Skocz do zawartości
koziolini

ekologiczna zywa skała ??????

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum, temat byl wielokrotnie poruszany.

Nie wiem do czego nadaje sie ta skala ale IMHO na pewno nie do wlozenia jej do akwarium.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem osobiscie ta skale i powiem,

ze wyglada duuuuzo lepiej niz skala

z indonezji. Powiem nawet ze skala indonezyjska

wyglada przy ekologicznej jak kamyk z piaskownicy

a nie zywa skala ...


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzechu ale masz rozmach :) hehe skubany :D , ja sie jeszcez za budowe szafki nie zabralem :) (jurto zaczynam )

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek napisał że widział ta skałę i że jest to wapień drążony a nie porowaty (czy jakiś inny) w zasadzie chciałem kupić tą skałe, ale po tym jak obejrzałem zdjęcia jednego i drugiego wapienia to się wyleczyłem

poszukaj tematu błażeja o żywej skale (zdaje się tytuł coś w stylu ile żywej i ile martwej skały do akwa


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moze byc czy nie????? kpw a moze jakieś fotki i czy to była skała z aquariusa ????????


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koziolini: masz tutaj linka http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=2840&d=15 i tam Leszek B. dał zdjęcia skał i była krótka dyskusja na ten temat

w aquamedicu można kupić hurtem tanio skałę (wychodzi po 30PLN/kg jak zbierze się kilka osób, ja będę 30kg kupował za około 2-3tygodnie nie wiem ile potrzebujesz ale jak 20kg to możemy kupić razem i wyjdzie niewiele drożej niż ekologiczna


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

wydajnosc takiej skaly jest prawie taka sama jak wydajnosc obrosnietego przez glony grzebienia, pompek cyrkulacyjnych czy rur doprowadzajacych wode a wiec zadna...

skala tylko ladnie wyglada i nic wiecej.

inna sprawa to taka ze jest to wapien drazony a wiec zaden neutralny wapien. to wlasciwie skala osadowa przesiaknieta mineralami splukiwanymi przez deszczowke. pozornie nadaje sie z czasem jednak zaczyna do wody oddawac organike a to juz nic nie powstrzyma przed zalamaniem systemu.

prawdziwa zywa skala to wlasciwie nie bakterie, bo ter mnoza sie wszedzie. wartosc zywej skaly zalezy od jej mieszkancow, przedewszystkim od wieloszczetow ja zamieszkujacych i tloczacych wode w mikrokanalikach. im ich jest wiecej tym wydajnosc skaly wieksza.

algi wapienne wlasciwie mozna powiedzic szkodliwie dzialaja na wydajnosc skaly. zatykaja bowiem pory a wiec drogi cyrkulacji wody przez wnetrze skaly.

Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koziolini jak potrzebjesz 1,5kg to się nie zastanawiaj tylko bierz najładniejsżą ŻYWĄ skałę - to niewielka różnica jak na 1,5kg.

Przy 20-30kg to już wychodzi różnica cenowa i można się pokusić o oszczędności, ale widze że ostatnio cena żywej leci na łeb na szyję i spokojnie za 30zł/kg można kupić jak się dobrze trafi.

A co do twoich 1,5kg to bym zainwestował w najładniejszą i droższą żywą skałkę np. z Fiji.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koziolini czy Twoi przodkowie nie pochądzą ze Szkocji? Skała nie jest po to, aby ładnie wygłądała, ona powinna spełniać inną funkcje. Mimo szacynku do przyrody pewnych rzeczy nie da się zastąpić substytutami takimi jak skała ekologiczna zamiast żywa skała. Wrzucając do akwarium kamień polny z czasem też obrośnie glonami i będzie wyglądał jak żywa skała, ale on zawsze będzie kamieniem. Nie skąp na skałe, bo z czasem to się zemści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze nie mozna oszczedzać na sklae i sobie kupie ta skałe z fidzi (skoro taka dobra)chciałem sie tylko dowiedziec co i jak


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zycia w skałce to kupiłem skałke ze zbiornika od Grześka wo mam na niej bardzo,bardzo duzo przezroczystych wijących sie robaczków i co ostatnio zauwazylem jak karmie artemią to wychodzi masa rózowych wieloszczetów mam ich chyba z 10szT!!! Ogólnie mam bardzo duzo życia na skalce ale planuje jeszcze zakupic 2-3kg takiej prosto z frachtu :)

Pozdrawiam

Tomek


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AlMastar: daj mi znac kiedy bedziesz kupowac. Za 2-3 tygodnie, jesli nie wypadnie mi nic, bede kupowal skale do mojego akwarium...wzialbym okolo 20kg.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, szafkę pod akwa odbieram 1 czerwca, potem w weekend mam ślub (swój) i biorę się do roboty (kupuję wszystko do końca, więc myślę że w 2-3 tygodniu czerwca będą skałę kupował


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio AlMaster ????? :) no to wszystkiego dobrego na nowej drodze zycia :)


pozdro wszystkim przyszłym i aktułalnym morszczakom:D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W weekend ślub, a potem do roboty" :-) AlMastar Ty ogierze :-) Wszystkiego najlepszego!


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - to miesiąc miodowy z akwarium spędzasz? :)

A ja myślałem że mi już odbiło kompletnie z rybkami, ale widze nie jestem takim znowu najgorszym przypadkiem hehe

A tak serio to wszystkiego najlepszego i obyś jak najmniej miał awantur z powodu akwarium :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz dogadałem się że najpierw akwa dla mnie a potem futro z norek (czy tam coś innego) dla żony, więc powinno być spoko (no chyba że na futro nie starczy $$$ bo w akwarium trzeba będzie cały czas pakować :D)

jak narazie powoli, powoli ale idzie do przodu


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

No no no to wszystkiego najlepszego ale wiesz co zonie zamiast futra postaw wiekszy baniak:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe na to chyba nie pójdzie, zresztą większego baniaka nie ma gdzie postawić :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.