode mnie, jeśli się zastosujesz to dobrze, myślę że wygrasz z glonami, jeśli nie weźmiesz tego co napisalem pod uwagę, również kiedyś wygrasz, ale myślę że potrwa to dłużej. Nie uważam że udzieliłem Ci gotowej recepty, raczej wskazałem Ci kierunek w jakim powienieneś moim zdaniem podążać :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Seb, jak również wielkie dzięki dla obu Sławków i innych.

PS: Jak walka z glonami minie to sie do końca życia na te zgrzewki nie wypłace :waving


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem ponad godzine ,wyslalem i tylko error sie pokazal:cursin

Powtorka z rozrywki.

Lukasz kawal dobrej roboty odwaliles ,chyba rece i krzyz daje troche popalic.Skalki,piasek,porzadek w sumpie super.

Pare rzeczy kore sa jeszcze problematyczne( to tylko moja rada)

Rora z wylotem wody do tenku jest za wysoko-bedom sie bomble ponownie robic.U nas sie to(link) urzywa,cuda mozna robiz gdze i jak woda leci

http://www.modularhose.com/Loc-Line-14-System/14-all-parts

Pompy w tenku powinny byc skierowane lekko do dolu.Jesli woda bedzie krzazyla na okolo to ten syfek co sie zbiera na gornej powieszchni

wody bedzie sam schodzil do wlatu wody do sumpa.Jak chcesz ta pompa po lewej powinna byc dana do samego tylu,ta po prawej bardziek do

przodu.(nie bedom sie wzajemnie kasowac strumienia wody)

fajnie zrobiles rore w sumpie.Nie wiem czy da rade .Przestaw czujnik do dolewki wyzej bo dalej piana sie tam robi.

Po foto wynika ze ladnie wyczysciles skaly.Jedynie piasek jest bardzo drobny.Jak bedziesz startowal refe to trzeba dac 2mm mielone muszle.

Maja dobre zasoby calciumm.

Bakterie lej powoli i malo.Mozesz tez wlozyc (1/4 kg) skalke z jakiegos zdrowego tenku(np.od kolegi).Tyn sposobem dodajesz inne bakterie .

Bo naogol te co kupujesz sa malo zruznicowane.Podawaj rybki nie wiecej niz 2-3 naraz.Masz teraz wszystko bardzo wrazliwe w tenku.

Jak bedziesz je karmil przypacz sie jak jedzenie chidzi po tenku.pomoze ci to pokazac gdzie sa stefy z maloprodne. Po 3-4 tygodni zacznij dodawac troche mrozonki dla rybek.(wiecej szambo szybsze dojzewanie)

Miez chemie przez nastepne 6 tygodni codziennie.dobze jest te winiki zapisywac.Sam wiesz jak czlowiek zaganiany to wiele zeczy z glowy

ucieka.Po tych wynikach zobaczysz gdzie jestes i jak tlugo to wszystko potrwa.

BW Nie dziekuj nam jeszcze bo daleka droga.Wygrales piersza runde a 6sc przed nami

Dobranoc SK

Ps

Bo zapomnialem powoli zacznij chomikowac troche wody slonej 10 galonow.Moze zaczna sie zawachania i bedzie trzeba na szybko

ja wymieniac.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku. Zastosuję się do Twoich wskazówek.

Co do pomp proponujesz tą po lewej dać bardziej tyłu a tą po prawej do przodu. Pytania jakie mi się nasuwają to czy wysokość wg Ciebie dobra i czy mają być skierowane obie lekko ku dole na piasek tak by się tworzył wir czy którąś na skałki.

Wszystkie odczyty pomiarów mam zapisywane w dziennikach od samego początku jak również większe ruchy w tanku jak wpuszczane rybki itp.

Dzięki

PS: Jak to jest runda jedna z sześciu to nie chciałbym się okazać takim akwaGołotą :waving Mam nadzieję że wygram


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedo za mocn dmuchaly piasek ,daj je troche wyzej .Nachylenie bardzo male.Pokobinuj troche ja swoje przestawielem jakes 20 razy

zanim znalazlem dobre miejsce.

Pamietaj ze u ciebie nie bylo takiej mocnej tragedi tylko te francowate bomnelki zadyme zrobily.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z oświetleniem. Stateczniki są przeznaczone pod dwie lampy. Mam ich dwa (jeden na białe i jeden na niebieskie). Jest jakieś wyjście by chodziła tylko jedna? Jeśli z obiegu wyłączę jedną i zamknę go to będzie dobrze czy jednak nie? Nie jestem na tyle odważny i głupi by sprawdzać ale też nie na tyle mądry by wiedzieć. Inne wyjście to takie że podłącze niebieską jedną i białą razem, wtedy zapalać musiałyby się w tym samym czasie a to trochę idiotyczny pomysł.


240l (120x40x50)

2 x Tunze Nanostream 6045 - 9000 l/h + Koralia 1 - 1500 l/h + Koralia 2 - 2300 l/h + Obiegowa AM Ocean Runner 3500 - 3500 l/h = 14950 l/h

4 x 54W T5 (2x Arcadia Marine Blue + 2x Arcadia Marine White),odpieniacz TMC V2 1000, autodolewka Niveaumat SP3000

Sump 72l

30kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, jaki efekt chcesz uzyskać? Ma świecić tylko jedna świetlówka na stateczniku 2x54?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.