Skocz do zawartości
Ewaise

Odpieniacz do 600l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tytułem wstępu: akwarium o wymiarach 160x70x55, duża obsada (więcej: [iurl=index.php?topic=29798.0]index.php?topic=29798.0[/iurl]), korale: SPS+LPS. Mam Delteca APF600 kupionego jak jeszcze w planach był mniejszy zbiornik. I tu pytanie: zostawić, czy wymienić na coś mocniejszego? Dodam że na targowisku pojawił się KZ Revolution M i mocno się nad nim zastanawiam.

Nie planuję DSB, refugium, zeo i innych cudów. Zastanawiam się nad BIO Pellets, ale tu muszę zobaczyć jak wypadną testy u obecnych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad DIY Seby bo robi pod różne zbiorniki, sprawdź ceny i porównaj czy opłaca Ci się kupować oryginał.


zlikwidowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

Ja również w najbliższym czasie zmieniam swój obecny zbiornik na większy o podobnych do Twoich wymiarach (160x60x60)

Tetowałem i KZ i Delteca i mini BK200

Jeśli moge coś doradzić to powiem tak: Mini Bubble King 200 powinien być idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewaise, w innym swoim temacie wspominałaś też o BK200.

ja nie miałam ani KZ ani BK, ale z tego co się naczytałam i nasłuchałam o tym, jak często trzeba czyścić dyszę w KZ, by jakość pracy się nie pogarszała i o tym jak świetnie pracują BK... to ja na pewno poszłabym w stronę BK. ale najlepiej porozmawiać z praktykami :strutin

albo faktycznie rozważyć DIY - mam dwa (jeden od Skiby drugi od Sebastka) i obydwa są super :waving

ps. super, że już ruszasz z większym akwenem :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. DIY Seby nie widziałam, ale zaraz obczaję co i jak :strutin

Nika, jakbym miała kasę na nowego BK200, to nie zastanawiałabym się ani chwili. Gdyby się pojawił taki na targowisku w rozsądnej cenie, pewnie byłby mój (ale nie pojawił się już od kilku miesięcy). Za to pojawił się ten KZ i sama nie wiem... Niby na chwilę obecną odpieniacz mam, ale mam też przeczucie że będzie za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:strutin

tu masz DIY Sebastiana a'la KZ

a tu DIY Darka --> BK

pouśmiechaj się do Kolegów to pomogą :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#270258 nika :

:waving

tu masz DIY Sebastiana a'la KZ

a tu DIY Darka --> BK

pouśmiechaj się do Kolegów to pomogą :)

Oczywiście, że pomogę, nawet bez specjalnego uśmiechania :strutin

Ewaise mieszkam pod Warszawą więc masz niedaleko, jestem do piątku w domu więc zapraszam o dowolnej porze,

mam w domu obydwa typy odpieniaczy i stożek i pracującą kopię Mini Bubble King 200

zobaczysz obydwa na żywo przy pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję swój stary temat. Akwarium ma już prawie 2 miesiące, nadal jadę na APF600. Póki co pieni ładnie, NO3 = 2 ale i obsada jeszcze nie jest cała. Ryb będzie sporo (m.in 4 pokolce i 10 anthiasów). Zanim kupię anthiasy chciałabym pienidło wymienić. Czytam czytam i bynajmniej mądrzejsza od tego nie jestem, nadal mi ciężko decyzję podjąć. Póki co w grę wchodzą:

1. Bubble King mini 200i wew.

2. Reef Octopus PS 3000 wew.

3. Reef Octopus XPSSS2000wew. Cone

4. Bubble King Supermarines 200 wew.

5. DIY wzorowane na którymś z powyższych

Zasadnicze pytanie, czy mini BK 200 mi wystarczy? Ten supermarines jest już sporo droższy (i zajmuje więcej miejsca w sumpie), warto dopłacić? Octopusy kuszą ceną i dobrymi opiniami, ale nie znalazłam jeszcze nikogo kto by miał ten odpieniacz dłużej niż kilka miesięcy. O KZ'tach poczytałam i odpadły. Na używkę BK natomiast chyba się nie doczekam. :strutin

Będę wdzięczna za każdą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deltec apf600 to bardzo dobry odpieniacz,po co wymieniac?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie zdania są podzielone ale ja od 2 lat używam BK160, pracował w 200 litrach, teraz pracuje w 650 litrach i jestem bardzo zadowolony, zatem polecam BK, moze nie najtańszy ale warto,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia, póki co, to ja bym tego Apf-a zostawił, mierz parametry, obserwuj korale i wymień go dopiero kiedy naprawdę nie będzie się wyrabiał, nie ma sensu naprawiać czegoś co nie jest zepsute:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APF 600 póki co jest super, to fakt. Pieni jak głupi, parametry są dobre... Ale za miesiąc chciałabym dołożyć 10 anthiasów, pokolce też rosną (póki co to tzw rozmiar M :strutin) i obawiam się, że pienidło może się przestać wyrabiać. A marzy mi się jeszcze dość gęsto obsadzony zbiornik, kocham LPSy i te też mam zamiar karmić.

Nie parzy mnie kasa w kieszeni :strutin Jakbym miała duże fundusze, to pewnie już BK200 a może i 250 by u mnie był. A tak to kombinuję, co by tu wybrać żeby nie zbankrutować. Pewnie sam zakup odbędzie się jak faktycznie APF przestanie się wyrabiać, ale wolałabym mieć plan zakupu na taką okazję. Póki co poważnie zastanawiam się nad mini BK200, z tym że już do mnie wieści dotarły, że może też być za słaby. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jeśli lubisz lps-y, to za mocne pienidło nie pozoli Ci się cieszyć ich widokiem w pełni napompowanych. A jeśli już bardzo chcesz mocniejszy odpieniacz to weź też pod uwagę odpieniacze ATI, miałem BM250, wiem co mówię, gdybym teraz chciał odpieniacz na igle/meshu, to nawet bym się nie zastanawiał, takiego stosunku cena/wydajność nie ma na rynku, myślę że dla Ciebie 200 byłaby optymalna.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Seba . U mnie w 500 litrowym baniaku plus sump 150 l i też dość mocno obciążonym pracował DY BK 160 . Dodałem BIO Pellety 800 ml i efekt jest taki , że wyjałowiłem wodę zbyt mocno i korale cierpią . Peletki poszly w odstawkę . Seba ma racje i dobrze prawi . Zaczekać z wymiana sprzętu tym bardziej , ze wspominałaś o dodaniu

BIO Pellets . Pozdrawiam .:strutin


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Bio paletek u mnie nie będzie, za słabe nerwy mam. Nie będzie też DSB i zeovitu stąd pomysł na mocniejszy odpieniacz.

LPSy bardzo lubię, ale chciałabym mieć też ładne SPSy. :strutin I zauważcie że póki co karmię mało. Pływa u mnie żółtek, xanthurum, desjardini, hepatus, loriculus, 2 kauderni, 2 ocellarisy, mandaryn i salarias. Dostają 2 kostki mrożonki dziennie + kawałek nori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za deltekiem ap 850 , 851 też dobrze pienią

Konstrukcja stara i prosta ale pienią dobrze.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.