Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#288282 Warszawiak :

Dobra DarekB30 wpadaj do mnie... udostępnię Ci swój odpieniacz.

w piątek planuję odwiedziny w "zaprzyjaźnionym sklepie" w wawie

daj kontakt na priv spróbujemy się spotkać, na początek chciałbym zobaczyć "o co biega z tym cudem"

tel do mnie 505-157-879

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też odpieniacz różnie pieni w zależności od poziomu wody ? Nie mam jeszcze dolewki i zauważyłem , że wraz z zmniejszającą się ilością wody tzn słupa wody w komorze, maleje ilość piany .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz bylo kilka razy chyba, ze odpieniacz (nie tylko zreszta w RM) jest dosc mocno wrazliwy na poziom wody.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u mnie dobry poziom to wywala niezły syf (rura reakcyjna jest przedłużona)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, im poziom wody niższy tym piana bardziej syfiasta.

Gdyby nie filtr z pelletkami w pierwszej komorze to poziom wody miał bym na połowie wysokości, piana była by sztywna i odpieniek wywalał by dużo syfu


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam poziom wody mniej więcej 5 cm od zlewki (tej plastykowej dziurawej pokrywce na pierwszym panelu)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolewka już w drodze a to pierwszy krok aby "naprawić" pienidło , jest wrażliwy na poziom wody . Od Wczoraj niezły syf mi wywalił :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

odpieniek widziałem w sklepie, ale nie chcieli pożyczyć, :)

rozmawiałem z Warszawiakiem spotkamy się pewnie w tygodniu i będziemy bili pianę

jak coś ciekawego wymyślimy dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze w koncu ktos wyczai dobry odpieniacz ktory zmiesci sie do RM

a powyzszy wątek bedziemy mogli odesłać do lamusa

czytając go mam wrażenie, że opisujemy możliwości, specyfikacje zabawki... niczym dziecko, które oczyma wyobraźni trzymajac w reku plastikowa replikę rewolwera bez spustu zmiata bezbłędnie, każdy obrany cel :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Dołożę swoje trzy grosze i odświeżę temat. Dzisiaj przyjrzałem się odpieńkowi w moim RM i doszedłem do wniosku że wszelkie jego przeróbki pt przedłużanie rury pomagają w bardzo niewielkim stopniu a wydajność tej maszyny jest katastrofalna. Zauważcie że wylot wody z odpieniacza jest na poziomie dna z kupka na syfy a w większości odpieniaczy nie tylko z nazwy już zwężka jest ponad lustrem wody gdzie może zbierać się dużo piany a komin jest tyko do wyrzucenia suchego syfu. W RM komin który ma średnicę ok 2cm jest zarazem stożkiem bo prawdziwy stożek jest pod wodą więc przedłużenie go o 2cm poprawia wydajność lecz nadaj jest to na poziomie niewystarczającym. Jedyne rozwiązanie to, albo komin min średnicy 5cm co pewnie poprawi znacząco działanie albo obniżenie wylotu z odpieniacza o jakieś 2cm co wiąże się z przerobieniem całego reefmaxa bo niestety fizyka jest jedna i zespół naczyń połączonych zawsze będzie miał ten sam poziom przy niskim ciśnieniu co ma miejsce za odpieńkiem. Wylot wody z patyków jest na tym samym poziomie co wylot z odpieniacza.

Podczas pisania wpadł mi pomysł że jeśli obniżymy wylot z odpieniacza i dźwigniemy go o tyle samo co obniżony wylot to zwężka ( stożek) będzie ponad lustrem. To powinno działać.

Chyba to spróbuję zrobić

Jak go spieprze to wymienie na Blau :kapelusz


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, dla mnie regularna wymiana fizeliny więcej warta od najlepszego do tej pory DIY odpieniacza jaki zaprezentował Mrozikulus - zobacz sobie jaki patent on wcielił w ReefMaxa (w dziale targowisko znajdziesz obecnie). Regularna wymiana fizeliny z I komory, z patyków w III plus ulepszony odpieniacz to bedzie calkiem wydajne połączenie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje wstawić miniflotora w 3 komorę a orginalny odpieniacz potraktować jako pompe obiegową :) działa wyśmienicie, a kubek od odpienka wystaje tylko z 3cm, mozna łatwo go zakryć sklejając sobie "kapelusz" z czarnego pcv. Tanie i działa !!


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym rozwiązaniu ale wtedy fizeliny nie masz.. i syf przedostanie Ci się do zbiornika...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie wywaliłem kulki z pierwszego koszyka i wsadziłem pod patyki w trzeciej komorze a do tego koszyka chemipure elite i flizelina po 10 godzinach filtrowania poziom latającego piasku w akwa zmniejszył się bardzo lecz parametry te same.

NH3 cały czas na 20!


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302801 remel :

Ja obecnie wywaliłem kulki z pierwszego koszyka i wsadziłem pod patyki w trzeciej komorze a do tego koszyka chemipure elite i flizelina po 10 godzinach filtrowania poziom latającego piasku w akwa zmniejszył się bardzo lecz parametry te same.

NH3 cały czas na 20!

te kulki to w ogóle można sobie darować

a o jakim latajacym piasku mowisz?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302788 Warszawiak :

myślałem o tym rozwiązaniu ale wtedy fizeliny nie masz.. i syf przedostanie Ci się do zbiornika...

Jaki syf??? czyściutko jest a fizelinę możesz zawsze wpakować sobie w pierwszą komorę.


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki syf???

podnieś na minutkę zasobnik z fizeliną i zobacz co się stanie dopiero potem zadawaj takie pytania

po za tym fizelina ma za zadanie wyłapać bąbelki powietrza z odpieniacza i jest siedliskiem bio kultur bakterii filtracyjnych...

Moim zdaniem fizelina w pierwszej komorze jest bez sensu...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patyków nigdy nie miałem w ostatniej komorze wiec nie wiem co tam się dzieje. w pierwszej zawsze był wegiel + absorbenty a w ostatniej trochę biobali, nigdy nie leciał mi syf i problemu z bombelkami tez nie miałem


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ostatniej i biokulki i patyki a w pierwszej biokulki w drugim i trzecim koszyku a w pierwszym absorbent i dodatkowo flizelinę.

A jeśli chodzi o syf to wygląda to jak latający piasek ( drobniutki) albo są to bardzo drobne pęcherzyki bo jak patrzę pod światło to wydaje się że jest tego więcej.

A do tego pełno malutkich robaczków jakby mikro krewetki niecały milimetr średnicy i siedzą na szybie i piasku.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal wczesniej o rozbieraniu odpieniacza RM na czesci pierwsze do czyszczenia. Probowalem dzisiaj to zrobic ale poza mozliwoscia zdjecia "kubka", rurki reakcyjnej i wyjeciu pompy to reszta jest poklejona... nawet nie ma jak sprawdzic drugiej koncowki wezyka napowietrzjacego. Poza tym jest tam taka rurka o ksztalcie U zakonczona koszykiem. Lata u mnie luzem. Zakladam, ze to nie jest ok. Sorka za banalne pytania ale juz tego nie rozumiem :). Help please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#302861 Warszawiak :

Jaki syf???

podnieś na minutkę zasobnik z fizeliną i zobacz co się stanie dopiero potem zadawaj takie pytania

po za tym fizelina ma za zadanie wyłapać bąbelki powietrza z odpieniacza i jest siedliskiem bio kultur bakterii filtracyjnych...

Moim zdaniem fizelina w pierwszej komorze jest bez sensu...

wycinam prostokąt fizeliny montuje pod rynienkę pierwszej komory... po kilku dniach brudny material zastepuje świezym.

to niewiele kosztuje... a jakie wydajne


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach.. a ja zapominam o fizelinie na 2 miesiące... wydajne w sam raz... a jak mało pracy przy tym..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#303798 Warszawiak :

Po kilku dniach.. a ja zapominam o fizelinie na 2 miesiące... wydajne w sam raz... a jak mało pracy przy tym..

każdy ma swoje obserwacje. ja wole wyrzucac to co siedzi w wacie. po to wyłapuje syf(dosłownie) zeby go eliminowac, wyreczajac w duzej mierze nieudolny odpieniacz, na ktory nie moge liczyc. wygody nie ma, ale jest fun.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.