Skocz do zawartości
pietrucha

Egipt wrzesień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy moze ktos polecic jakis hotel z rafa w hurghadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hurgadzie przy hotelach nie ma raf


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jeszcze były :)

Oberoi Sahl, Coral Beach Resort


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wybieram do Egiptu w październiku. Mam zamiar kilka razy zanurkować. Też chciałbym wiedzieć do jakiego Hotelu uderzać? Pozdrawiam


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hurghardzie sa faktycznie szczatki rafy jedynie.

A hoteli naprawde dobrych jest calkiem spro, np. cala siec PickAlbatros. Dla rodzin z dzecmi goraco polecam JungleAquapark Hotel. Jest The Best!!

Jesli ktos woli troche mniejsze (oczywiscie w skali Egiptu :) ) to polecam tez Desert Rosse z dobra egipska baza plywajaca do Ogrodow Sabriny - najpiekniejszej rafy dostepnej z Hurghardy lezacej miedzy Malym a Wielkim Giftunem


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie

W Sharm sa rafy mnie zdewastowane na razie) niz w Hurghadzie, ale zewnetrzna rafa Hurghady tez jest piekna.

Jesli woliszmniejszy ruch pod woda to na pewno ani Hurghada ani Shalm tylko nowe osrodki na poludniu


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam hotel Club Farana , rano o 5 chodziłam z maska rurką płetwami było czystko woda o tej porze nie zmącona i piękne ryby ... zaraz przy brzegu rafa ale najfajniej było na wyprawie statkiem ... coś pięknego :clapping tam nurkowałam dość głęboko bo na około 10m - trochę miałam stracha :strutin


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Clubie Farana to marzę bo wiele o nim słyszałem,ale dość drogi natomiast jeśli chodzi o Hurghadę to mogę tylko powiedzieć o Ali Babie,że bardzo fajny,ale rafy można dopiero zobaczyć jadąc na wycieczkę.Przy hotelu są szczątki i ryb też jest trochę.W tym roku byłem w Turcji w Bodrum i masakra,trzeci świat dla mnie.W wodzie nic nie ma,ale to już w innym wątku koledzy mnie przed wyjazdem uświadomili.Wolał bym znów do Ali Baby pojechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wrocił z Egiptu

Patrzac na moja solniczke przypomnialy mu sie slowa instruktora w Egipcie:

"Wasze wnuki już tego nie zobaczą co wy widzicie, sory pomyłka. Wasze dzieci juz tego nie zobaczą"

W Egipcie wszystko umiera w wyniku globalnego ocieplenia, ponoc zobaczyc mozna tam coraz wieksze "czarne plamy"

to straszne!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam hotel SunRise Mamlouk.

Co do życia obok to wrzuciłem kiedyś w youtube kawałek, a nawet podzieliłem się tym na forum:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=219845#219845

A co do hoteli z rafą to mniej więcej tyle ile na filmie zobaczysz przy hotelach, na więcej to już trzeba ze sprzętem się wybrać.

Co do tego że coś umiera ze względu na globalne ocieplenie- ściema (tłumaczone na angielski bullshit) w poprzednim roku zanotowano na ziemi najniższą średnią temperaturę z ostatnich 100 lat, ten zapowiada się jeszcze zimniej.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Sharm.Rafy są przy każdym hotelu zresztą hotele wydaje mi się że też są lepsze od Hurgady no i bliżej do parku Ras Mohammed a tam to dopiero są rafy.Jak ktoś szuka dobrego hotelu z ładną rafą to polecam Hotel Dreams Beach 5* ew. tańszą jego część Dreams Vacation 4*.Polecam też czytać opinie o hoteleach np. na Wakacje.pl co by się nie nadziać na jakiś badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286906 Anczee :

Ja polecam hotel Club Farana , rano o 5 chodziłam z maska rurką płetwami było czystko woda o tej porze nie zmącona i piękne ryby ... zaraz przy brzegu rafa ale najfajniej było na wyprawie statkiem ... coś pięknego :clapping tam nurkowałam dość głęboko bo na około 10m - trochę miałam stracha :strutin

Aniu , a to nie był przypadkiem Club Fanara?:). Celowo to napisałam , bo w Egipcie w Sharmie jest drugi hotel Club Farana .

Jednak piekna rafa jest przy Club Fanara .

Też tam nurkowałam i mogę smialo powiedzieć , ze jedna z piekniejszych raf w Sharmie.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie "Club Farana" , ładna rafa :clapping i bardzo ale to bardzo fajny hotel a raczej małe miasteczko :strutin Byłam zachwycona i bardzo mi się tam podobało ! :)

O tym pisze :

http://www.google.pl/images?q=CLUB+FARANA&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=CvqlTOq-A8HLswaXp9muCA&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDUQsAQwAw&biw=1280&bih=620


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.