Skocz do zawartości
smk

"Prodzekt" mojego nowego akwa 450L

Rekomendowane odpowiedzi

@gawer - to do swirleja musisz uderzyć jak taki odpieniacz sobie chcesz zafundować i się z nim dogadywać.

A co do akwa - tydzień minął i niewiele się ruszyło z braku czasu. Akwa co prawda już właściwie jest pełne (jeszcze ze 50L zostało), rury w większości posklejane, ale rąbnełem się przy sklejaniu (zapomniałem zakrętki do zawora założyć ZANIM skleiłem kołnierz i moge sobie całą konstrukcję wyrzucić w długą. Trzeba zakupić nowe kolanka i kołnierz i dopiero pojade dalej z koksem.

Poza tym przed skończeniem tego powstrzymują mnie oczywiście głupie pierdułki:

- brak 2 dodatkowych uszczelek pod śrubunek

- brak 2szt mufki z jednej strony z gwintem a z drugiej klejonej męskiej i żeńskiej


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje Smk, mam nadzieję że za dwa miesiącebędzie wyglądało jak Andrniewa:)

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:),Smk- dlaczego nie dałeś refugium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie jak mi sie glony pałętają i miejsca na refugium nie mam

sprzet i tak wydaje sie upchany - ledwo miejsce na kalkreaktor sie znajdzie


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok akwa już działa prawie :)

przyszło dziś rano 40kg skały i wyłożyłem do akwa - 25kg dodam jak bede przenosił skałe z małego baniaka a reszte w przyszłości sukcesywnie

skala1.jpg

skala2.jpg

skala3.jpg

skala4.jpg

skala5.jpg

Zastanawiam się czy DD swirleja da radę uciągnąć to akwa ale na wszelki wypadek wciągnałem beasta 1200p i zobaczymy który lepiej sobie poradzi.

Cały czas jeszcze mam problem z oświetleniem bo te stateczniki sciemniane 80W z ebaya jeszcze nie doszły i coś gościu wymijające odpowiedzi daje.

Kupiłem na razie zwykłe elektroniczne 80W stateczniki i bede w nastepnym tygodniu sie bawił w majstrowanie pokrywy.

Na razie i tak światło nie jest wskazane bo mi się gloniska rozpanoszą.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladna skala. Ogolnie to ja ostatnio widze w Polsce lepsza skale niz w Niemczech :) W trzech sklepach gdzie sie zaopatruje maja ostatnio cos co przypomina skale wapienna wlozona na miesiac do wody, zero zycia na tym i w ogole nie porowate. Niedobrze bo w przyszlym tyg, musze z 10 kg. kupic...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jeden stream ale 12000L/h :) na falowniku :)

po lewej stronie jest powrót z pompy 3500L/h wiec myśle że powinno starczyć.

No jeśli bedzie za mało to sie dołoży coś jeszcze


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smk@ DD wyrobi:) ilość piany nieporównywalna do Beasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowales skale ?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - no taka przypadkowa kryptoreklama - nie chciało mi sie kartonów odsuwać do zdjęcia :)

Akurat zoologiczny znajomego mam za ścianą ( jakieś 25-30cm licząc regipsy od tylnej ścianki akwa hehe) to jak zamawia coś ze słodkich to ja sobie zamawiam morszczyzne (a raczej jak coś mają ciekawego to mu mówie - ja już faks z zamowieniem wysłałem dla siebie i jutro do ciebie przyjdzie paczka - domów sobie słodkowodne hehe).

Ale oczywiście od przemka też kupuje - a jak, trzeba dać zarobić wszystkim po trochu. Właśnie czekam sobie na 20kg żywego piachu - powinien być na dniach (mam nadzieje :) )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że będziesz musiał chyba jeszcze dołożyć skały ze 60-80kg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25kg przyjdzie z przeniesienia zbiornika 112L do duzego baniaka + jeszcze ze 20-30 kg z czasem dodam ale to sie nie pali.

chce zrobić na środku puste miejsce z piachem a po bokach wysepki ze skały więc nie bedzie trzeba tyle tego pakować


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto chyba nie ale jakoś niedługo po


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym zaskoczenie przez przeciekający sump i dzisiejszej niezbyt przyjemnej wizycie u szklarza (załatał rano) odpaliłem w końcu ten cały bajzel.

Wydajność przelewów i pompy są akurat.

Teraz bawie się jeszcze przelewem durso (siorbie jak w kiblu mimo że powiększam dziurke cały czas).

A jak z wylotem spływu wody z komina do sumpa - macie rurke pod poziomem wody czy nad?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod poziomem. Przykręć zawór na spływie i nie powinno siorbać.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poddaje się na dziś - już 00:30 a ja jutro o 8 rano musze wyjezdzać - ide do domu.

Hara powiedz mi jak zlikwidować siorbanie w durso - po zrobieniu odpowiedniej dziury (poziom się ładnie trzyma i nie skacze więc jest odpowiednia) siorbanie jest okrótne, takie prawie jak pełen syfon bez dziurki na szczycie. Co mam z tym zrobić? Jak skręcam zawór przelewu do trochę ustaje ale poziom się za dużo podnosi bo nie ma odpowiedniego przepływu. Nie mam pojęcia co z tym zrobić, a na bank ni może tak zostać.

Myślałem żeby powiększyć dziure i wkleić zaworek z długim wężykiem, to powinno chyba osłabić nieco odgłos, ale nie wiem czy aż na tyle.

Aha siorbanie jest takie sam jak dam wylot spływu nad powierzchnią wody w sumpie jak i 2cm poniżej poziomu wody.

Pomóżcie please bo zwariuje od tego odgłosu (ja jak ja ale klienci uciekną :) ).

Przy okazji się przyznam że szafeczka wycisza przepięknie 2x AM OR3500 + odpieniacz + ten pieniący spływ z sumpa i praktycznie NIC nie słychać :) Jak się uda wyciszyć te durso to będzie już full wypas.

Wyjezdzam dziś do częstochowy do poniedziałku ale dziś "se" zakupiłem iplus do laptopa więc potestuje czy to coś warte i bede w stałym kontakcie z nano-reef i mam nadzieje że pomożecie mi rozwiązać ten palący problem i w poniedziałek bede mogł go wcielać w życie.

P.S. Jak jakiś morszczak z Częstochowy ma ochote się pochwalić swoim baniaczkiem to bardzo chętnie się wprosze na wizyte bo w sobote i niedziele od rana do siedemnastej bede miał kupe wolnego czasu :) BartY - ty nie jesteś czasem z Częstej? Chyba wisze ci jakieś browary za odpieniacz :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więć durso powinno chodzić bezgłośnie, jako użytkownik takiego rozwiązania mogę cię zapewnić że doprowadzisz do takiego stanu, że go juz nie usłyszysz.

Rozumiem ze masz typowe durso w ksztłcie wygietej rączki od parasola, gdzie na szczycie łuku masz dziurkę na odpowietrzenie (w moim przypadku zrezygnowałem z dziurki i wyobraź sobie że też się odpowietrzy przy starcie pompy).

Poziom wody w kominie musi zalać prawie cały łuk, tak jak na zdjeciu (to nie moje, mam nadzieje że nikt nie ma nic przeciwko temu, bo to w ramach pomocy):

24-durso.jpg

Pewnie zamiast tej kapy masz kolanko i gdzieś tam otwór. Załóż na ten otwór wężyk i zaworek, którym będziesz przykręcał powietrze i zachowaj odpowiedni poziom wody w kominie tak jak na zdjęciu ...and enjoy the silence !


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pobawie sie w poniedziałek jak wroce ale coś mi tam nie pasuje w tym durso.

A u ciebie bez dziurki działa? u mnie był wtedy wir jak w kiblu i wysiorbywał całą wodę


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.