Skocz do zawartości
Tester

Swiezy piasek w akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje akwarium ma juz prawie 2 miesiace. Do tej pory mialem tylko skale polozona na kratce z PVC. Zdecydowalem sie nasypac w koncu piasku na dno. Piasek byl czysty, rzeklbym sterylny. Lezal do tej pory w RO przez kilka miesiacy. W miedzyczasie kilkukrotnie go zagotowalem i przeplukalem swieza RO. Ulozylem na razie tylko z przodu akwa i nawet mysle zeby tyl zostawic bez piasku. Tam i tak nie ma co ogladac :waving. Nasypalem warstwe 1-2 cm. Pytanie moje jest nastepujace. Uwzgledniajac fakt ze piasek jest "sterylny" to kiedy moge/powinienem wprowadzic cos co kopie np rozgwiazde piaskowa? Z jednej strony w piasku na razie nie ma co jesc z drugiej strony nie chce zeby pojawiajacy sie czasem detrytus zaczal tam gnic.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek wyjąłbym tą kratkę :waving bo tylko problem może być, a jak położysz skałę na dno to się nic nie stanie, Ja bym odczekał z miesiąc, w między czasie wpuścić możesz np nassariusy.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to piasek masz martwy.... czyli rozgwiazda będzie głodować... plus bardzo mało go masz.... moim zdaniem zdecydowanie nie wsadzaj rozgwiazdy teraz, nawet po kilku miesiącach np. 6 może być za mało jedzenia.

Pozdr.

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarny Thaitian Moon - chyba syntetyczny - znaczy nienaturalny. W kazdym razie dostalem go od Grzesia Dyzmy. Czy jednak te 6 miesiecy nie spowoduja ze piasek bedzie mial mnostwo syfu ktory bedzie gnil?

Co do kratki toagraniczylem ja tylko pod skaly zeby skala nie lezala bezposrednio na szkle. Mam w planie ulozyc ze skal cos na ksztalt wiez wiec boje sie punktowego nacisku kilku kilogramow skaly.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester nie wsadzaj zadnej rozgwiazdy kopiacej,bo umrze z glodu,ze skaly zawsze jakies robaki wyjda i zasiedla piasek, i beda sie zywic co do piachu wpadnie,jak nie podjedz do mnie po szufle zywego piasku (caly sie rusza od zwierzatek) pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie ja wcale nie mialem zamiaru kupowiac rozgwiazdy ani nic takiego. Pytam niejako teoretycznie. Wiem ze w piasku nic nie ma - przynajmniej na razie. Zastanawial mnie tylko okres po ktorym trzeba bedzie o czyms pomyslec.

Lolek, czy Ty masz czarny piasek?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester czarnego piasku niestety nie mam,mam caribsea pink,jak nie chcesz mieszac,mozesz podrzucic mi kawalek swojej skalki moze byc martwa ,dam na dno ,za miesiac bedzie do odebrania z inwentarzem -kryl,male wezowidla,robaczki kopiace,bez aiptasi czy majano oczywiscie,wiekszy zbiornik chodzi juz 5 lat tak ze wytworzyl sie calkiem dobry ecosystem- wysoka stabilnosc


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lolek. Mysle jednak ze poczekam. Zwierzat na skale Ci u nas dostatek. A za dwa miesiace to i u mnie piasek sie co nieco ozywi. Natomiast za jakis czas na pewno jednak skorzystam. Tzn moglibysmy wymienic podobnymi kawalkami skaly zeby wprowadzic troche swiezych "genow"

PS

Bywasz gdzies w zachodnim albo centralnym Londynie? Mysle o jakims piwku :waving


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester,nie bywam w zachodnim Londynie,ale moge podjechac,na razie jade do Polski,jak wroce odezwe sie,co do wymiany skalek jestem jak najbardziej za


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.