Skocz do zawartości
lukas

wielkosc odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

czy mozna dac wiekszy odpieniacz niz dedykowany ? tzn zalozmy akwa okol 400l i zamiast odpieniacza do 400l np taki na 1000?? czy nie ma takiego sensu

a moze nie bedzie dzialal jak za duzy ? czy im wiekszy tym lepiej bedzie oczyszczal???


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można . Sam mam w 450l odpieniacz dedykowany do 1000l , ale bez zbytniej przesady. Troche większy odpieniacz jest nawet wskazany , ale ze względu ,ze likwiduje równiez te dobre składniki nie należy przesadzać .Szczególnie gdy zastosujesz odpieniacz mniej renomowanej firmy troche większy nie zaszkodzi.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej picorafy robie odpieniacz o pojemnosci jakis 2-3litrów a rafka ma 20l Duzo zalezy od tego ile i jakich zwierzków bedziesz trzymał:) Czy akwarium nie bedzie zbytnio przeciążone, bo jak tak to lepiej dać większy odpieniacz:)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO średnio 1do3 objętości na godz - taki powinien być przepływ wody przez odpieniacz i wg tego kryterium powinno się go dobierać. Wiele firm to co wypisuje na opakowaniu dotyczące wydajności to pobożne życzenia :).

jeśli wybrałeś taki do 1000l( AM?) to powinien być OK, chyba ze to deltec-tych nie ma potrzeby dawać az o tyle większych

Bartek

a i niesugeruj się w przypadku odpieniaczy z wirnikiem igiełkowym ( ale tymi bez dodatkowego zasilania w wodę H&S, AM itd. )danymi z pompy, pompa z igiełką ma dużo mniejszą wydajność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu deltec nie ma sensu dawac wiekszych???

bede miec akwarium 80L+20Lpanel i mam zamiar kupic deltec na 200l minifiltor

P.S sorki ale nie mam polskich znaków w klawiaturze


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tez sie o cos zapytam. Planuje (przynajmniej to moge narazie robic) rafke okolo 70- 80l i do tego dosyc silny odpieniacz. Ma on byc kwadratowy, wykonany ze szkla o podstawie 10 na 10 cm. Wysokosc to w zaleznosci czy zrobie plenum czy nie- 40 - 50 cm!!!! Wiec pojemnosc wyjdzie jakies 4 litry. Czy to nie za duzo na takie akwa?? Czy nie szkoda mikroelementow?? Aha, bedzie pracowal na zewnatrz a woda bedzie pobierana z akwa gora przez otwor w sciance. Do akwa wruci przez pompke na dole odpienka. Powietrze z kostek lipowych. Powiedzcie mi czy te 1 do 3 objetosci o ktorych pisal BartY to objetosc akwa?? Czyli jaki przeplyw dac do mojego odpienka?? I jeszcze jedno. Bede dlubal cos w rodzaju SCWD tylko z napedem elektrycznym, czy nie lepiej bedzie lac do odpieniacza pulsacyjnie wode?? Np co 30 sek??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarazonym dziwne rzeczy wypisujesz :)

Przy odpieniaczu kostkowym im wyzszy - tym wydajniejszy

Ale nei bardzo rozumiem jak ten twoj odpieniacz mial by dzialac. Odpieniacz pulsacyjny, hehe, jakis nowy patent wymysliles :D


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze w akwa w boku bedzie dziura (troche ponizej lustra wody). Wychodzic bedzie stamtad rurka ktora rowniez wejdzie przez otwor w sciance tylko ze w odpieniaczu. Poziomy sie wyrownaja. Na dole odpienka bedzie pompka powrotna do akwa i tyle. Jezeli codzi o ta pulsacje. Woda z akwa pompowana jest do mojego scwd diy(tyle skrotow:)) Caly cykl trwa np. minute. Przez pierwsze 30 sekund woda wpompowywana jest do skimmera. Nastepnie po 30 sekundach przestaje naplywac a scwd kieruje wode z pompy do akwa. Dzieki temu woda w skimerze (tak mi sie wydaje) bedzie lepiej, bedzie miala dluzszy kontakt z powietrzem. Jezeli zle mysle to skarccie mnie(tylko lekko bo sie dopiero ucze :))


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy@ IMO bezsensu, wszystko (odpieniacz i plenum ) ale ....

Odpieniacz powinien mieć stały poziom wody, i po co taka duża komora (10x10), plenum :) .

1do3 pojemności (akwa +sump)

@Raffy@Nie zmam delteca na 200L :| , a jeśli chodzi o dobór to im lepsza firma tym lepiej dopasowuje odpieniacze , nie widzę przeciwwskazań jeśli chodzi o dawanie “za dużego" delteca ale bez przesady, z drugiej stroni np. AM trzeba ! "dać za duży" :)

Ale ja mam dość specyficzne zdanie jeśli chodzi o odpieniacze i oświetlenie :)

pozdr BartY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.