Skocz do zawartości
akai67

Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo może wytrzymać akwarium do momentu rozszczelninia spoin.Słyszałem że może to wystąpić po 5-7 latach.Ma ktoś wiedzę na temat jak długo stoją zbiorniki.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak i kto kleił i czym.Mi po około 5 latach się rozkleiło,ale akurat dwa tygodnie wcześniej robiłem restart roślinnego.Była śmieszna sytuacja bo akurat w niedzielę przyjechałem z pracy i jadłem obiad,patrzę a tu sika malutką dziurka to ja w śmiech za chwilę drugą dziurką to pojawiło się lekkie zdziwienie a za chwilę wycisło 7 cm silikonu przy samym dnie no i się zaczęła panika.240 litrów na dywanie,uratowałem może dwie miski wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki material(akrylik czy szklo).Jego

grobosc.Przy szkle byly lekie chorory.

Material za cieki,zle sklejony I przestazaly

silikon.Papy do robienia Fali moga zlaczenia

poluznic.Acrylik czasami wybrzusza sie(cieki

material I za mocne lampy).U nas naogol

wszystki szklane maja plastikowe obramowanie.

I jak zdejmniesz je to sylikonu pomiedzy szyba

a ramom dobre pare kilo.O europejskich bez

ramy trudno mnie cos powiedziec.Ale mysle

ze jak szklo porzadne,otpowiednio grobe to

powinno wytrzymac kupe lat.Moja 120 galonow

mam ponad 10 lat.Nie ma jakis problemow.

Nie wspomne ze dwa miesiace temu bylo

dosyc mocne trzesienie ziemi(5.5) I nic

nie cieknie.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie straszcie mnie , bo sam wklejałem dno w obecnym baniaku :waving , poprzednie jeszcze słodkie (76L), akwa było u mnie koło 5-6lat i nie ciekło , a akwarium średnio wędrowało co kilka miesięcy w inne miejsce, (remonty ,zmiana mebli, zmiana miejsca baniaka itd)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż użytkuję akwarium, które było moim pierwszym w życiu szkiełkiem. Kupiłem je za własne pieniądze kiedy miałem... jakieś 11-12 lat;) Czyli akwarium ma ok 10 lat i odpukać ma się dobrze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam,że to akwarium było z ZooAfryka z Rybnika,może za mocno czyściłem ?Potem odkuoiłem akwarium z Aquqtechu też z Rybnika,było u mnie z 2-3 lata i teraz jest u innego właściciela.Myślę,że jak dobrze zrobione to 10 lat na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje stoi juz chyba dluzej niz 10 lat. No ale to malenstwo - 98 l z szyby 6 mm, wiec nacisk niewielki.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was się zna - zapytanie do wypowiedzi kolegi - acryl ugina się jak jest za cienki - jaka powinna być grubość acrylu pod akwa 130x45x50h. - planuję od dłuższego czasu budowę akwa z tego materiału gromadzę wiedzę rozwiązania i środki. Na ten moment wiem z zagranicznych stron od ludzi mających tego typu zbiorniki od kilku lat że łaczenia nigdy nie puszczają ponieważ materiał się łączy , strach przed rysami też jest bezpodstawny bo zwykłe rysy czyli takie których nie zamierzyliśmy i nie zrobiliśmy ich głębokich oraz mocno da się spolerować. Cały myk w tym aby zbiornik zrobić prawidłowo w planach i doborze dobrać grubości materiału oraz dobrze skleić. Patrzę też na ceny szkła acrylowego i ceny są tak różne że nie kupuję jeszcze bo może trafi się coś taniej. Może wy macie jakiś dostęp lub kogoś kto może załatwić po najatrakcyjniejszej cenie materiał na takie akwarium.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj producetow tych baniakow I zobacz

jaka grobosc daja do jakiego rozmiary.Klejenie

nie jest trodne ale jest do baniakow specjalny

klej.Wsumie nie kleisz tylko uzywasz rospuszczaknik

acyliku I sie one laczom razem.Na jedni musisz

bardzo uwazac.Jest wele innych rodzaju acriliku.

Te co sie robie tenki maja specificzna chemie I wytrzymalosc.

Jedynym plusem jest ze mozna budowac wieksze

baniaki a niestety czyszczenie jego jest bardzio

upierdliwe.Jego powiezchnia jest bardzo chropowata

(pod mikroskopem)niz szklo.Dlatego wielu woli szklo.

Ale ze szkla nie zrobisz tz zakniety baniak(zaktyta gora

tenku z paroma otworami.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.