Skocz do zawartości
smk

Co to za badziew?

Rekomendowane odpowiedzi

Ojjojoj - przyszła morszczyzna do mnie i chyba jestem w tarapatach.

Połasiłem się na ricordeę wiadomo ricordeę trudno u nas dostać i jak tylko siępojawiła w aquanurcie to ją wciągnąłem. Było napisane że ricordea jest L czyli Large no to ok - ile tam ricordea L może mieć z 10cm i jest 1 najwyżej 2 na skałce?

A tu przyszedł cały głaz ze 25x 20cm z 6 ricordeami. Normalnie bym się cieszył jak głupi do sera (bo nie dość że w cenie 1 ricordei dostałem 6szt to jeszcze ze 3 kilo skały jak nic. ALE JA NIE MAM TEGO GDZIE WSTAWIĆ :)((((

To teraz będzie jazda - poprzestawiać wszystko musze i dołożyć skały w momencie kiedy się tu do mnie cyjano powoli wkrada. Niedobrze niedobrze.

Nie ma głupich stawiam te 450L jeszcze pewnie latem bo już mam tu zwierząt w tym 112L tyle że ze dwa akwaria by można obdzielić.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotlup te skalke na mniejsze i tyle. I trzymaj jena Ricordee dla mnie, ja tez mam pojedynacze na wymianke :)

I moze rzeczywiscie zmien cyrkulacje, ja u siebie co rusz przestawiam pompke w inne miejsce.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ops poprawka - rzuciłem tylko okem na ten głaz przez 4 warstwy worków w jakie był zapakowany i wydawało mi się że widze 6 a po rozpakowaniu się okazało że jest tam tych ricordei ... [blue]ok DWUDZIESTU!!![/blue]

Teraz wiem czemu w hurtowni taka droga ta ricordea była (to znaczy jak na ceny hurtowe) - teraz widać że to jak za darmo - w cenie 3kg skały dają 20 ricordei hehe a to ci promocja :)

Masakra - niestety wszystkie to Ricordea Yuma zielono-żółt-białe. Nie ma takich ładnych pomarańczowo zielonych jakie dostałem ostatnio od nich.

Zrobiłem małe przemeblowanko i palythoa trafiła do oślej ławki a na jej miejsce wcisnąłem głaza z ricordeami. Przy okazji przemeblowania zauważyłem to czego domyślałem się już od jakiego czasu - moja piękna rózowo-zielona Ricordea Indonesis która jest w moim akwa już kilka miesięcy dzieli się i będzie o jeden grzybek więcej :)

No to teraz narobiłrm sobie tłoku w akwarium. Nie ma wyboru trzeba stawiać większe.

Aquamaniac jak chcesz to zapraszam - ricordei ci u mnie dostatek :) Jak się Indonesis podzieli to też moge ją oddać a jest łądna. A czy te nowe Yumy będą ładne to się okaże jutro jak się zaczną rozwijać.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk: dawaj fotki lepiej a nie such opis :)

i odnośnie cyjano to czy nie masz za małej cyrkulacji ?? 500l/h wydaje się mało


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - to już przegięcie - próbowałem policzyć i się pogubiłem ale jest ich CO NAJMNIEJ (liczyłem kilka razy i tyle mi najmniej wyszło) 45 sztuk...

Zobaczymy jutro jak to wygląda w świetle bo na razie to światła nie odpalałem bo do tej chwili grzebałem w akwa i ustawiałem zwierzaczki i przerabiałem trochę ustawienie SCWDa żeby była większa cyrkulacja (maxijeta podniosłem pod sam poziom wody i surface skimmerka obciełem żeby był jak najniższy - teraz powinien maxijet dawać pełną parą).

Także jak ktoś chce ricordeę yumę to nie ma problemu :) - od razu pobawie się w próby fragowania ricordei (eksperyment przyda się do rozmnażania innych grzybków).

BartY obiecałem ci co prawda Ricordeę Floridę znaleźć ale to chyba na razie nieosiągalne u nas ani w niemczech to może chcesz parę polipów ricordei yumy :)

Fotki puszcze jutro jak się porozwijają w świetle.

A tak przy okazji ma ktoś małżę "flame scalop" ? Jest jakiś sposób żeby skubana została w jednym miejscu? Bo mi skacze po całym zbiorniku i się boję że się jej coś stanie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ops - dzięki swirlej - dzięki tobie zauważyłem że mam niezupdatowaną stopkę z info :)

Oczywiście mam maxijeta 1200 podłączonego do SCWDa

juz zmieniam


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotke - zobaczcie sami, wygląda to po prostu jak dywan z ricordei yuma na wielkim głazie.

818-ricordea_large.jpg

818-ricordea_large2.jpg

Jest może ktoś chętny na moje akwarium 112L z całym osprzetem (bez zwierzątek i skały)?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmnm ładne muszę przyznać że twoje akwa wygląda coraz ładniej tak tylko zapytam ile cię kosztowała ta skałka z

ricordei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tu robić niedzwiedziej przysługi przemkowi i powiem tak:

tyle co 2kg żywej skały ze sklepu internetowego lub 3kg skały z hurtowni :)

Więc wygląda to tak że ricordea (a właściwie te min 45sztuk) była gratis


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze napisz tutaj lub mi an prv (jak możesz) co to za hurtownia :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquanurt w Poznaniu - sporo od nich mam zwierzaków kupowanych za pośrednictwem zaprzyjaźnionego sklepu zologicznego zza ściany.

Cały problem z nimi polega na tym że nie za bardzo wiesz co kupujesz. Mają aktualną stocklistę dostępną dla sklepów zologicznych z nazwą łacińską i angielską oraz czasem wielkością zwierzaka i tyle. Często miałem tak że jak przyszedł towar to było coś innego i tłumaczyli ze tak mają na CITESie więc tak muszą sprzedać. Te nazwy mają często źle wpisane (literówki albo jakieś takie których to znaleźć za cholerę w googlach nie można). Więc jest to czasami loteria i można się naciąć.

Jak ktoś chce mieć wszystko czarno na białym i ładne zdjęcia to nie miejsce dla niego.

Ale przyznam że śledzę na biezaco ich dostawy morszczyzny (raz w tygodniu lub raz na 2 tygodnie najczęściej) i mają raz na jakiś czas perełki które jak się człowiek streści to można wyrwać (jak np. moje obie kolonie ricordei). No i ceny to nieporozumienie (w pozytywnym słowa tego znaczeniu - no ale to hurtownia więc raczej nie będą z panem Kowalskim rozmawiać, a przemek i inni właściciele sklepów też chcą na prąd i żarcie dla rybek zarobić).

Ale coś za coś - dostawy zazwyczaj schodzą im na pniu i nie wiem jak inni ale rybek od nich nie biorę - bo szczerze wątpie w jakąś kwarantanne. Wole kupić w sklepach netowych bo tam zazwyczaj sobie jakiś czas już pływają i wiadomo że nie prądkują żadnym badziewiem.

Mają także głównie miękasy a twarde chyba tylko raz widziałem na stockliście, więc w sumie twardzielka mam jednego od nich a wszystkie inne twardziele kupiłem w sklepach morskich w necie - każdemu trzeba dać zarobić.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK, wlasnie chce kupic na obieg MJ do mojej 120, ale nie bede stosowal SCWD i tak sie zastanawiam czy MJ 1000 wystarczy, ty masz MJ1200 ale SCWD na pewno troche ogranicza przeplyw wiec pewnie strumien podobny.

Czy MJ z SCWD to jedyna pompa mieszajaca wode w zbiorniku u Ciebie?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx jesli chcesz do 120L MJ 1000 to prawdopodobnie będziesz musiał rozdzielić strumień wody na 2 - przzynajmniej jeśli masz piasek. U mnie bez tego robił się jeden wielki wir i mleko.

SCWD zabiera z pompy ok 30-40% mocy i tak stawiam że u mnie w obecnej konfiguracji daje ze 700-800L/h

To jest jedyna pompka cyrkulacyjna u mnie poza pompką odpieniacza wiszącego na ściance akwa (biostar flotor) - pisze ze ma 2000L/h ale ma w obecnym ustawieniu zaworka powietrza (wirnik igiełkowy w sumie redukuje wydajnosc) to ma max 200-300 L/h (gdzies w jakims poście robiłem dla BartY pomiar w ile się szklaneczka 250ml napełniała)

Zanim wstawiłem MJ 4 miechy działało akwa tylko na jednej pompce project 500-600L/h i też było dobrze. Jak ktoś cce to pompke project sigma 2 mam na zbyciu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za ile chcesz ją sprzedać ?? może bym ją wsadził pod żywą skałę ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 30zł moge oddać jak chcesz - śmigana tak ze 3-4 miesiące w stanie idealnym - wyczyściłem ją po wyjęciu i teraz leży odłogiem :D

Project Sigma 2 - regulowany przepływ 200-500L/h, malutka i kompletnie bezgłośna

tu masz opis pompek project sigma (w um-um są projecty ale step więc daje link do aquanurtu)

http://www.aquanurt.com.pl/?k=katalog&w=&d=47&d1=1&d2=27&d3=29

Przy okazji jak już topic zmieniłem w targowisko to sobie przypomniałem że mam też pompkę Hydor Seltz M10 1500L/h wysokość podnoszenia 2,4m - jakoś zapominam jej na allegro wrzucić od kilku miesięcy. Praktycznie nowa - chodziła niecały tydzień u mnie. 100zł


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie juz nauczylem - jedyne pompy cyrkulacyjne jakie kupuje to MJ


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sigmy też są obre ale śmiesznie wyglądają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx: smk dał linka

smk: masz odemnie wiadomość na privie odnośnie pompek


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.