Skocz do zawartości
gregwaw

Lampa Pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w sprawie doboru lampy zastanawiam sie nad ati 6x24w http://sklep.acropora.pl/Nowa_lampa_Sun_Power_6x24-512.html , ewentualnie nad trzema panelami hagen glo http://www.aquatika.pl/product_info.php?products_id=2255 w sumie tańszych od ati o 600 zł a różniące się tylko brakiem chłodzenia i pojedyńczym odbłyśnikiem dla dwóch świetlowek.

Bardzo proszę o pomoc nie wiem na co się zdecydować?


Akwarium CUBE 45x45x45 91 l

Sump ok 30l

Lampa Giessman Teszla

Odpieniacz Deltec 1350

Blau 4000 plus NW 1600

Pompa Obiegowa Tunze

Automatyczna dolewka Blau

Chłodzenie 4 chińskie wiatraki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie rozważasz poskładania samemu, z gotowych praktycznie elementów? jeśli akwarium ma koronę, to lampy i tak nie będzie widać. no chyba , że nie ma i estetyka jest ważna.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271129 nika :

a nie rozważasz poskładania samemu, z gotowych praktycznie elementów? jeśli akwarium ma koronę, to lampy i tak nie będzie widać. no chyba , że nie ma i estetyka jest ważna.

[/quot

No właśnie nie ma korony, a niestety druga połowa:) nie zgodzi sie na DIY:(

Nika a co sadzisz osobiście kore rozwiazanie jest lepsze?


Akwarium CUBE 45x45x45 91 l

Sump ok 30l

Lampa Giessman Teszla

Odpieniacz Deltec 1350

Blau 4000 plus NW 1600

Pompa Obiegowa Tunze

Automatyczna dolewka Blau

Chłodzenie 4 chińskie wiatraki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie i odłbłyśniki ATI sprawiają że te lampy w tej chwili nie mają konkurencji na rynku, nie zastanawiaj się tylko bierz ATI :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271131 gregwaw :

...

No właśnie nie ma korony, a niestety druga połowa:) nie zgodzi sie na DIY:(

Nika a co sadzisz osobiście kore rozwiazanie jest lepsze?

czyli estetyka się liczy :) co do wyboru pomiędzy tymi lampami, nie pomogę. sama mam DIY + korona, a nie znam się na tyle, by uczciwie napisać, czy warto dołożyć te "parę" złotych :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271138 seb :

Chłodzenie i odłbłyśniki ATI sprawiają że te lampy w tej chwili nie mają konkurencji na rynku, nie zastanawiaj się tylko bierz ATI :)

Pozdrawiam

seb

Seb ale jakby nie było to 600 zł różnicy i czy aby na pewno rożnica bedzie zauwazalna?


Akwarium CUBE 45x45x45 91 l

Sump ok 30l

Lampa Giessman Teszla

Odpieniacz Deltec 1350

Blau 4000 plus NW 1600

Pompa Obiegowa Tunze

Automatyczna dolewka Blau

Chłodzenie 4 chińskie wiatraki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze będzie duuuuużo wygodniejsza , oczywiście ta ATI. Przy trzech panelach będziesz miał problem aby coś porobić przy akwa. Po drugie, światełko w ATi wg mnie będzie lepiej "rozłożone" nad taflą wody. No i estetyka i materiały jakie zostały użyte do wykonania tej lampy. Naprawdę ATI to solidna firma.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#271153 brzydzi :

Po pierwsze będzie duuuuużo wygodniejsza , oczywiście ta ATI. Przy trzech panelach będziesz miał problem aby coś porobić przy akwa. Po drugie, światełko w ATi wg mnie będzie lepiej "rozłożone" nad taflą wody. No i estetyka i materiały jakie zostały użyte do wykonania tej lampy. Naprawdę ATI to solidna firma.

Grzegorz

Grzegorz w takim razie zerknij jeszcze na taka lampę...

http://wap.ebay.co.uk/Pages/ViewItem.aspx?aid=180487928934&ebayref=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.co.uk%3A80%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FViewItem%26item%3D180487928934%26ssPageName%3DADME%3AX%3ARTQ%3AGB%3A1123%26autoredirect%3Doff


Akwarium CUBE 45x45x45 91 l

Sump ok 30l

Lampa Giessman Teszla

Odpieniacz Deltec 1350

Blau 4000 plus NW 1600

Pompa Obiegowa Tunze

Automatyczna dolewka Blau

Chłodzenie 4 chińskie wiatraki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem co to za lampa. Nigdy jej nie widziałem na oczy, a ze zdjęcia nie widać jak jest wykonana. Może ładnie wyglądać na fotce, a okaże się, że to kupa....:). Lampa musi być dobrze zrobiona bo jak oś trzeba będzie w niej wymienić, lub przełożyć to może okazać się to niemożliwe. Pamiętam wątek o lampach Blau i chyba Skiba pisał, że to tragedia. Jednorazówka nie do rozłożenia. Ja zrobił bym DIY, zresztą tak zrobiłem jak miałem T5, do tego ładna korona ze spienionego PCV i :). Kobitka nawet nie zauważy, że to DIY jak nie będzie jej widać. Stelaż aluminiowy, kilka wkrętów i heja. Proste jak budowa cepa, a koszt....:).

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie, najważniejsze w lampie jest też chłodzenie + materiały, z jakich jest zrobiona.

Przed ledami miałem lampę 8x39 T5 właśnie firmy BLAU. Sama lampa, jak to lampa :) - świeciła i tutaj byłem zadowolony.

Ale:

1.Chłodzenie masakra, wentylatorki po jakiś czasie bardzo głośno "warczały". Najgorzej było rano, przy zimnej lampie. Często trzeba było je czyścić.

2. Uchwyty na świetlówki - KOSZMAR! Wykonano je z plastiku i ....... były to chyba jednorazówki :) Po dwóch zmianach świetlówek połowa uchwytów była połamana ( co prawda kosztowały potem mało, ale ciężko je dostać)

3.Linki do zawieszenia - powiem tylko że raz o mało jej nie utopiłem :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.