Skocz do zawartości
alien77

obnizanie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do ostatnich tematów temperatur (cłodziarek itp ) chcialbym zapytać jak najlepiej schłodzic zbiornik ?

U mnie na dzis swiecą 4 swietlówki łącznie 320 Watt i dzis po powrocie zastałem tem 32 stopnie :reading chodzą 4 wentylatory na okrągło 24h ale jednak mieszkanie na poddaszu robi swoje :(

poradzcie coś - mam zamiar dokupić 4 kolejne wentylatory ,ale problem w tym iż w takie dni w mieszkaniu mam temp 27- 28 st więc to bedzie tez minimum do którego będę mógł zejśc w akwa

dodałem dzis nawet kilka wkładów morzniczych do przenosnych lodówek do sumpa - bez efektu zbiły temp o 0,2 stopnia

czy macie jakieś propozycje ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku najrozsądniej klima lub chłodziarka


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj troszkę o tym pisano czym chłodzimy .

:reading


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima na moj metraz nie wchodzi w rachube :reading ale zapoznam się z powyższym artykułem :(


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nie da rady .. wiatraki lub chlodziarka ,ale to drugie to koszt spory ... :reading chyba tylko tyle moge na dzis zrobic ,oczywiscie plus wklady mroznicze do lodówek lub jak kto woli zamarznieta woda w but pet

ps .aha jak bym np pobawił się z "suchym lodem " ? temp -78 stopni !!!! pytanie w co to włozyć i jaką ilość ? jak zamontować by chłodziło ,ale było bezpieczne ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ...kwestia pieniędzy ! pytanie czy wydanie przykladowej sumy 1500 zł na chlodziarke tylko dla akwa jest tego warte ? a moze lepiej wydac 3000 zł na pełna klimę dla mieszkania 100m ?

dla mnie sporo!nie zyjemy w klimacie subtropikalnym w którym takie upały sa normalne i ta kasa byłaby wydana w sposob racjonalny ? a może jednak warto pomyslec nad czymś tanszym i równie dobrym ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alien77 powiem Ci tak: klima w domu to fajna rzecz ale na 100m2 czyli jakies 250m3 to nie kasa rzedu 3000 a duzo duzo wiecej [jesli mowimy o calym mieszkaniu czy domu}. 1500 [jesli kupisz taka chlodziarke do twojego litazu] to koszt stosunkowo nie wielki jesli nie przeszkadzaja Ci upaly w domu. Znowu patrzac na wiatraki to koszt znikomy [zakladajac ze parowanie bedzie w grtanicach 5l ma dobe].

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ja tam wolę klimę w domu niż chłodziarkę w akwa

100m mieszkanie za 3tys klimy nie zrobisz ale już za 5-6tys spokojnie można 2-3 splity założyć (kwestia trudności montażu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze jedno rozwiązanie, bardzo proste. Zamiast palić światło w dzień i dodatkowo podgrzewać wodę, latem zaprogramuj je na noc. Tylko koniecznie otwórz okna.


200l+sump HQI150W+2x39WT5 Reefoctopus RO-PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.