Skocz do zawartości
gottrek

Projekt szafki pod akwarium 160L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem Was poprosić o ocenę mojego projektu szafki pod akwarium 160L, o wymiarach 100x40x40.

Szafka wykonana będzie z płyty 18mm z plecami wykonanymi oczywiście też z płyty 18mm.

Góra szafki to blat kuchenny, o grubości 28mm.

Wysokość szafki to 70cm.

Półka po lewej stronie ma szerokość 30cm i jest zamontowana na stałe (skręcona konfirmatami z bocznymi ściankami).

Miejsce na sump ma szerokość 64cm.

Nad miejscem na sump znajduje się listwa, która ma zapobiec ugięciu się blatu w tym miejscu. Jest to kawałek płyty grubości 18mm i wysokości 8cm.

3413-szafka1.jpg

Co myślicie o takiej szafce?

PS.

Byłem w kilku sklepach w okolicy i nie mają płyt grubszych niż 18mm. Tylko na specjalne zamówienie, trzeba długo czekać i do tego trzeba kupić całą dużą płytę czyli coś około 6m^2. :reading

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK :reading


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie masz o co sie martwic...taka szafka utrzyma wieloryba w akwarium...Sam zrobilem kiedys ze sklejki 2cm szafke pod 240l i nawet nie drgnela...Twoja tez nie drgnie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle,pewnie enty raz na uspokojenie proponuje zobaczyć szafki firmowe np.Aquaela i jeszcze nie słyszałem,aby komuś się rozjechała.Więc te giganty,które robimy to faktycznie na wieloryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtopa ale jak odbieralem stelarz od spawacza - blacharza samochodowego swoim ducato maxi to spytal czy to aby napewno pod akwa czy raczej busa bede naprawial na nim :reading


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.