Skocz do zawartości
Ziemniok

Odpieniacz !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Co ci da obniżenie wody w komorze jak i tak w odpieniaczu będzie tyle samo bo wylot z odpieniacza zawsze jest na tym samym poziomie. Możesz nawet obniżyć na 10 cm a i tak w odpieniaczu jak włożysz palec w rurkę to zobaczysz poziom na tym samym miejscu. Jeśli uważasz ze ten odpieniacz jest ok i sam RM też to po co zastanawiasz się nad Blau,po co dolewka, po co wywalony koszyk ???:waving Leć na standardzie i nie pisz bzdur.

Jeśli Cie nie interesuje ten temat to w nim nie uczestnicz proste!


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standardzie to miękasy można chować , jeśli ktoś chce coś więcej to trzeba pomyśleć nad wydajniejszym odpieniaczem . Ja mam obecnie tunze 9002 i spisuje się świetnie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marqo poprosiłbym fotki wrzuconego odpieńka (jeśli to możliwe oczywiście) bartosz.grabarczyk@gmail.com Z góry thx!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317488 remel :

Co ci da obniżenie wody w komorze jak i tak w odpieniaczu będzie tyle samo bo wylot z odpieniacza zawsze jest na tym samym poziomie. Możesz nawet obniżyć na 10 cm a i tak w odpieniaczu jak włożysz palec w rurkę to zobaczysz poziom na tym samym miejscu. Jeśli uważasz ze ten odpieniacz jest ok i sam RM też to po co zastanawiasz się nad Blau,po co dolewka, po co wywalony koszyk ???:waving Leć na standardzie i nie pisz bzdur.

Jeśli Cie nie interesuje ten temat to w nim nie uczestnicz proste!

Piszę tylko o odpieniaczu... a Ty czepiasz się jakiegoś koszyka i dolewki... zastanów się...

Owszem zastanawiałem się nad innymi odpieniaczami do puki nie "oświecili" mnie ludzie którzy mają doświadczenie z akwarystyką morską ponad 10 lat... a nie tacy co założą RM i myślą że powinien wywalać kilo syfu z odpieniacza a jak nie robi to znaczy że jest beee... i trzeba wsadzać coś innego... a to wcale nie tak... ten odipeniacz jest jaki jest... mogło by być coś innego.. ale założenie producenta było PROSTE akwarium rafowe.. a nie jakieś twarde itd.. a na razie to ja widzę że ludzie przy miękkich i słabej obsadzie wkładają lepsze odpieniacze... nie tyczy się to tych którzy maja twardziele i sporą obsadę...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci wytknąłem że mówisz o reffmaxie że jest ok a nie jest i wszyscy o tym wiemy. Dla mnie i wielu innych przypuszczam też akwarium rafowe to także spsy może nie od razu ale po jakimś czasie kazdy ma ochotę na coś kolejnego w rozwoju.

Myślę że jeśli Aquael napisał by że można tylko miękkie i 4 rybki w instrukcji i w folderach reklamowych to sprzedałby 30% tego co sprzedał a działu reefmax klub by nie było bo 80 % z nas miałoby 100l plus sump lub panel z normalnym odpieńkiem.

Ja do mojego włożyłem spsy i zobaczymy, teraz jeszcze dodatkowa świetlówka dojdzie tylko nie wiem czy led czy t5.

Cała ta zabawa z reefmaxem ma jedną zaletę, jakbym kupił profi zestaw od razu to na pewno nie miałbym tej wiedzy na temat sprzętu i zasady działania co teraz i z tego się cieszę, a tekie tematy o odpieńku, lampach itp wiele uczą i niech wszyscy kombinują i będzie coraz łatwiej.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawaiek

Zastanawiam się jak Ty to robisz, że każdy Twój post przysparza Ci tłumy "przyjaciół".

Powołujesz się na "ludzi, którzy mają doświadczenie z akwarystyką ponad 10 lat". To Ci powiem, że ponad 10 lat temu nie było RM i tego "odpieniacza" i jest to trochę podobne do zachowania regularnie bitego pierwszoklasisty, który powołuje się na swojego starszego o dwa lata braciszka z trzeciej klasy (który notabene nie istnieje).

Co do RM w Akroporze to skąd pewnośc, że ludzie nie robią tam regularnej podmianki z innych działjących zbiorników, żeby to ładnie wyglądało i się dobrze sprzedawało ?

Jeśli chodzi o mnie, to nie mam żadnych twardzieli i mam małą obsadę a odpieniacz i tak sobie nie radzi.

Prawo Archimedesa też znam i myślę, że inni użytkownicy forum tez je znają.

Dalsze Twoje wywody o tym, że na problem z odpieniaczem wystarczą regularne podmiany wody sa całkowicie bez sensu. Czyżby powiedzieli Ci tak Twoi doświadczeni koledzy ? Równie dobrze można by w ogóle wywalić ten odpieniacz i "regulanie podmieniać wodę" (najlepiej z innych działających zbiorników z porządnym systemem) :waving

Problem z odpieniaczem w RM istnieje. Jest on taki, że odpieniacz ten jest mało wydajny i źle zaprojektowany a ludzie starają się małym kosztem to poprawić. To wszystko. Nikt tutj nie płacze, że ma jakąś niesamowitą obsadę i mu "odpieniacz nie działa"

Może nie mam 10 lat doświadczenia ale wiem, że w akwarystyce morskiej porządny DOBRY odpieniacz jest chyba najważniejszy w całym systemie.

Czy wszyscy w Warszawie mają taki styl bycia jak Twój ?

remel

Ja właśnie dzisiaj dorzuciłem czwartą świetlówkę i powiem Ci, że warto ! Osobiście, gdybym kupował dzisiaj RM to pierwsze co bym zrobił to wywalił tylni panel, wkleił komin i dorzucił jedną świetlówkę. Dużo ładniejsza głębia i można by się pokusić o porządniejszy system filtracyjny z porządnym odpieniaczem.

Do moda:

MOŻNA BY pisze się oddzielnie ! Formy bezosobowe z końcówkami by, bym... piesze się oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończcie już na dobre tą dyskusję bo widzę, że wytykacie sobie głupoty i dobrze się przy tym bawicie.

Ja osobiście poznałem goscia, który przesiadł juz sie z RM na wiekszy baniak, miał w RM SPSy (niezbyt dużo), sporą obsadę i jechał na oryginalnym odpieńku i nie narzekał ... więc da się :waving

Ja osobiście nie uważam tego odpieniacza za dobry produkt (wręcz przeciwnie) i na dniach będę go wymieniał na DIY.

Więc proponuję dzielić się w tym temacie wrażeniami z obsługi oryginalnego odpieńka, tuningiem go, działaniem odpieniaczy DIY, Blau Nano, Tunze Nano lub innych a nie dyskusje typu :

A: Windows lepszy

B: nie Linux

A: Windows

B: Linux

A: Windows

B: Linux

Proszę Was :waving

co do mojego DIY to na razie powiem, że poskłada mi go kolega Paweł (zielony-mintaj) ze spienionego PCV, pompka chiniol za 39zł 1000l/h plus wirnik igiełkowy z bioballa, obieg na oryginalnej pompce. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale sądzę że problemy z pienieniem się skończą. Cały koszt odpieńka to ok 80zł + czteropak dla Pawła, bo sam zdolności manualnych nie mam :)


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kefu Mac jest najlepszy :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć problemy kup sobie Reefmaxa


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318035 kmirko :

Chcesz mieć problemy kup sobie Reefmaxa

Ja mam ReefMax-a i nie mam problemu.

Poznałem człowieka który ma zbiornik ponad 120l filtr kubełkowy i jedzie bez odpieniacza.

A wszystko piętnie rośnie i wygląda. Grunt to systematyczne podmiany wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak i remel, jeśli nie przestaniecie machać szabelkiami to zamknę ten temat, a Wy dostaniecie po ostrzeżeniu:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318039 sPRYTny :

Ja mam ReefMax-a i nie mam problemu.

Poznałem człowieka który ma zbiornik ponad 120l filtr kubełkowy i jedzie bez odpieniacza.

A wszystko piętnie rośnie i wygląda. Grunt to systematyczne podmiany wody.

A podmienia "czystą" czy z działającego zbiornika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318043 TomekSz :

A podmienia "czystą" czy z działającego zbiornika ?

Podmiana nowej wody RO+DI z rozrobioną solą mieszaną przez 24h.

Poświećcie się i przez miesiąc co tydzień róbcie podmianę 5l świeżej solanki na dobrej soli,

a zobaczycie jaki będzie pozytywny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też tak macie, że zaglądacie do odpieniacza a on (mimo, że pompa pracuje) w ogóle nie pieni ?

Ja tak mam często (średnio raz na tydzień), pomaga dopiero wyciągnięcie pudełka, pompy, wirnika, czyszczenie, płukanie, składanie i z powrotem do komory.

Dzisiaj rano przechodziłem taką operację i teraz pięknie pieni i wywala ładną piankę, ale nie wiem kiedy znów mu coś odbije.

I za czorta nie mogę dojść racjonalnej przyczyny takiego zachowania urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318023 sPRYTny :

Kefu Mac jest najlepszy :waving

Nie bo Windows :waving:):)

#318050 TomekSz :

Czy Wy też tak macie, że zaglądacie do odpieniacza a on (mimo, że pompa pracuje) wogóle nie pieni ?

Ja tak mam często (średnio raz na tydzień), pomaga dopiero wyciągnięcie pudełka, pompy, wirnika, czyszczenie, płukanie, składanie i spowrotem do komory.

Dzisiaj rano przechodziłem taką operację i teraz pięknie pieni i wywala ładną piankę, ale nie wiem kiedy znów mu coś odbije.

I za czorta nie mogę dojść racjonalnej przyczyny takiego zachowania urządzenia.

Ja zauważyłem, że im mniej ruszam odpieniacz tym lepiej pieni, na razie go wogóle nie czyszcze i jest w miare ok wywala sporo syfu i suchą pianę. Żeby nie być gołosłownym na szybko komórką filmik nakręciłem :)

(w tle mój synek gra na Xboxie w Carsy :) )

Podmiany robie co tydzień regularnie w piątek, 10l ... niektórzy powiedzą, że za dużo i za często .. a dla mnie jest OK i jak na razie nie było większych problemów (no może poza jednym ostatnio :) skok NO3 ale to z innego powodu )


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Was rozumie koledzy i to każdego z osobna bo przechodziłem chyba wszystkie stany zwiazane z odpieniaczem. Z perspektywy czasu juz sie nie zamartwiam. Jest jak jest, dla mnie oryginalny odpieniacz lub jego brak niewiele zmienia. Mały zbiornik jakim jest RM uczy mnie cierpliwosci, systematycznego czyszczenia, wymiany fizeliny... pomaga wspolczesna chemia, ktora wiekszosc z nas ma w baniaku.

TomekSz@

Z moich obserwacji na to czy odpieniacz pieni czy nie mają wpływ:

-poziom wody w komorze 1 (im bardziej odparuje tym mniej pieni)

-rurka zasysająca wode do odpienka (im blizej dna tym mniejsza przestrzen zasysania - odpieniacz mniej pieni. Im wyzej tym swobodniejszy przeplyw, ale i gorsze odkurzanie z dna komory 2)

-wkładanie rąk do baniaka wpływa na prace odpieniacza

- jesli za duzo dalbym fizeliny do komory 1, a przeplyw wody bedzie tamowany, wydajmosc odpieniacza rowniez spadnie

A co do obsady. Spróbuj wsadzić może kawałek bardziej wymagającego życia do swojego baniaka. A nóż może nie jest tak źle z parametrami... lepsze gorsze a stabilne niż odwrotnie.

@Kefu - już nie moge doczekać się Twojej relacji z nowego odpienka DIY. Trzymam kciuki!

Pozdrawiam cały klan RM :waving


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318050 TomekSz :

Czy Wy też tak macie, że zaglądacie do odpieniacza a on (mimo, że pompa pracuje) wogóle nie pieni ?

Praca odpieniacza zależy od napięcia powierzchniowego wody, które zmienia się po karmieniu, "moczeniu" łap w zbiorniku itp.. Ponieważ nie kontempluję namiętnie pracy odpieniacza, więc nie powiem kiedy siada bardziej, a kiedy mniej, w każdym razie przerwy się zdarzają. Czasem dochodzą jeszcze przypadki losowe, ostatnio np. pracę pompy w moim odpieńku próbował zgłębić ślimak - w odpienianiu nie pomogło :waving

Tym niemniej porządne czyszczenie odpieniacza powiedzmy raz na 2-3 miesiące poprawia jakość piany.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318054 Kefu :

Podmiany robie co tydzień regularnie w piątek, 10l ... niektórzy powiedzą, że za dużo i za często .. a dla mnie jest OK i jak na razie nie było większych problemów (no może poza jednym ostatnio :waving skok NO3 ale to z innego powodu )

Teraz mam podobną pianę. Ale to właśnie NIEPZREWIDYWALNOŚĆ tego ustrojstwa irytuje mnie najbardziej. Nie mogę go rozgryźć.

Przed chwilą miałem na przykład taką sytuację: wyłączyłem pompy przed karmieniem. Włączam i... nie pieni (mimo, że pompa pracuje). Dopiero kilkukrotne włączenie i wyłączenie spowodowało, że zaskoczył.

Najlepsze jest też to, że u każdego są różne objawy i różnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomekSz dobrą alternatywą jest podobno Blau Nano, jest gdzies na targowisku ostatnio dodany za 140zł, za nówkę w sklepie zapłacisz 150zł-160zł


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318004 TomekSz :

Warszawaiek

Zastanawiam się jak Ty to robisz, że każdy Twój post przysparza Ci tłumy "przyjaciół".

Powołujesz się na "ludzi, którzy mają doświadczenie z akwarystyką ponad 10 lat". To Ci powiem, że ponad 10 lat temu nie było RM i tego "odpieniacza" i jest to trochę podobne do zachowania regularnie bitego pierwszoklasisty, który powołuje się na swojego starszego o dwa lata braciszka z trzeciej klasy (który notabene nie istnieje).

Co do RM w Akroporze to skąd pewnośc, że ludzie nie robią tam regularnej podmianki z innych działjących zbiorników, żeby to ładnie wyglądało i się dobrze sprzedawało ?

Jeśli chodzi o mnie, to nie mam żadnych twardzieli i mam małą obsadę a odpieniacz i tak sobie nie radzi.

Prawo Archimedesa też znam i myślę, że inni użytkownicy forum tez je znają.

Dalsze Twoje wywody o tym, że na problem z odpieniaczem wystarczą regularne podmiany wody sa całkowicie bez sensu. Czyżby powiedzieli Ci tak Twoi doświadczeni koledzy ? Równie dobrze można by wogóle wywalić ten odpieniacz i "regulanie podmieniać wodę" (najlepiej z innych działających zbiorników z porządnym systemem) :)

Problem z odpieniaczem w RM istnieje. Jest on taki, że odpieniacz ten jest mało wydajny i źle zaprojektowany a ludzie starają się małym kosztem to poprawić. To wszystko. Nikt tutj nie płacze, że ma jakąś niesamowitą obsadę i mu "odpieniacz nie dizła"

Może nie mam 10 lat doświadczenia ale wiem, że w akwarystyce morskiej porządny DOBRY odpieniacz jest chyba najważniejszy w całym systemie.

Czy wszyscy w Warszawie mają taki styl bycia jak Twój ?

remel

Ja właśnie dzisiaj dorzuciłem czwartą świetlówkę i powiem Ci, że warto ! Osobiście, gdybym kupował dzisiaj RM to pierwsze co bym zrobił to wywalił tylni panel, wkleił komin i dorzucił jedną świetlówkę. Dużo ładniejsza głębia i można by się pokusić o porządniejszy system filtracyjny z porządnym odpieniaczem.

Chciał bym odpowiedzieć tylko grzecznie na kilka stwierdzeń kolegi :)

Nie było 10 lat temu RM to prawda.. tylko gdzie ja napisałem że ludzie mają 10 lat RM?? Mieć doświadczenie to nie znaczy mieć 10 lat RM... :)

Myślę że ludzie którzy pracują w Acroporze nie traktują zwierząt handlowo, tak aby ładnie wyglądały do sprzedaży.. nie ważne jakim kosztem...

Dodam że to oni są współautorami tego zestawu RM, pomagali stworzyć ten system i tworząc go byli świadomi tego że nie da się tam trzymać twardzieli bo gruntownych modach stąd tez stwierdzenie że jest to podstawowy zestaw do akwarystyki morskiej na start.

A coraz bardziej odnoszę wrażenie że ludzie kupując go mają nadzieję ze jednak da rade w nim trzymać "wszystko"

Do działania takiego prostego systemu jakim jest RM uwierz mi na prawdę wystarczą podmiany wody... zresztą masz potwierdzenie tej tezy kilka postów wyżej..

I DOBRY odpieniacz nie jest priorytetem w całym systemie... Jak jest to jest bardzo dobrze.. ale bez Bubel Kinga da się też tworzyć nano-rafy.. :)

Moim zdaniem priorytetem jest dobre oświetlenie i dobra solanka.. odpieniacz można odciążyć większymi podmianami wody...

Ogólnie dobry odpieniacz ułatwia życie :)

remel jakie ledy?? te takie proste czy cree...? a może flux??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ledy to chcę dorzucić 6 cree XPG zimny biały i 10 x XPE royal blue zastanawiałem się nad świetlówką led z Reefshopu ale doszedłem do wniosku że przy zmianie akwarium ta świetlówka będzie na sprzedaż a same ledy dodam do nowego panelu świetlnego DIY i będzie git.

Wszystko chcę zasilić dwoma zasilaczami sterowanymi które też będę mógł wykorzystać i podpiąć w razie czego do profiluxa.

Zastanawiam się tylko nad tym czy jak wywalę jedną świetlówkę i dam tam te 16 led w sumie jakieś 40w to czy taka konfiguracja starczy ale wydaje mi się że nie powinno być problemów 48W t% i 40W led to chyba nawet nadto.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318160 remel :

Jeśli chodzi o ledy to chcę dorzucić 6 cree XPG zimny biały i 10 x XPE royal blue zastanawiałem się nad świetlówką led z Reefshopu ale doszedłem do wniosku że przy zmianie akwarium ta świetlówka będzie na sprzedaż a same ledy dodam do nowego panelu świetlnego DIY i będzie git.

Wszystko chcę zasilić dwoma zasilaczami sterowanymi które też będę mógł wykorzystać i podpiąć w razie czego do profiluxa.

Zastanawiam się tylko nad tym czy jak wywalę jedną świetlówkę i dam tam te 16 led w sumie jakieś 40w to czy taka konfiguracja starczy ale wydaje mi się że nie powinno być problemów 48W t% i 40W led to chyba nawet nadto.

Trochę off top ale powiem Ci jakie są moje odczucia na temat oświetlenia.

Jeśli ledy to tylko ledy. Zaletą jest to, że konsumują mniej prądu, można je płynnie przyciemniać/rozjaśniać, dają bardzo ładne refleksy świetlne w falującej wodzie.

Jeśli chcesz kombinowac ze świetlówkami T5 to po prostu dorzuć czwrtą świetlówkę (ja właśnie tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z efektu). Możesz wtedy pokombinować z różnymi setami świetlówek i uzyskać naprawdę fajne efekty. Poza tym masz możliwość czasowego programowania 3 rodzajów świecenia a nie tylko dwóch jak w standarcie RM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur zapiał, ja powoli tracę siły z tym odpieniaczem.

Wyczyściłem wczoraj pompę ale to nic nie dało - zero bąbelków powietrza (inni się podniecają - mokrą czy suchą pianą).

Wyjmowanie i przestawianie górnej części nic nie dało, uszczelnienie dopływu powietrza też.

Nie wiem co jest grane ??

Albo kupię nowy odpieniacz - oryginał , albo właśnie jakąś alternatywę (w d.. z niezamkniętą pokrywą)


Borsuk nie żyje !!! :(

4669-2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jeśli same ledy to ile wat na ten baniak?

założę temat w DIY żeby nie zaśmiecać tego. Zapraszam chętnych

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34923


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.