Skocz do zawartości
fifek33

zapach wody przy upałach

Rekomendowane odpowiedzi

czy wam również przy tych wysokich temperaturach pachnie dziwnie z akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do domu popołudniem, trochę wali jak się wchodzi do mieszkania ale to zapach wilgoci. Później staram się wywietrzyć pokój, potem ostro klima. Staram się również częściej opróżniać kubek od odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pachnie jak bym był nad morzem,taki zapach ostatnio czuję


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapachu u mnie bez zmian czyli ok. Mam u siebie w akwa 26 st., ale wiatrak chodzi prawie na okrągło. Wyłącza się tylko od czasu do czasu.

P.S.

W mieszkaniu miałem wczoraj 31 st. :)! Mieszkamy na ostatnim piętrze i nad nami jest już dach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30 stopni w akwa. Wrzucając zamrożoną butelkę 1,5l mogę schłodzić o jeden stopień ale to tylko na kilka godzin :-(

Jednak brak skutków ubocznych takiej temperatury - nie mam SPS


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Engell1 właśnie wczoraj miałem to samo i też butelką zamrożoną zszedłem do 28 (ale akwa 108L). Tyle, że ja mam tylko skałę póki co. Właśnie wykombinowałem jakie wentylatorki kupię i zmontuję sobie jakiś układ chłodzenia.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272339 Mikegtr7 :

A jaką macie temperature wody w akwa?

26,2


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25-26, czuc "morzem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ja się spokojnie mieszczę w zakresie 25-26 stopni

(fakt że akwarium stoi w warsztacie)

w domu 24-25 bez klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28,5st i na sps,ach taka temperatura wrazenia nie robi,a w pokoju,makabra 34st,ale zapachu zadnego nie czuje mimo ze paruje mi prawie 10l wody dziennie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28,1st.w akwa ,bez zapachu:)wentylatory chodzą non stop.


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś mam 29 euphylie jeszcze żyją:)2 wentylatory od 8 do 24 chodzą


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyspach miomo slonecznej pogody takich upalow nie ma. U mnie temperatura podchodzi pod 27 woda ma sie dobrze, nie mam wentylatorow. Gorzej natomiast z tym co wywala odpieniacze. Na biopeletach odpienia doslownie na czarno. Woda i ten szlam smrod jak w stajni z konmi nie da sie wytrzymac:surrender a ktos pisal o kawie. Nie obejdzie sie bez mycia klubka przynajmniej co drugi dzien.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie temperatura wody 27,5 - 28 C maksymalnie. Zwykły wiatrak (duży, taki domowy, na sumpem) ale robi rewelacyjną robotę. U mnie pogoda to tragedia. Temperatury często przekraczające 30 stopni i potworna wilgotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w chłodziarkę i uważam że to idealny zakup przy morskim. Przy upałach można spokojnie wyjechać z domu, korale cieszą się stabilnymi warunkami, no i ten nieoceniony spokój. Wcześniej miałem duży wiatrak i dawał radę do pewnego momentu kiedy lpsy się mocno zmęczyły.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ozon bardzo ładnie załatwia sprawę tego zapachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temperature wody mam dosyc stabilna, w granicach 24C ale to tylko dzieki temu ze klima utrzymuje stala temp. w domu. Bez tego gdy na zewnatrz czasem dochodzi do 40 i wilgotnosc pow 90% pewnie byla by totalna zaglada.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.