Skocz do zawartości
TMK

blastomussa?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skusiłam się na pierwszego LPS. Czy to blastomussa? wiem, że nie wymaga mocnego światła i duzego ruchu wody.

Karmić ? nie karmić? Czym? Jak to rośnie, na co uważać i w ogóle wszelkie porady i doświadczenia mile widziane:)

30-blastomussa.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mi na Scolymia- ladna:goofy


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub cynarina. Blastomusa na pewno nie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, kupiłam jako blastomussa. Ale wszystkie tego typu korale to dla mnie nie do rozróżnienia :googleye I chyba dla większości akwarystów. szukałam cos o wymaganiach i o karmieniu znalazłam że: nie podejmuje nigdy jedzenia, karmić drobnym plamktonem, karmić wiekszymi kawałkami- krewetki itp.

Więc teraz nie tylko nie wiem co mam ale jeszcze nie wiem co z tym zrobić:strutin


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tmk w kazdym badz razie australian lps:strutin jeszcze nie dawno praktycznie niedostepne,koralowiec dosc trudny,nie za silne swiatlo,nie za silny przeplyw wody,dokarmiac mozesz przez strzykawke mysis,cyclopeeze,artemia z tym rozpuszczonym soczkiem,zycze powodzenia


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz karmić to daj jej trochę czasu, jak zacznie wystawiać polipy po zgaszeniu światła to możesz zacząc karmić strzykawką, czym będziesz karmiła to wielkiego znaczenia nie ma. Po jakimś czasie może Ci się zaczęć otwierać również w dzień, wtedy też jej możesz coś podrzucić. żeby pobudzić do pobierania pokarmu w dzień to podawaj rybom drobne mrożonki, moinę, czerwony plankton, powoli, malutkimi porcjami, rozciągnij karmienie na pół godziny, jak poczuje papu w wodzie to powinna się otwierać, ale to za jakiś czas:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a zadam głupie pytanie jak wygladają jej polipy? Bo jak patrzę to wyglada jakby w środku był jeden otwór gębowy... wiem jak bedzie wypuszczć to zobaczę, ale ciekawość mnie zżera a żadnej fotki nie znalazłam :googleye


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.golden-ina.com/catAustralia.asp?action=view&cat=Scollymia tu może coś zmajdziesz

Na dole stronki jest jeszcze wybór innych lps


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście genialni.:googleye wielkie dzięki :strutin

Najbardziej podobna to Scolymia. Ale jeszcze się nie otworzyła. Swoją drogą zastanawiam się dlaczego w sklepach nie przykładają wagi do prawidłowych nazw? W końcu chyba kupili to jako Scolymię? (bo jakieś Citesy i inne)

Czy trzeba na coś uważać? bardzo parzy? szybko rośnie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.