Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

pamiątka z Bałtyku

Rekomendowane odpowiedzi

cbd4c1c41445ae45med.jpg

wielkość i kształt bez znaczenia żeby tylko był klient

b414a08275055c70med.jpg

szkielety gorgoni

cad9858ce4b739e6med.jpg

muszle porcelanek

brakło mi pamięci w tel ale można dopisać : dmuchane najeżki,suszone koniki-szokujący widok

nijak to się ma do tego co jeszcze żyje w bałtyku,za rok może dojdzie kolejna atrakcja "nemo w formalinie"


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć dla mnie to morderstwo


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie byłem nad ciepłym morzem,czy tam też tak jest?oświećcie mnie ci którzy po świecie jeżdżą .....


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem nad Martwym, Czerwonym, Śródziemnym, Adriatyckim i nigdzie nie ma straganów z takimi "pamiątkami"

w naszym wspaniałyk kraju niestety brakuje przepisu który regulowałby zagadnienie sprzedaży takich fantów, lub po prostu przepisy te nie są respektowane.

...niestety nasze wspaniałe hobby wcale nie jest bardziej szlachetne, tym bardziej że w większości przypadków nie udaje się nam doprowadzić do rozmnożenia naszych podopiecznych...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że koralowce już potrafimy rozmnażać,sps,lps czy miękkasy sprzedajemy lub wymieniamy się z własnych hodowli patrząc na import sprowadzane są już tylko głównie ryby i chyba tak długo będzie

jak macie możliwość dorzućcie jakieś fotki w stylu "suszony konik"lub"nemo w formalinie",ciekawy ten nasz Bałtyk ...............


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tu nie problem tkwi w przepisie a w wychowaniu, tudzież w podejściu ludzi do przyrody itp.

A za granicą to jak się widzi turystów, to co chwilę tak jak w Egipcie urywają kawałki korali mimo dużych kar i tak tylko po to żeby się pokazać dla nich tak naprawdę bez wartościowym kawałkiem czegoś na co nawet nie znają nazwy.

A tak zwani tubylcy czyli mieszkańcy mają ,widzą te widoki bez mała na co dzień,także dla nich to normalka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#270999 LUK4344 :

Byłem nad Martwym, Czerwonym, Śródziemnym, Adriatyckim i nigdzie nie ma straganów z takimi "pamiątkami"

w naszym wspaniałyk kraju niestety brakuje przepisu który regulowałby zagadnienie sprzedaży takich fantów, lub po prostu przepisy te nie są respektowane.

...niestety nasze wspaniałe hobby wcale nie jest bardziej szlachetne, tym bardziej że w większości przypadków nie udaje się nam doprowadzić do rozmnożenia naszych podopiecznych...

Tez sa ale tylko moze nie na taka skale jak u nas ale sa w sklepach z pamiatkami, fakt ze nie ma tych sklepow za wiele zazwyczaj jest jeden dwa na dana miejscowosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ile sie tego sprzedaje w takiej np. Tajlandii? To sa takie ilosci ze mózg dęba staje, na jednej ulicy targowej sa tysiace muszli, rozdymek, konikow morskich, rozgwiazd... masakra tam jest...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RA345 my nie tak do końca rozmnażamy te koralowce, to co my robimy to jest zwyczajne łamanie i robienie szczepki, koralowce w naturze rozmnażają się w inny sposób.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azja-83 dzięki za info :kapelusz myślałeś że nie wiem ;)

w warunkach akwarystycznych rozmnażanie = szczepkowaniu,lub rozmnażanie wegetatywne

o ile się wymienimy między sobą o tyle zmniejszymy zakup u importerów a oczywiste że szczepki z działającego zbiornika dają większą gwarancję(prawdopodobieństwo)zaaklimatyzowaniu się i wzrostu,i rozmnażaniu w naszym akwarium niż te świeże z importu,większość koralowców miękkich w akwach rozmnaża się wegetatywnie,zoanthusy,grzybowieńce,korkowce,może widziałeś kiedyś fantastyczne bomblowanie capnelli,czy zagęszczający się las xeni lub totalny podział grzybków?jasne chciałoby się żeby do skał przyklejały się planule naszych najładniejszych korali ale w rzeczywistości tak nie ma chociaż tubki już tak potrafią,np.u LiZaRd

dsc02517.jpg

świetny przykład na rozmnożenie

,to co napisałem wiem z własnej obserwacji akwarium a nie z filmu sprzed 30 lat(chociaż wtedy to były rodzynki od tv na święta)o "łamaniu" się nie wypowiem bo jestem miłośnikiem koralowców miękkich

Wiadomym też jest fakt że zależy nam na ochronie w warunkach naturalnych naszego hobby bo u nas tego nie ma (nie kręci nas parka różanek że szczeżują)a w Tajlandii mają to na wyciągnięcie ręki i to jest "ich"


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wróciłem z Łeby i na straganach pełno suszonych najeżek czy !! rekinków !!


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione niekradzione :)

Nie wina tego co łapie i sprzedaje wina tkwi w przepisach.

Najwyrazniej owe gatunki nie są zagrożone jak polowa ryb w baltyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja do powyższego tematu dodam jeszcze inne spojrzenie

Przeciętny polski dom/twierdza/skansen. Jedziesz do Wieliczki wywozisz trofeum w postaci kawałka soli, z gór ciupage, z każdego miasta jakiś badziew z napisem miejscowości... w końcu trofeum "znad Bałtyku". I cały ten miszmasz ląduje na uginających się półkach przeciętnego Kowalskiego... obok gliniaków, gadżetów "za 4zł i nie tylko", nietrafionych/trafionych niewspółgrających z otoczeniem prezentów/upominków, wyróżnień pamięci.

Druga strona świata, co ocean wyrzuci Azjata zje jeśli się da, a opakowanie zbierze, pogrupuje i sprzeda do Polski. Wie, że gdzieś tam są biali ludzie, którzy takie coś kupią. Azjatów nic nie zdziwi, zwłaszcza po tym gdy poszła fama, że biali w Polsce malują sobie jajka :waving


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft,

masz na mysli okres Wielkanocny czy przeoczylem jakas nowa tradycje ?

Nie wiedzialem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Body painting po polsku.:waving


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.