Skocz do zawartości
adamus_23_as

problem z Bąbelkami

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam zalane akwa od 1,5 miesiąca i nadal mam problem z bąbelkami powietrza wyrzucanymi przez look linea.

niewiem co może byc przyczyną???

konstrukcja suma bardzo podabna (prawie identyczna do sumpa z działu dla nowicjuszy(Roman Rożek) trochę mniejszy i własne wielkości komory... sposób przelewania wody taki sam. na 95% eliminuje wszystkie bąbelki które wydostają się ze spływu i odpieniacza.

poziom wody w ostatniej komorze wysoki (sprawdzałem już wysoki, średni, mały) i niec nie pomagało.

pompa nj 3000 średnica róry 25 .

wszystko szczelnie poklejone tylko luk line zamontowany na ścisk. na wylocie kolanko 90 st. łukowe do którego zamozowany jest luk line. i co jakis czas milon pęcheżyków z wylotu.

CO MOŻE BYC PRZYCZYNĄ??

zasanawiałem się???może na łuki z look linea skierowanego ku dole do akwa, tworzy się jakas poduszka powietrz (ale jak ona się tam robi?)Przeczierz nieszczelny look line wyrzucał by wode a nie zasysał powietrze? ja już nie mam pomysłu może wy mieliście coś takiego??

Jesli jest chętny na odwiedziny i rzut fachowym okiem to zapraszam. sprawa napewno oprze się o bufet.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie w sumpie problem.

Czasami woda wlatuje do tenku I rura za

wysoko I bable robi.

Sk

Moze skimer za blisko glownej pompy.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamus_23_as jak rozkminisz o co chodziło daj znać. Mam ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnialo mnie sie.

Pierwsza czesc look linea ma gwint.I nam

sie wydaje ze jest szczelny.Odkrec I daj ta

Bialom tasme teflonowom(dwie warstwy)

Moze to pomoze.cala konstrukcja PCV

(Rory I kolanko )musi byc zklejone .mala

przerwa gdzie sa laczone PCV powoduje

ten Sam efekt jak w skimeze(rorka z powietrzem)

sk

ps jak to nie pomoze czeba oblozyc glowna pompe

skalami to czsami pomaga z bablami.

Albo zaloz gabke przed pompa .

Jedynie trzeba ja czyscic raz na tydzien

I wielle dziadostwa sie tam zbiera


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec kolejne próby pozbycia się bąbelków nieudane.

uszczelniłem gwint teflonem nawet miejsce łączeń luklinea gdzie pokazywała sie kropla zaizolowałem izolacją. złagodziłem zejście pod wode i nic.

ale zaobsewowałem>>>>

na zasysaniu wody w pompie mam założoną fabryczną przedłużkę taką chybo pod wąż, jak ją zatkam palcem i puszczę to do akwa dostaje się milion pęcherzy. to normalne czy włośnie to może byc jakis powód że pompa w momęcie lekkiego zachwiania się wirnika wyżuca powietrze, tylko z kąd ono się tam bierze.:cursin


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz włożoną tą rurkę w środek? czy jakoż go przedłużyłeś?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może pompa zabiera powietrze za niski poziom w sumpie zobacz czy nie robi ci się wirek na dolocie pompy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,,, pompa jest pod wodą dobre 15 cm. obserwowałem ją i nic.

w ostatniej komorze woda jest idealnie bez bąbelkow nie widac żeby pompa wciągała choc jeden bąbel a na wylocie co jakis czas plaga bąbelków,

Napewno winna,, albo pompa albo look line, ale nie wiem jak to sprawdzic:cursin


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o co si chodzi. ale to również nie to, wylewke miałem i 10 i 3 i 7 cm i nadal te pie... bąbelki. jutro wywalam luk linea i spróbuje zrobic cos na sztywno. mam tem wklejonu gwint 25 na stałe od look... ale chyba od nj przedłużka ma taki sam więc jutro będe kombinowal.

a może nie w tymk kierunku?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysl moze strzal kula w plot, ale moze woda przelewajac sie przez ostatnia przegrode tworzy bable powietrza ktore od czasu do czasu sa zasysane przez pompe i wtedy mielone na mnostwo malych babelkow i takie cos wpada do akwarium. Jesli te babelki sa takie male to pewnie pompa je mieli, jakby byla jakas nieszczelnosc za pompa to pewnie babelki byly by grubsze...

U mnie jak sie woda przelewa przez przegrode to potrafi robic takie bable - na szczescie wlot pompy jest na tyle daleko ze wznosza sie do powierzchni zanim pompa je wessie. Dodatkowo wiecej mi sie takich babli tworzy jak sie wezyk od dolewki oprze o komore po ktorej normalnie lagodnie splywa woda..

Moze to pomoze..


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268596 adamus_23_as :

a wiec kolejne próby pozbycia się bąbelków nieudane.

uszczelniłem gwint teflonem nawet miejsce łączeń luklinea gdzie pokazywała sie kropla zaizolowałem izolacją. złagodziłem zejście pod wode i nic.

ale zaobsewowałem>>>>

na zasysaniu wody w pompie mam założoną fabryczną przedłużkę taką chybo pod wąż, jak ją zatkam palcem i puszczę to do akwa dostaje się milion pęcherzy. to normalne czy włośnie to może byc jakis powód że pompa w momęcie lekkiego zachwiania się wirnika wyżuca powietrze, tylko z kąd ono się tam bierze.:cursin

Daj zdjecia calego sumpa


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to normalne czy włośnie to może byc jakis powód że pompa w momęcie lekkiego zachwiania się wirnika wyżuca powietrze, tylko z kąd ono się tam bierze.

Kawitacja? Zobacz, czy pompa nie produkuje bardzo drobnych bąbli powietrza, mogą zbierać się "na górce" w instalacji i po nagromadzeniu wpadać od czasu do czasu większą ilością do baniaka.

Uszczelnienie połączeń za pompą nic nie da, na wylocie jest nadciśnienie wody i co najwyżej miałbyś wyciek (jak w jednym miejscu z kroplą), więc teflon nie pomoże.

PS.

Adam, zajrzyj czasem do słownika, bo trochę kłuje w oczy :waving


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he... mam na to pamiery.:googleye

ale to co piszesz ma sens. zaraz sprawdzam.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuCHy trafiłeś w 10.. to jest powód przez który wkór... się już miesiąc.

Wsadziłem pompe do zbiornika i przykleiłem ją do szyby włączyłem i to właśnie ona jest przyczyną. pracuje już 15 min i cały czas pluje pęcheżykami powietrza. z częstotliwościa raz na 3/4 sekundy.

Teraz wielka prożba do wszystkich.

Jak to zlikwidowac.

wina wirnika? fabryczna wada pompy? czy te modele tak mają (NJ 3000).


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej pompy nie pomogę, możesz zerknąć na wirnik i delikatnie opiłować ewentualne nierówności odlewu - na nich tworzy się sporo pęcherzy. Możesz też dać jakąś włókninę, oczywiście za a nie przed pompą. Ale wtedy czeka Cię niestety regularne płukanie-coś za coś...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc skąd to powietrze? Z czystej wody "wytrzepane? :googleye


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd bierze się powietrze podczas gotowania wody?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale dlaczego nie ma takiego efektu na na pompach cyrkulacyjnych?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz pompę cyrkulacyjną i włącz - przy starcie powinieneś zobaczyć bąble powietrza. Kawitacja. Podejrzewam, że niestarannie wykonany lub źle zaprojektowany wirnik sprzyja temu zjawisku - być może tak jest w pompie Adama.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem co o tym wszystkim myslec.

byłem dzisiaj u tomka w er.... twierdzi zeto nie mozliwe. poweiedzial ze nieszczelna hydraulika na wylocie za pompa i tworzy się efekt jak w starszych odpieniaczach gdzie cisnienie wody zasysa powietrze.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#268949 kapuhy :

A skąd bierze się powietrze podczas gotowania wody?

Jakie powietrze? Para wodna chyba:waving

\

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.