Skocz do zawartości
Gość buczi82

chlodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

mam problem, temperatura w nocy 27-28 w dzien czasem dochodzi do 30 stopni, 2 dni temu zakupilem euphyllie i wlasnie sie doczytalem ze lubi 25 stopni, zastanawiam sie jak schlodzic wode, myslalem nad 2 wiatraczkami od kompa zeby do pokrywy zamontowac, ale nie wiem czy stykna, jesli ktosik mam jakies pomysly to prosze o pomoc, jutro chcialbym zajechac do sklepu i kupic wiatraczki, ale nie wiem jakiej mocy no i jaki zasilacz, najlepiej jeden zebym mogl podlaczyc 2, bo juz gniazda mi sie koncza :/

a moze jest jakis inny sposob ???

akwa mam 125L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi takiego skwaru anglicy dawno nie mieli, co ? :strutin A tak powaznie to wiatraki jak najbardziej ale nie przy takich upalach. :/ W sumie przy takiej pojemnosci najlepiej zakup mala chlodziarke. Na ebay wyszarpiesz halilea z chin za stowke a spisze sie wystarczajaco dobrze.

Od biedy - z racji ze wode w kranie mamy mniej wiecej przeciez za darmo, upakuj jakies 10m zwinietego w sprezynke wezyka i pusc przez niego zimna kranowe. Opatentowane rozwiazanie - dziala idealnie. Tanie i proste - tyle ze wymaga uwagi zeby nie przesadzic lub termoregulatora i elektrozaworu.

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeden wentylator komputerowy chyba 100mm na przerobionym termostacie rt2 i narazie starcza oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

niop ciepelko, a w pracy prawdziwe pieklo hehe

no ale niestety chlodziarke musze sobie odpuscic, juz myslalem nad tym, ale dzidzia w drodze i mysle tez o zmianie lub kupnie jakiegos domku, a to sie wiaze z kosztami, kobieta i tak juz marudzi wiec nie bede jej bardziej denerwowal, a tym bardziej ze jest ich 2 hehe

ale popatrze moze uda mi sie gdzies cosik wychaczyc hehe tylko znowu beda pytania, a co to, po co i za ile, kobiety, masakra ehhh

co do tej sprezynki z kabla, za nim ja to zrobie to zima bedzie hehe

ale dzieki wielkie za pomoc :strutin zaraz lukne na te chlodziarki :waving

jeszcze jakbys mogl zapodac moze jakiegos linka do tej chlodziarki jak to wyglada, bede wdzieczny :)

EDIT: taniej niz za f280 nie znalazlem :/ nic szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

wiatraczki zamontowane, zobaczymy czy cosik pomoze :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po takich objawach zamontowalem wiatraczki o srednicy 6cm x 4 szt i spokojnie schladzaja ok 2-3 stopni, a ze wiatraczki na alegro kupilem po 3 zł wiec mam jeszcze w zapasie 6szt:) - jakby te nie dawały rady

mysle ze pomoze napewno

powodzonka

a i zapomnialem dodac ze chodza tak jak swiatlo czyli ok 11 godzin


100x55x55 SUMP-62L, 4xT5, cyrk-2x5000 i 2x2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4x120mm dają radę o 3 stopnie przy zamkniętej obudowie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

nie mam sumpa :/ wiatraczki daja rade, mam tylko 2 bo wiecej sie nie zmiesci, ale temperatura spadla o 1-2 stopnie, tyle styka :strutin

moje wiatraczki daly rade, obecnie mam temperature 25, czasem nawet 24, ale staram sie nie dopuszczac do tak niskiej temperatury, tak wiec zdalo by sie jeszcze zamontowac jakis termostat i bedzie git :waving

pkt. 6. REGULAMINU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

mam jeszcze jedno pytanie dotyczace chlodzenia, mam wiatraczki i dzialaja, ale temperatura skacze a to nie jest dobre, jest jakis tani termostat do akwa co by utrzymywal stala temperature ???

jesli tak to prosilbym o lika, bede wdzieczny

EDIT:

znalazlem takie cosik, ale nie wiem czy bedzie oki:

1. http://cgi.ebay.co.uk/HEAT-COOL-UNIVERSAL-BOXED-16-AMP-THERMOSTAT-35-35-/140421372937?cmd=ViewItem&pt=UK_Pet_Supplies_Reptiles_Spiders_Insects&hash=item20b1c41c09

2.to jest do grzalki, ale jakbym podlaczyl wiatrak to chyba by bylo oki :strutin

http://cgi.ebay.co.uk/Digital-Fish-Aquarium-Tank-Electronic-Heater-Thermostat-/280528929575?cmd=ViewItem&pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item4150d3c327

3. http://cgi.ebay.co.uk/200-ELECTRONIC-THERMOSTAT-HEATER-BRAND-NEW-/380247479650?cmd=ViewItem&pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item5888841562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki

Termostat RT-2O (odwrotny) CHŁODZENIE akwarium

http://www.allegro.pl/item1079047076_termostat_rt_2o_odwrotny_chlodzenie_akwarium.html


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja cie nie chcę martwić, ale termostat który kupiłeś nie nadaje się do współpracy z wentylatorem, ale raczej z grzałką i będzie się uruchamiał poniżej wartości którą ustawisz na potencjometrze, np chcesz utrzymać temp. 25C kiedy temperatura wody będzie niższa termostat się włączy, i uruchomi grzałkę, a w połączeniu z wentylatorem będziesz mógł tam hodować tylko welonki :strutin


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmirko zle piszesz. tez mam ten 'termoregulator' :-) jest tam przekaznik NO-NC. Wiec przy ustawieniu np 26 st uklad zmienia po prostu ustawienie przekaznika. Wiec mozesz podlaczyc i grzalke i wentylator. I to nawet jednoczesnie jak chcesz :-) Nadaje sie to wiec jak najbardziej do sterowania chlodzeniem z jednym duzym ale :-) Poniewaz uklad jest amatorsko montowany nie jest zabezpieczony przed wilgocia. Moj byl przykrecony w szawce pod akwarium kolo sumpa i po 3 tyg przestal dzialac. Dopiero zamkniecie w szczelnym pudeleczku zalatwilo sprawe. Mala, tania zabawka ale funkconalna ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

kurcze straszysz mnie kmirko, dzieki wielkie chodi, ze rozwiales moje watpliwosci :strutin

teraz tylko czekac 2tyg za nim przyjdzie ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi no oszalales ? :strutin przeciez sklepy maplina sa w kazdym miescie :-) nie ma za wiele tych kitow vellemana ale zabawa przednia :waving wavemakery, sterowanie dozowaniem. Sie pobawic mozna fajnie a do tego taka pseudoradocha ze samemu sie zlozylo ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

taaa ja bym sie pobawil, ale znajac mnie to bym wszystko kupil zaczal skladac i po 5min bym wszystko wyj... i kupil gotowe, kiedysa mialem cirpliwosc i smykalke do takich rzeczy, teraz za bardzo nerwowy jestem hehe

obecnie kombinuje zeby przerobic moj mini tak jak to zrobil zielony mintaj, tylko kurcze w uk nie wiem czy dostane spienione pcv, szczerze to nawet nie wiem co to jest, wydaje mi sie ze to jest ta plyta czy pleksa z czego jest zbudowany odpieniacz, ale to juz nie w tym temacie, bede musial zgwalcic mintaja i go troszku pomeczyc zeby mi to wszystko ladnie narysowal hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi w uk mamy dostep do wszystkiego i to sporo taniej niz w polsce :strutin

Taka przykladowo moja strona ulubiona:

http://www.plasticonline.co.uk/

Masz plekse (akryl lub poliweglan), spienione pcv w kilku kolorach, rury i prety z plexi, kleje. Firma tnie laserem do zadanego wymiaru wraz z wykanczaniem krawedzi wedle zyczenia. Odpieniacze, reaktory - mozesz konstruowac co tylko chcesz :-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hmm niezla stronka, ale chyba bede potrzebowal Twojej pomocy ;p

a teraz musze napisac do mintaja o wymiary i grubosc itp itd :strutin

dzieki wielkie za linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 3 dni temu 30,8 st. i żadnych negatywnych skutków. Ja mam 2 butelki 1,5 litrowe zamrozone i wkładam je do sumpa -> jedna butla może obniżyc temp. max o 1 st. Wiatraczki chodzą 24h na dobe przez cały dzień.

Ważna jest temp. pokoju bo ja mam w upały 28 stopni więc cudów sie nie spodziewam.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

sumpa nie mam, ale wiatraczki daja rade, temperatur to 25-26, a za niedlugo przychodzi termostat, mala przerobka i bedzie gites :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.