Skocz do zawartości
premiero

Meduzy - plaga czy dobrodziejstwo?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak w temacie. Naliczyłem ich już ponad 40. Wydaje się jakby były dwa gatunki, niektóre mają po 8 odnóży, a niektóre duużo więcej , nie jestem w stanie policzyć - chociaż może te co mają więcej to po prostu jakaś dalsze stadium rozwoju. Część meduz jest malutkich, wielkości koło 2-3 [mm], ale na tylnej szybie porosły mi już takie ponad 1,5 cm. Meduzy to Nausithoe lub Cladonema


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to to nazywasz meduzami ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam to to nazwać :waving ??

20100613_0706.JPG

20100613_0710.JPG

Jeżeli chodzi o drugie zdjęcie, to znalazłem że dosyć podobne jest jeszcze Hydrozoa sp.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nikt nie potrafi wypowiedzieć się w tej materii??


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam pamietam ze studiow to meduza nie jest nazwa rodzajowa czy gatunkowa tylko nazwa stadium rozwojowego jamochlonow. Proces podzialu osiadlego jamochlona na male krazki nazywany jest strobilizacja. Gdy taki krazek (strobilla) oderwie sie od polipa nazywa sie efyra. Dotyczylo to glownie jamochlonow zyjacych w toni morskiej np baltycka "meduza" :waving Chelbia Modra Aurelia aurita. Nie bardzo wiem natomiast jak to sie ma do zwierzat akwarystycznych. Nie sadze ze takie mlode "meduzy" szkodza w jakikolwiek sposob. Sa pewnie pozywieniem dla naszych pupili.

Tak sie jednak zastanwaiam czy to nie jakies mlode wezowidla. O ile pamietam szkarlupnie moga rozmnazac sie plciowo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pierwsze zdjęcie, to na pewno nie jest to wężowidło. Z boku patrząc widać ładną, przezroczystą bańkę, jak wrócę do domu spróbuję jeszcze pstryknąć fotkę od boku. To coś z drugiego zdjęcia, jest bardziej "plaskate".


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to mogą być Cladonema, niegroźne :waving choć tak naprawdę ciężko będzie Ci się dowiedzieć, z jakim (na 100%) gatunkiem masz do czynienia.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej żadna nie przetrwa bo wybiją je pompy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam ich pewnie ponad 100...sa identyczne jak na zdjeciu i spokojnie przelatuja i przez odpienacz kostkowy i przez pompy:tongues mysle ze sa poprostu zbyt male by je mialo zmielic...ja mam circulatora 650 plus at-302 wiec to nie sa pompy typowo rafowe a mysle ze z szerokostrumieniowymi meduzki tez by sobie spokojnie poradzily.


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) tak naprawdę jesteś jeden z niewielu brawo :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.